خرداد-۰۹ ۱۴۰۲

دیدارهای مریم رجوی با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدارهای مریم رجوی با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل

روز سه‌شنبه دوم خرداد، مریم رجوی با خانم راسا یوکنه ویچینه، معاون گروه پارلمانی احزاب مردم اروپا و هم‌چنین با آقایان استانیسلاو پولچاک نماینده پارلمان اروپا از جمهوری چک و کریستین بوشوی، رئیس کمیسیون انرژی و صنعت پارلمان اروپا، در محل اقامتش در بروکسل، دیدار و پیرامون اوضاع ایران و موقعیت مقاومت و قیام مردم ایران با آنان گفتگو کرد.

خانم یوکنه ویچینه که در سال ۲۰۱۲ وزیر دفاع لیتوانی و در سال۲۰۱۸ رئیس مجمع پارلمانی ناتو بوده و در حال حاضر معاون زیرکمیته دفاع و امنیت پارلمان اروپاست، در دیدار با مریم رجوی گفت: ما دیکتاتوری را خیلی خوب می‌شناسیم و پارلمان اروپا که ستون دموکراسی اروپاست، باید به شما به‌عنوان آلترناتیو بزرگ و قدرتمند دیکتاتوری حاکم برایران نگاه کند. ما موضوع جنگ روانی رژیم علیه شما را خوب می‌فهمیم و این کاری است که دیکتاتوری‌ها در همه جای جهان کرده‌اند. وی افزود: شما و مردم ایران شایسته‌ترین برای نیل به آزادی هستید.

آقای بوشوی با یادآوری تلاش‌های مریم رجوی در مورد مجاهدان اشرف گفت: همه به‌خوبی می‌دانند که شما چه مبارزه عظیمی را پیش بردید. همه کشورهای غربی از وضعیت حقوق‌بشر در ایران انتقاد می‌کنند اما اگر این انتقادها به تحریم‌ها و اقدامات جدی راه نبرد، رژیم به سرکوب مردم ادامه می‌دهد.
آقای پولچاک نیز گفت: ما سال‌هاست که از مقاومت شما حمایت می‌کنیم و این حمایت را ادامه می‌دهیم تا رژیم را هرچه بیشتر در صحنه جهانی منزوی کنیم.

مریم رجوی ضمن تقدیر از حمایت‌های نمایندگان پارلمان اروپا خواستار سیاست قاطع در برابر سرکوب وحشیانه مردم ایران و شانتاژ و گروگانگیری رژیم شد و افزود: دولت‌های اروپایی باید حق دفاع از خود را برای مردم و جوانان ایران در مقابله با سپاه پاسداران به‌رسمیت بشناسند.
وی تاکید کرد: مبارزه ما در برابر دیکتاتوری تروریستی آخوندها نه فقط برای آزادی ایران، بلکه به سود خلق‌های خاورمیانه و مردم اروپا و سایر نقاط جهان نیز هست.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]