تیر-۰۶ ۱۳۹۰

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت در روز اول تیرماه ۱۳۹۰با حضور مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورا با سرود رسمی ایران مرز پرگهر آغاز شد.

خانم رجوی در سخنان افتتاحیه خود به اعضای شورا خیرمقدم گفت و درآستانه سی‌امین سالگرد تاسیس شورای ملی مقاومت با تجلیل از سه دهه پایداری تأکید کرد: تجربه سی ساله بطلان هرگونه تحول از درون رژیم و یا از طریق مماشات و مذاکره با آن‌را ثابت کرده و نشان داده است که همین مقاومت و ایستادگی آن بر سر اصول مبارزه برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه، یگانه راه‌گشا و الهام‌بخش مبارزه مردم ایران برای آزادیست.

مریم رجوی خاطر نشان کرد که اوضاع سیاسی چه در ایران و چه در منطقه، بطور بی‌سابقه‌یی در هرحال غلیان و جوشش است. قیام‌های بهمن و اسفند ۱۳۸۹نشان داد که دستگیری‌ها و اعدامها نتوانسته‌اند رژیم را از طوفان قیام‌ها مصون سازند و تشدید منازعه در راس هیات حاکمه، بیانگر شدت تزلزل رژیم و لرزه‌های سرنگونی است.

در مقابل و به‌طور قانونمند جنبش مقاومت دورانی از اعتلا و پیشرفت را طی می‌کند. مریم رجوی از پایداری اشرف در برابر یورش جنایتکارانه ۱۹فروردین، کارزار جهانی حفاظت از ساکنان اشرف، صدور حکم منع تعقیب برای پرونده ۱۷ژوئن فرانسه با تصریح بر مشروعیت مقاومت مردم ایران در برابر ستم و برگزاری گردهمایی بزرگ ۱۸ژوئن در پاریس به‌عنوان تازه‌ترین جلوه‌های گسترش و اعتلای مقاومت یاد کرد.
مریم رجوی گفت: “اجلاس میان‌دوره‌یی شورای ملی مقاومت را با سلام و درود به یکایک اعضای محترم شورا در هرکجا که هستند آغاز می‌کنیم.
در ابتدا با گرامیداشت حماسه فروغ اشرف ادای احترام می‌کنیم به ۳۶مجاهد راه آزادی که جهانی را مسحور پایداری و رشادت خود کردند. و مایه انگیزش و امید برای قیام‌کنندگان و جوانان ایران شدند. سلام و درود به همه آن‌ها این اجلاس، درآستانه سی‌امین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت برگزار می‌شود.

به این مناسبت قبل از هرچیز، باید از پایداری شورا در مبارزه‌اش برای برقراری آزادی و دمکراسی در ایران تجلیل کنیم.
پایداری بر سر اصول و اهداف پیشرویی که بر مبارزه برای سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه استوار شده و هرگونه توهم استحاله‌پذیری این رژیم را مردود شناخته و در جریان عمل هم اثبات شده است. کما این که پرچم مبارزه، علیه مماشات با این رژیم، در سطح بین‌المللی را بردوش گرفته و خوشبختانه توانسته است با ایستادگی بر سر آرمان‌های دمکراتیک خود و پرداخت بهای سنگین آن، این مقاومت و برنامه پیشرفته آن را راهگشا و الهام بخش مبارزه مردم ایران کند. به این مناسبت، باید از مسئول شورای مقاومت ایران تجلیل کنیم که با تأسیس شورا و با عبور دادن آن از پیچ و خم‌های خطیر سی سال گذشته، سنگ بنای دمکراسی آینده ایران را بنیاد گذاشت. و شایسته است به‌همین مناسبت از مصدق فقید یاد کنیم، که شورای ملی مقاومت ادامه تکاملی راهی است که آن پیشوای بزرگ و شهیدان سی تیر، برایش قیام کردند.

دوستان گرامی
چنان‌که شاهدیم اوضاع سیاسی چه در ایران، چه در سطح منطقه به‌طور بی‌سابقه‌یی در حال غلیان وجوشش است.
می‌بینیم که رژیم ولایت فقیه با همه دستگیری‌ها و اعدام‌ها نتوانسته خود را از این امواج طوفانی دور نگهدارد. از یک‌طرف، قیام‌های بهمن و اسفند، از طرف دیگر منازعه در هیأت حاکمه، لرزه سرنگونی را به‌جان رژیم انداخته است.
خوشبختانه همزمان با این تحولات، و البته به‌صورت قانونمند، مقاومت مردم ایران، دورانی از اعتلا و پیشرفت را آغاز کرده است.
اجازه بدهید قبل از شروع بحث‌ها از سه تن از اعضای سرفراز شورا یاد کنیم که در فاصله دو اجلاس، به‌درود حیات گفته‌اند:
شادروان منوچهر سخایی هنرمند نامی ایران که یاد و نامش گرامی باد، به‌خصوص به همه اعضای شورا و هنرمندان شورا و مسئول شورا مجدداً تسلیت می‌گویم. و هم‌چنین مجاهدان صدیق مهدی افتخاری و رضا شیرمحمدی به روح پرفتوح آنها درود می‌فرستیم».

 

اجلاس شورا در آغاز بحث‌های خود، از هموطنانی که از اقصی نقاط جهان بپاخاستند و در بزرگترین اجتماع ایرانیان در تاریخ مبارزات خارج کشور در ویلپنت در حومه پاریس گردهم آمدند قدردانی کرد و این گردهمایی را بیانگر پایگاه گسترده مقاومت در جامعه ایران و نماد درخشانی از همبستگی و برانگیختگی بین‌المللی برای حفاظت از اشرف در برابر تاخت و تاز فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران و عامل دست‌نشانده‌اش در عراق جدید دانست.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]