خرداد-۲۷ ۱۳۸۹

مراسم افتتاح «سالن تهران» در شهرداری مانی آن وکسن فرانسه

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

مراسم افتتاح «سالن تهران» در شهرداری مانی آن وکسن فرانسه

روز یکشنبه بیست وهفتم دیماه (هفدهم ژانویه) مریم رجوی وآقای ژان پیرمولر شهردار شهر مانی آن وکسن در استان والدواز فرانسه طی مراسمی سالنی را که در مقر شهرداری این شهر، برای ارج گذاری قیام و مقاومت ملت ایران به نام «سالن تهران» نامگذاری شده است، افتتاح کردند.
درآغاز این مراسم که ساعتی قبل از گردهمایی سالانه شهر مانی آن وکسن به‌مناسبت سال جدید میلادی برگزارشد، آقای شهردار و هم‌چنین معاونان شهردار و اعضای شورای شهر از خانم مریم رجوی استقبال کردند.

سپس در«سالن تهران» در مقرشهرداری، اقای شهردار ژان پیر مولر درجمع معاونان شهردار و هیات شورای شهر مانی آن وکسن، دکترصالح رجوی نماینده شورای ملی مقاومت درفرانسه و هیات مقاومت ایران، سخنانی به مناسبت افتتاح سالن تهران ایراد کرد و خطاب به خانم رجوی گفت :
«خانم رئیس‌جمهور این افتخاری برای ما و مایه خوشوقتی است که از شما در شهر مانی آن وکسن استقبال می کنیم.
من خواستار آن شدم که امروز قبل از مراسم شهرمان برای تبریک سال نو با شما دیدار کنیم تا شما در افتتاح این «سالن تهران» شرکت کنید.
با افتخار بسیار و با احساسات و علاقه، این مدال افتخار طلای شهر مانی آن وکسن را که نام شما بر آن حک شده است تقدیم می‌کنم. این هدیه ناقابلی برای شماست».
پس از سخنان آقای شهردار ژان پیرمولر در «سالن تهران» در مقرشهرداری مانی آن وکسن، خانم مریم رجوی، از اظهارات و ابتکار عمل آقای شهردار و منتخبین مردم مانی ان وکسن تشکر کرد و گفت:
«افتخار بزرگی است برای من که در نامگذاری سالن تهران در شهرداری مانی آن وکسن شرکت کنم به نام مردم ایران به نام مقاومت ایران و به نام ساکنان اشرف از شما به‌خاطر این ابتکار عمل بزرگ و ارزشمند تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم که در تاریخ جنبش ما ابتکار شما یعنی این مراسم و این نامگذاری سالن تهران در تاریخ کشورمان حک خواهد شد چرا که شهر شما یعنی مانی آن وکسن شهری است پیشتاز در دفاع از حقوق‌بشر و آزادی و دمکراسی در ایران.

مراسم افتتاح «سالن تهران» در شهرداری مانی آن وکسن فرانسه
می‌خواستم به شما یک تابلو نقاشی را هدیه کنم که نماد قیام مردم ایران است. این یک نقاشی است که بیانگر عزم جزم مردم به‌خصوص جوانان و زنان برای برقراری آزادی در ایران است. امیدوارم که این روز فرا برسد.
این سمبل شهر تهران است که فکر می‌کنم شما بشناسید و زنی که علامت پیروزی یعنی نتیجه مبارزه ما و آن‌ها برای دمکراسی را نشان می‌دهد .
این یک مدال است که نمایان‌گر قیام مردم ایران است این نقشه ایران است و یک مشعل است.
و هدیه‌یی است برای شهرداری شما .

این یک کتاب از شهر تهران برای« سالن تهران» است که حاوی تصاویری از تهران است این هم سمبل تهران است».
مریم رجوی پس از برگزاری مراسم افتتاح «سالن تهران» به‌دعوت شهردار و اعضای شورای شهر مانی آن وکسن، درگردهمایی عمومی اهالی شهر به‌مناسبت سال جدید میلادی شرکت کرد.
دراین اجتماع که شهرداران و مقامات سیاسی و منتخبان شمار دیگری ازشهرهای فرانسه ازجمله هیات رئیسه و اعضای شورای استان وال دواز و برخی از نمایندگان مجلس ملی و وزاری پیشین فرانسه درآن شرکت داشتند، مردم شهر و مدعوین برای استماع سخنرانی سالانه شهردار گردهم آمده بودند.

آقای ژان پیرمولر، شهردار مانی آن وکسن، در آغاز سخنرانی سالانه خود ضمن خیر‌مقدم به مدعوین فرانسوی و تشکر از حضور خانم رجوی ابتدا به مسائل روز بین‌المللی و به‌خصوص فاجعه زلزله در هائیتی پرداخت و ازجمله تاکید کرد که در برابر دیوانگی، بی‌رحمی و سنگ‌دلی برخی رژیم‌ها و برخی آدم‌ها، فرانسه بایستی جایگاه واقعی خود را در وفاداری به ارزش‌هایش، هر‌قدر هم که بر عهده گرفتن آن دشوار باشد، پیدا کند. مسئولیت و وظیفه ما مبارزه با دشمنان آزادیست در هر کجا که باشند، نه به‌خاطر حفظ نظم جهانی، بلکه به‌خاطر دفاع از ارزش‌های مشترک آزادی و احترام به حیات بشری.

وی سپس خطاب به مریم رجوی گفت :«خانم رئیس‌جمهور، من این را قبلاً و از جمله در اورسوراوآز به‌مناسبت بزرگداشت لرد اسلین، به شما گفته‌ام که مبارزه شما برای آزادی و برای یک ایران آزاد و دموکراتیک در برابر رژیم ظالم، نفرت انگیز و آزادی‌کش ملاها، مبارزه ما هم هست و بایستی مبارزه همه دمکرات‌هایی باشد که می‌خواهند شعار ما، شعار کشورما، یعنی آزادی، برابری، برادری در هیچ کجای جهان، کلمات بیهوده‌یی نباشد و در هیچ کجای جهان به زیر پا افکنده نشود.

بدون شک روزی که ما خواهان آن هستیم، روزی که پیشاپیش، بسیار نزدیک بودن آن را احساس می‌کنیم، مردم ایران به این دارایی بسیار با ارزش که همانا آزادی است، دست خواهند یافت. این، در هر صورت، یکی از گرامی‌ترین آرزوهای من است. آرزویی که برای کودکان ایران بیان می‌کنم».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]