فروردین-۰۷ ۱۴۰۲

افطار رمضان با مجاهدین در اشرف۳

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

افطار رمضان با مجاهدین در اشرف۳

مریم رجوی: اگر رمضان، ماه قیمت دادن برای رهایی فردی و اجتماعی است، پس درود‌های بی‌پایان به بیش از ۷۵۰ شهید قیام ۱۴۰۱ که خون ‌بهای آزادی ایران و ایرانی را پرداختند

با سلام به هموطنان و خواهران و برادران عزیز و گرامی در این جا شروع می‌کنم. به قیام‌کنندگان دلیر ایران درود می‌فرستم آن‌ها که پلید‌ترین مظهر ارتجاع و ستم و دین‌فروشی، یعنی ولایت فقیه منفور را هدف قرار داده‌اند.
اگر روزه‌داری برای کسب تقوای رهایی‌بخش است، اگر روزه‌داری برای بیداری دل‌ها و وجدان‌هاست تا انسان آگاه و آزاد را برانگیزد که به ایفای مسئولیت‌هایش بپردازد، پس رمضان ماه زحمتکشان برای انقلاب و شورشگران برای آزادی است.
اگر ماه قیمت‌ دادن برای رهایی فردی و اجتماعی است، پس درود‌های بی‌پایان به بیش از ۷۵۰ شهید قیام ۱۴۰۱ که خون‌بهای آزادی ایران و ایرانی را پرداختند.
چنین است که ما از رمضان که مصاف انسان با گرسنگی و سختی برای نیل به فطر رهایی است، بشارت پیروزی و آزادی را در‌می‌یابیم. این پیامی است که در قلب اسلام مورد اعتقاد مجاهدین قرار دارد که برحسب آن گسستن زنجیرها از دست و پای انسان و رسیدن انسان به کمال فردی و اجتماعی در گروی نبرد و فداکاری است.

دجالیت رژیم آخوندها به نام اسلام

خمینی و خامنه‌ای اسلام ریایی و ارتجاعی خودشان را ابزار حفظ استبداد مطلقه و به انقیاد کشاندن مردم کرده‌اند. از روز اول در مقابل توده‌های مردمی که دیکتاتوری سلطنتی را سرنگون کرده بودند، خمینی اکیداُ به آن نیاز داشت که طینت ضدمردمی و قرون‌وسطایی خود را بپوشاند و رژیمش را که هیچ سنخیتی با خواست آزادی‌خواهانه مردم نداشت، در میان امواج توفنده آن انقلاب حفظ کند.
بنابراین خمینی به چند فریبکاری بزرگ رو آورد: یکی مستضعف‌ پناهی بود، دیگری نمایش‌های ضدامپریالیستی. اما از همه‌ مهم‌تر پهن‌کردن بساط اسلام ارتجاعی و اعمال وحشیانه‌ترین سرکوبگری‌ها تحت نام اسلام بود.
او خودش را نماینده‌ خدا روی زمین جا زده بود که گویا حکومت‌اش وظیفه‌یی جز پیاده کردن به‌اصطلاح احکام الهی ندارد. راستی که این از بغرنج‌ترین مقاطع تاریخ ایران بود به این دلیل که در اوج فوران انرژی انقلابی عظیم جامعه درست در لحظه نادر تاریخ ایران که نسل پرتوانی شامل بی‌شمار جوان و نوجوان فداکار به میدان انقلاب شتافته بودند، یک دجال پرنیرنگ، اسلام را برای بستن راه انقلاب و آزادی و توجیه سرکوب به کار گرفت. حربه‌یی را به میان آورده بود که همه را مات می‌کرد و کسی توان ایستادگی در برابر آن را نداشت؛ مگر مجاهدین که با اعتقاد به اسلام دموکراتیک آنتی‌تز دیانت سرکوبگر و فریبکار خمینی بودند.

