مرداد-۱۶ ۱۳۸۸

پیام درباره اعتراضات مردم در نماز جمعه

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام درباره اعتراضات مردم در نماز جمعه

روز جمعه آتشفشان قیام مردم ایران باز هم فوران کرد. و حکومت به بن بست رسیده ملایان بیشتر در گرداب نابودی فرو رفت.
از ۳۰ سال پیش ملایان، نماز جمعه را نماد وحدت خود معرفی می‌کنند، اما این بار نماز جمعه نمایش شقه بزرگ در رأس رژیم شد.

در سخنرانیش در نماز جمعه، رفسنجانی ‌خواست ابعاد بحران را مینی‌میزه کند. اما ناگزیر به چند اعتراف مهم شد. از جمله این‌که:

ـ حکومت ملایان با بحران و خطر مواجه است
ـ مراجع مذهبی به مخالفت با رژیم برخاسته‌اند
ـ دوران تلخی برای رژیم پیش آمده
ـ و همه جریان‌های رژیم از آن ضرر کرده‌اند

رفسنجانی نتایج اعلام شده انتخابات قلابی را مورد چالش قرار نداد. اما از روندهای انتخابات و شورای نگهبان انتقاد کرد. او صرفا به این بسنده کرد که خواستار آزادی زندانیان و دل‌جویی از خانواده‌های عزادار شود. اما همین اشاره او با طوفانی از شعارهای مرگ بر دیکتاتور رو به رو شد.

در حقیقت، نماز جمعه این هفته بیان‌گر بن‌بست رژیم ولایت‌فقیه بود. این رژیم دیگر نه راه پس دارد و نه راه پیش. این چیزی است که به قیام مردم ایران دینامیزم بیشتری می‌دهد.

 

روز جمعه مردم تهران به‌ویژه زنان و جوانان نمازجمعه را به صحنه رویارویی با فاشیسم دینی حاکم تبدیل کردند. خامنه‌ای قوای سرکوب را وسیعاً به خیابان‌ها آورده بود تا از تکرار خیزش مردم جلوگیری کند. اما میلیون‌ها تن از شهروندان تهرانی به خیابان‌ها ریختند. آنها با اشاره به خامنه‌ای و احمدی‌نژاد شعار می‌دادند «مرگ بر دیکتاتور چه رهبر چه دکتر» و می‌گفتند: «خامنه‌ای قاتل است، ولایتش باطل است»

خیزش ۱۷ ژوئیه دو واقعیت را اثبات کرد. این که قیام سر باز ایستادن ندارد، و این که خامنه‌ای در مهار شکاف درون رژیم شکست خورده است. اکنون او با شکنجه وکشتار به جنگ قیام مردم آمده است. تا به‌حال شمار قیام‌کنندگانی که توسط رژیم به قتل رسیده‌اند به بیش از ۳۰۰ نفر رسیده است. شمار دستگیرشدگان نیز بیش از ده هزار نفر است. از شورای امنیت ملل‌متحد و عموم کشورهای جهان می‌خواهم این سرکوب وحشیانه را محکوم کنند.

از آن‌ها می‌خواهم تا توقف کامل سرکوب و تن دادن به انتخابات آزاد تحت نظر ملل‌متحد، روابط دیپلوماتیک و اقتصادی با این رژیم را تعلیق کنند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]