مرداد-۲۸ ۱۳۹۲

پیام مریم رجوی به‌مناسبت سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به‌مناسبت سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی

این روزها سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی است. سلام‌های بیکران به قتل‌عام شدگان و سربداران مجاهد و مبارز در سال۶۷
قدر و منزلت تاریخی و ایدئولوژیکی آن قهرمانان را مردم ایران، نسل در نسل، گواهی کرده و می‌کنند. آن‌ها که به فتوای خمینی، به‌خاطر ایستادگی بر سر آرمان آزادی اعدام شده‌اند.
قهرمانانی که حتی حسرت یک لحظه ندامت از نام و راه مجاهدین را بر دل آخوندهای جنایتکار باقی گذاشتند. و با نام مسعود رجوی بر چوبههای دار بوسه زدند. درود بر همه آن‌ها.
درود بر صبر و پایداری مادران، پدران و خانواده‌هایی که سال‌هاست برای زیارت مزار فرزندانشان به خاوران می‌روند تا یاد و نام آن‌ها را زنده کنند در حالی‌که هیچ نشانی از مزار فرزندانشان ندارند.
۲۵سال از آن زمان گذشته است، اما این ماجرایی است که هم‌چنان ادامه دارد.

چرا که در یک تقسیم کار شوم و ننگین، خمینی و آخوندهای او خون زندانیان سیاسی را به زمین ریختند و بعد، مماشات‌گران با این رژیم و همدستان و هم‌خطان این رژیم و انواع فرصت‌طلبانی که به منافع آخوندها خدمت می‌کنند، از نظر سیاسی به این جنایت بزرگ امداد رسانده و می‌رسانند.
اما تاریخ گواهی می‌کند که آن‌ها شکست خورده‌اند و مهم‌ترین مسبب شکست آن‌ها، حضور مقاومت و جنبشی است که با راهبری مسعود رجوی تا کنون اجازه نداده است که خون آن‌ها پایمال شود و به‌عکس راه و آرمان آن قهرمانان را زنده نگهداشته است به‌ویژه با حضور هزاران مجاهد قهرمان، در لیبرتی و اشرف و پایداری جانانه آن‌ها برای آزادی مردم ایران.
بر اساس همه شواهد، بر اساس نظر حقوقدانان بین‌المللی و بنا به تصریح نهادهای جهانی مدافع حقوق بشر، این قتل‌عام، هم مصداق بارز جنایت علیه بشریت و هم مصداق نسل کشی است.
از آن جایی‌که نه جنایت علیه بشریت و نه نسل کشی، شامل مرور زمان نمی‌شود، و از آن‌ جایی‌که بی پاسخ گذاشتن چنین جنایات بزرگی، تشویق آمران و عاملان آن به ادامه خونریزی است،
من از طرف مردم و مقاومت ایران، از شورای امنیت ملل متحد می‌خواهم دادگاه ویژه‌یی برای بررسی پرونده قتل‌عام زندانیان سیاسی و محاکمه مسئولان آن تشکیل دهد.
هم چنین، به جامعه بین‌المللی از جمله ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل فراخوان می‌دهم که برای حفاظت از پیشتازان مردم ایران، مجاهدان اشرف و لیبرتی که ادامه دهندگان راه آن قهرمانان سربدار هستند، هرچه سریعتر اقدام کنند.
گرامی باد خاطره تابناک ۳۰هزار زندانی قتل‌عام شده،
درود بر منیره رجوی، سمبل زندانیان مجاهد قتل‌عام شده که جرم بزرگش خواهر مسعود بودن و عشق به آزادی بود.
سلام بر ۱۲۰هزارتن از فرزندان رشید مردم ایران که برای آزادی جان باختند
و سلام بر آزادی.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]