• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / گسترش مسموم کردن دانش آموزان به شهرهای کوچک و روستاها و افشای بیشتر نقش ارگان‌های حکومتی
اسفند-۱۵ ۱۴۰۱

گسترش مسموم کردن دانش آموزان به شهرهای کوچک و روستاها و افشای بیشتر نقش ارگان‌های حکومتی

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

گسترش مسموم کردن دانش آموزان به شهرهای کوچک و روستاها و افشای بیشتر نقش ارگان‌های حکومتی

خانم مریم رجوی: بعد از ۱۰۰ روز، خامنه‌ای از ترس قیام به‌دنبال مقصری می‌گردد که کسی جز خودش و دستگاه‌ها و عوامل تحت امر او نیست. در غیر این‌صورت باید هیات تحقیق بین المللی را بپذیرد

در حالی‌که مسمومیت دانش آموزان دختر در سراسر کشور گسترش می‌یابد و هر روز دلایل بیشتری بر نقش مستقیم ارگان‌های تحت امر ولی فقیه نظام در این جنایت بزرگ آشکار می‌شود، خامنه‌ای در مراسم درختکاری! سکوت خود را شکست و با چند اگر گفت «مسئولان و دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی باید با جدیت آن را دنبال کنند… و اگر کسانی در این ماجرا دست داشته باشند، باید عوامل و مسببین آن به اشد مجازات برسند… و اگر کسانی به‌عنوان عوامل این جنایت شناسایی و محکوم شوند، هیچ عفوی درمورد آن‌ها نخواهد بود». (سایت خامنه‌ای – ۱۵ اسفند).

خانم مریم رجوی در این رابطه گفت بعد از ۱۰۰ روز، خامنه‌ای دیرهنگام بیدار شده و از ترس قیام به‌دنبال مقصری می‌گردد که کسی جز خودش و دستگاه‌ها و عوامل تحت امر او نیست. در غیر این‌صورت باید هیات تحقیق بین المللی را که از روز اول از ملل متحد خواستیم قبول کند، اما باید بردامنه اعتراضات و تظاهرات بیافزاییم.
البته پیش از خامنه‌ای، رئیسی جلاد روز گذشته در هیئت دولت موضوع را تعیین تکلیف کرد و «با اشاره به گزارش وزیر اطلاعات گفت: «… این اقدام حلقه‌یی دیگر از زنجیره توطئه‌های دشمن است که برای التهاب آفرینی در جامعه و تشویش اذهان عمومی و هراس افکنی در میان فرزندان این مرز و بوم انجام گرفته و باید ریشه یابی و با آن برخورد جدی شود» (تسنیم – ۱۵ اسفند).

آخوند گوشخوار محسنی اژه‌ای هم گفت: «کسانیکه دانش‌آموزان را مسموم می‌کنند مفسد فی‌الارض هستند». در عین حال مردم را تهدید کرد: «افراد التهاب‌آفرین و دروغ‌پراکن در قضیه مسمومیت‌ها احضار شوند» و گفت «روز گذشته به دادگستری تمام استان‌ها دستور داده شده که شعبه‌یی را در مرکز استان برای احضار افراد التهاب آفرین و دروغ‌پراکن در قضیه مسمومیت‌ها اختصاص دهند؛ این افراد از دو حالت خارج نیستند، یا احراز می‌شود که سوء‌نیت دارند و همراستا با دشمن هستند، که در آن صورت به اشد مجازات می‌رسند و یا احراز می‌شود که سوء‌نیت ندارند، که در اینصورت نیز نمی‌توان در قبال آن‌ها اغماض کرد و برخورد قانونی با آن‌ها به عمل خواهد آمد.
رئیس دستگاه قضا بیان داشت: بدون تردید در برخی ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله مسائل خلاف عفت عمومی، خلاف‌شرع و خلاف قانون که کشف حجاب یکی از مصادیق آن است، دشمن مشغول حمایت، دامن زدن و سوء‌استفاده است؛ این مقوله متفاوت از خطا و گناه فردی اشخاص است و نقش دشمن در آن‌ها آشکار است؛ لذا در زمینه مزبور نیز به زودی با هماهنگی قوا، اقداماتی صورت می‌گیرد که نتیجه‌اش را خواهید دید.». (خبرگزاری قوه قضائیه – میزان- ۱۵ اسفند).

