• صفحه اول / آخرین خبرها / یورش نیروی سرکوبگر انتظامی و شلیک گاز اشک آور به تظاهرات مردم اصفهان در حمایت از کشاورزان
آذر-۰۵ ۱۴۰۰

یورش نیروی سرکوبگر انتظامی و شلیک گاز اشک آور به تظاهرات مردم اصفهان در حمایت از کشاورزان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

یورش نیروی سرکوبگر انتظامی و شلیک گاز اشک آور به تظاهرات مردم اصفهان در حمایت از کشاورزان

مریم رجوی: تنها دشمن اصفهان و زاینده رود نظام منحوس ولايت فقيه است

صبح امروز هزاران تن از کشاورزان رنج‌دیده و جوانان اصفهان به محل تحصن کشاورزان در بستر زاینده‌ رود که روز قبل توسط نیروهای سرکوبگر به آتش کشیده شده بود، سرازیر شدند. نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه از صبح زود در ۳نقطه در اطرف پل خواجو و در مسیرهای منتهی به زاینده رود مستقر شده بودند تا از تجمع مردم جلوگیری کنند. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی از روز قبل با ارسال گسترده پیامک برای مردم آن‌ها را از شرکت در تجمع امروز بر حذر داشته بود.

نیروهای سرکوبگر انتظامی، بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها با پرتاب گاز اشک‌آور و اعزام گله‌های موتورسوار و ضرب و شتم مردم، تلاش کردند معترضین را متفرق کنند و تعدادی را دستگیر کردند. مردم به مقابله برخاستند و با شعارهای «بی شرف بی شرف»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر دشمن زاینده رود»، «ایران شده فلسطین، هموطن بپا خیز»، «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم»، «اصفهانی، شهرکرد اتحاد اتحاد»، «همشهری داد بزن، حقتو فریاد بزن» و «تا آب نیاد به رودخونه، برنمی‌گردیم به خونه» به تظاهرات خود ادامه دادند.

جوانان اصفهانی در قبال یورش نیروهای سرکوبگر، با پرتاب سنگ به مقابله برخاسته و با جنگ و گریز «مرگ بر خامنه‌ای» و «اصفهانی با غیرت حمایت حمایت» آن‌ها را وارد به عقب‌نشینی کردند. شماری از تطاهرکنندگان زخمی شدند اما به دلیل ترس از دستگیری به بیمارستان مراجعه نکردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به مردم و جوانان دلاور اصفهان که در برابر یورش پاسداران و شلیک گاز اشک‌آور به مقاومت برخاسته‌اند درود فرستاد و گفت تنها دشمن اصفهان و زاینده رود نظام منحوس ولایت فقیه است که بیش از ۴دهه است تمام ایران را اشغال کرده و میهن ما را به اسارت در آورده است. مردم و جوانان ما اراده کرده‌اند این زیباترین وطن را آزاد کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ آذر ۱۴۰۰ (۲۶ نوامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]