تیر-۱۲ ۱۴۰۰

آمار جانگداز قربانیان كرونا از ۳۲۱ هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان كرونا از ۳۲۱ هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است

مریم رجوی: تسلیت به‌خاطر جان باختن شمار زیادی از مردم محروم سیستان و بلوچستان و هرمزگان و دیگر مناطق جنوبی

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۱۱تیر ۱۴۰۰ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۵۴۷ شهر از ۳۲۱ هزار و ۳۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۱۹۴۳ نفر، در اردبیل به ۳۹۵۰ نفر، در البرز به ۹۱۳۸ نفر، در اصفهان به ۲۱۷۱۵ نفر، در بوشهر به ۳۴۸۴ نفر، در تهران به ۷۵۱۷۶ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۹۶۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۹۵۶۵ نفر، در خوزستان به ۲۰۳۵۱ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۷۸۲۶ نفر، در فارس به ۱۰۸۰۲ نفر، در کردستان به ۵۴۶۷ نفر، در کرمان به ۷۳۸۸ نفر، در کرمانشاه به ۶۱۹۸ نفر و در هرمزگان به ۴۷۹۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: تهران و ۹۱ شهرستان در ۲۰ استان كشور قرمز، ۱۸۳ شهرستان نارنجی و ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند (ایرنا ۱۱ تیر ۱۴۰۰).

حریرچی، معاون وزارت بهداشت گفت: «در نیمی از استان های کشور روند افزایشی موج پنجم دیده می شود. ۶۲ شهرستان از ۴۵۰ شهرستان قرمز هستند که البته شنبه تعداد بیشتری از شهرها به رنگ قرمز می پیوندند، در ۶ تا ۷ استان شهر قرمز قابل توجه داریم که بیشتر جنوب و جنوب شرقی هستند. از ۶۲ شهر قرمز، ۵۰ شهر مختص جنوب و جنوب شرق هستند. در استان‌هایی همانند تهران و مازندران روند صعودی است» (انتخاب ۱۰ تیر ۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس نوشت: « زنگ خطر موج پنجم ‌به صدا در آمده و هر لحظه امکان قرمز شدن تمام استان‌ها‌ وجود دارد. اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند وضعیت در استان‌ها روز به روز وخیم‌تر خواهد شد» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱تیر ۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: «‌در حال حاضر کرونای دلتا در مشهد گسترش پیدا کرده و به احتمال زیاد در روزهای آتی وضعیت این شهر قرمز خواهد شد» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱ تیر ۱۴۰۰).

در قزوین، رئیس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۹ درصد آمار ابتلای روزانه، ۱۵درصد بستری های روزانه و ۱۲.۵ درصد بیماران کرونایی در بخش ICU زیر دستگاه ونتیلاتور افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱ تیر ۱۴۰۰).

در سیستان و بلوچستان، رییس دانشگاه پزشکی زاهدان از وضع فوق بحرانی کرونا خبر داد و گفت: «شمار مبتلایان جدید کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۱۷۶ نفر رسیده است. روزانه ۲۳۰۰ تست کرونا در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود که حدود ۳۹ درصد آنان مثبت است که ۹۰ درصد موارد مثبت کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی و دلتا است» (ایرنا ۱۱ تیر).

در هرمزگان، جباری نماینده هرمزگان در مجلس ارتجاع گفت: «هرمزگان در بحرانی ترین شرایط است. کندی واکسیناسیون سبب تحمیل امواج سهمگین و پیک‌های جدید خواهد شد. دولت نباید ماه‌های باقیمانده را با بی‌خیالی طی کند تا کشور در شرایط جابجایی دولت‌ها گرفتار مرگ و میر وسیع ناشی از کرونا نشود. تداوم این وضعیت سبب زمین گیر شدن کادر درمان خواهد شد. هرمزگان ۲ درصد جمعیت کشور را دارد اما بیش از ۱۵ درصد بستری‌ها‌ را» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۱ تیر ۱۴۰۰).

خانم مریم رجوی، رییس جمهوربرگزیده مقاومت ایران با تسلیت به‌خاطر جان باختن شمار زیادی از مردم محروم سیستان و بلوچستان و هرمزگان و دیگر مناطق جنوبی، از جوانان خواست به یاری مبتلایان بشتابند. وی گفت بخش عمده این قربانیان قابل پیشگیری بود. سیاست های جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم آخوندی ، ممنوع كردن خرید واكسن از آمریكا و اروپا باعث شده ایران با اختلاف زیاد بیشترین قربانی کرونا را در جهان داشته باشد. این در عداد جنایت علیه بشریت است.خامنه ای اولین مجرم است و باید در برابر عدالت قرار گیرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ تیر ۱۴۰۰ (۲ ژوئیه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]