آخوند علم الهدی نماینده خامنه‌ای در مشهد و پدر زن رئیسی جلاد گفت: «دیگر اقتدار امنیتی نظام نمی‌تواند در این عرصه میدان داری کند… در مسأله حجاب همه شما برادران و خواهران باید بایستید و با جریان کشف حجاب مقابله کنید». (سایت حکومتی انتخاب – ۱۲ اسفند). پاسدار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل رژیم گفت: « مسمومیت‌ها ناشی از مداخله مستقیم جریان نفاق و معاندین کشور است». (سایت حکومتی انتخاب – ۱۴ اسفند).
در همین حال مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رژیم گفت «سیستم امنیتی‌ که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان ممکن، رسیدگی، پیگیری و دستگیر می‌کند چطور ممکن است این قضیه را نبیند؟… عدم برخورد سیستم امنیتی کشور با عوامل مسمومیت‌ها جای سوال دارد و غیر قابل قبول است.» (سایت حکومتی دیدبان ایران – ۱۵ اسفند). گفته می‌شود برخی خبرنگاران رسانه‌های حکومتی به‌خاطر گزارش‌هایی که در این باره نوشته‌اند بازداشت شده‌اند.

روز دوشنبه روند مسمومیت‌ها ادامه یافت: امروز دانشکده علوم پایه دانشگاه محقق اردبیلی در اردبیل، مورد حمله با گاز سمی قرار گرفت. به گفته دانشجویان «ابتدا برق قطع شد که باعث خاموش شدن سیستم تهویه گردید، سپس گاز پخش شد که همه به بیرون ساختمان فرار کردیم ولی تعدادی از دانشجویان مسموم شدند.». دانش آموزان مدرسه علیمحمدی ایلام با گاز سمی مسموم و تعدادی از آن‌ها به بیمارستان منتقل شدند. در ماسال ۴۳ دختر دانش آموز مدرسه عصمت مسموم و راهی بیمارستان شدند. به مدرسه خانزاد آمل، مدارس فریده میری و صبوری در بابل، مدارس رسالت و زینبیه و شاهد در دورود، مدرسه دخترانه مریم و ۳ مدرسه دیگر در ماکو، مدارس کوثر و نمونه در سلماس، دبیرستان علوم و معارف اسلامی در مشهد، دبستان دخترانه لاچینی در قوچان دبیرستان دخترانه حضرت رقیه در مرند، مجموعه مدارس غیر انتفاعی اندیشه و دبیرستان دخترانه علامه حلی در زاهدان، مدرسه گوگتپه مهاباد، مدرسه دخترانه ننه له سنندج، دبیرستان دخترانه عبدالرضا کرمی در هرسین کرمانشاه، یک مدرسه در سمنان، دبیرستان دخترانه ایثار در شهر قدس تهران، یک مدرسه در سمنان، دبیرستان فضیلت همدان، ‌گاز سمی زدند. خانواده‌های دانش آموزان در دیواندره در مقابل فرمانداری و در دهلران در مقابل دبستان دخترانه حضرت رقیه در اعتراض به مسموم شدن فرزندانشان تجمع کردند.

روز یکشنبه نیز حمله به مدارس دست کم در ۱۰ استان و ۳۰ شهر از جمله تهران، خلخال، رامهرمز، نیشابور، شیراز، گنبدکاووس، مشهد، یزد، آبادان، ایلام، تبریز، کرج، فولاد شهر اصفهان، اصفهان، زنجان، ابهر، کنگاور، بندر خورموسی، بندرعباس، گرمدره، اهواز، همدان، یاسوج، ایوانغرب جریان داشت.

سایت حکومتی ایسنا یکشنبه ۱۴ اسفند نوشت: «معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از افزایش تعداد دانش آموزانی که امروز در استان خوزستان دچار مسمومیت شده‌اند به ۷۰۰ نفر خبر داد که ۵۰۰ نفر ترخیص شده اند و ۲۰۰ نفر هم‌چنان تحت نظر هستند.».
روز یکشنبه خانواده‌های دانش آموزان مسموم شده در کاشان در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برپا کردند. نیروهای سرکوبگر و لباس‌شخصی‌های خامنه‌ای در تهران تعدادی از مادران و پدرانی را که برای اعتراض به مقابل اداره آموزش و پرورش رفته بودند با ضرب و شتم وحشیانه دستگیر کردند و در رشت به مادرانی که در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع کرده بودند گاز اشک آور و گاز فلفل زدند. در رامهرمز والدین دانش آموزان مسموم شده در مقابل بیمارستان مادر تجمع کرده و با مأموران انتظامی و سپاه درگیر شدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ (۶ مارس ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]