• صفحه اول / آخرین خبرها / خشم و اعتراض مردم از قطع مکرر برق با شعارهای «مرگ برخامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور»
تیر-۱۴ ۱۴۰۰

خشم و اعتراض مردم از قطع مکرر برق با شعارهای «مرگ برخامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور»

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خشم و اعتراض مردم از قطع مکرر برق با شعارهای «مرگ برخامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور»

مریم رجوی: کمبود شدید برق در حالیست که سرمایه‌های کشور توسط سردمداران رژیم چپاول و یا صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضد‌ملی اتمی و موشکی می‌شود

شب گذشته به دلیل قطعی‌های مکرر برق، مردم در تهران (تهران‌پارس و سعادت‌آباد) و بسیاری از شهرها از قبیل کازرون، کردکوی، گنبد کاووس، همدان، پاکدشت، آق‌قلا و بوشهر به خیابان‌ها ریخته و شعارهای مرگ برخامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور سردادند. در برخی از شهرها مردم در مقابل فرمانداری یا اداره برق دست به تجمع زدند. در کردکوی معترضین خیابان منتهی به فرمانداری را مسدود کردند. صبح امروز نیز، صنف پلاستیک در کهریزک دراعتراض به قطع مکرر برق به داخل اداره برق منطقه رفته و دست به اعتراض زدند.

قطع برق در سراسر کشور که مدت‌هاست جریان دارد طی ۲روز گذشته ابعاد وسیع‌تری به‌خود گرفته و در بسیاری از شهرها از جمله تهران و کرج، برق بدون اطلاع قبلی ساعت‌ها قطع می‌شود، چیزی که باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود و بخصوص در شرایطی که پیک پنجم کرونا بخش‌های وسیعی از ایران را در برگرفته، خطرات زیادی برای بیماران و کسانی که در آی سی یو هستند ایجاد کرده است.

صبح امروز سخنگوی صنعت برق رژیم از کمبود حداقل ۱۱هزار مگاوات برق در این فصل خبر داد که منجر به خاموشی‌های باز هم بیشتر خواهد شد. وی از دور خارج شدن تعدادی از نیروگاه‌ها و افزایش ۱۴درصدی مصرف و مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز (بیت‌کوین) که عمدتا در اختیار سپاه پاسداران است را از دلایل کمبود برق بر شمرد (خبرگزاری صداو سیمای رژیم ۱۴تیر ۱۴۰۰).

خانم مریم رجوی با درود به معترضانی که فریادهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور سردادند گفت در حالی مردم ما در گرمای تابستان از کمبود شدید برق رنج می‌برند که سرمایه‌های کشور توسط سردمداران رژیم ویا آقازاده‌های فاسد، چپاول می‌شود و یا صرف سرکوب و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضد‌ملی اتمی و موشکی می‌شود. فقر، تورم، بیکاری و نابودی زیرساخت‌ها ارمغان رژیم ضد‌بشری آخوندی است و تنها راه دست‌یابی به آزادی و عدالت سرنگونی این رژیم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ تیر ۱۴۰۰ (۵ ژوئیه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]