چکیده رویارویی خمینی و خامنه‌ای با مجاهدین

مجاهدین گفتند این ارتجاع محض است و نه اسلام و به قانون اساسی ولایت فقیه رأی ندادند، تا پیش از ۳۰خرداد ده‌ها نفر از اعضا و هواداران‌ مجاهدین با ضربات چماق و گلوله پاسداران خمینی به شهادت رسیدند، اما آن‌ها از مواضع خود دست برنداشتند وکوتاه نیامدند، با قوانین شریعت آخوندی و مشخصاً قانون ضدبشری قصاص قویاً مخالفت کردند، در برابر تحمیل حجاب اجباری به زنان ایستادند، با سرکوب ملیت‌های ستمزده مخالفت کردند و در کنار هموطنان کرد ایستادند.
خروش مسعود رجوی در آن سال‌ها از یاد‌رفتنی نیست که در یکی از بزرگ‌ترین و شورشی‌ترین میتینگ‌های بعد از انقلاب، در امجدیه در تهران، بر سر خمینی و آخوندهای او فریاد کشید که: «دم زدن صوری از اسلام تا کی؟ …»
و پرسید: «مگر اسلام دین برداشتن غل و زنجیرها نیست؟ مگر پیامبر اسلام فرشته رحمت و رهایی نیست؟ آخر اسلام کجا و چماق و تهمت ودروغ وحق‌کشی و انحصار‌طلبی کجا؟» و باز گفت: «دعوا بر سر ترویج دو نوع اسلام است و الا چرا می‌بایست ما این همه سرو دست و چشم هدیه بدهیم؟»
نتیجه این که بزرگ‌ترین حربه خمینی با سد استوار مجاهدین مواجه شد. به این دلیل بود که خمینی از روز اول برچسب رذیلانه منافق را در مورد مجاهدین به کار گرفت، و هنوز هشت ماه از شروع انقلاب نگذشته بود که می‌گفت: «آن‌ها را سرکوب می‌کنیم»، می‌گفت: «حل مسئله منافقین از اعظم مشکلات … است»،
در حکم قتل‌عام زندانیان مجاهد، عدم اعتقاد به‌اصطلاح منافقین به اسلام یعنی همان حکومت خودشان، را به‌عنوان مهم‌ترین دلیل این کشتار اعلام کرد و ۳۰ هزار زندانی سیاسی را قتل‌عام کرد که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها از مجاهدین بودند.
از این نظر، چکیده رویارویی خمینی و خامنه‌ای با مجاهدین از آغاز تا امروز، این است که یک طرف درک ارتجاعی از اسلام را مایه کشتن آزادی‌ها و به‌یغما بردن حقوق مردم ایران کرده، و طرف دیگر یعنی مجاهدین با کنار زدن پرده‌های شیادی و فریب به دفاع از آزادی و حقوق مردم برخاسته است.
این نبرد چند حقیقت اساسی را برجسته می‌کند: نخست این که خمینی و خامنه‌ای برای جلوگیری از سمت یافتن خشم و اعتراض و مقاومت عمومی علیه رژیم همیشه به مرزبندی‌های کاذب و بیش از همه به مرزبندی بین اسلام و ضداسلام یا دیندار و بی‌دین و یا با حجاب و بی‌حجاب احتیاج داشته و به آن دامن زده‌اند.
اما در فرهنگ و ایدئولوژی مجاهدین مرزبندی اصلی، بین استثمار‌کننده و استثمار‌شونده است. بین ستمگر و ستم‌زده است. حالا می‌خواهد شاه باشد یا ولی‌فقیه یا هر چیز دیگر با هر اسم و عنوان دیگر…

این همان دعوا و مرزبندی اصلی است که ۴۴ سال است در تاریک‌ترین ادوار تاریخ ایران و در طولانی‌ترین و بغرنج‌ترین و پررنج و خون‌ترین مقاومت سازمان‌یافته تاریخ این میهن، بین مجاهدین و این رژیم جریان دارد.
حقیقت دیگر این است که پایداری مجاهدین بر اسلام دموکراتیک، مانع از آن شد که آخوندها مخالفت مردم ایران با رژیم‌شان را مخالفت با اسلام جلوه بدهند. مانع از آن شد که رژیم جبهه‌بندی میان مردم ایران با رژیم ولایت فقیه و جبهه‌بندی آزادی در برابر استبداد را مبارزه بین مخالفان و موافقان اسلام جلوه دهند.

از نظر سیاسی رژیم حاکم همواره منافع اساسی خود را در این دیده و می‌بیند که مجاهدین از اسلام و همه شعائر آن ـ از نماز و روزه گرفته تا حجاب ـ دست بردارند تا مهم‌ترین مانع در برابر استراتژی فریبکارانه آن رفع شود و بتواند دروغ همیشگی‌اش را اثبات کند که گویا دعوا بر سر اسلام و قرآن بوده و نه بین آزادی و حاکمیت غصب‌شده مردم ایران. تا با دست باز بتواند هر حق‌خواهی و آزادی‌طلبی و مبارزه‌یی را مخالفت با اسلام جلوه بدهد.
در جریان قیام ماه‌های اخیر مقام‌های رژیم از جمله امام جمعه‌های خامنه‌ای بارها با حقد و کین به مجاهدین حمله می‌کردند که چرا حجاب خودتان را حفظ کرده‌اید. اخیرا دیدید که وزیر خارجه رئیسی جلاد در مصاحبه با رسانه‌های خارجی می‌گفت: «مقوله حجاب چه ربطی به مجاهدین دارد؟ از آن‌ها بپرسید پس این حجاب که خودشان بر سر می‌کنند، چیست؟».
تاریخ معاصر ایران گواهی می‌کند که بیش از چهار دهه مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد دینی، و هم‌چنین به‌جان خریدن شکنجه و زندان و خانه‌های مسکونی و تابوت و قفس و سر موضع ایستادن به‌بهای قتل‌عام سال ۱۳۶۷ تنها از نیرویی برآمده که از نخستین روز با مناسبترین شیوه‌ها به انهدام دستگاه عقیدتی، سیاسی و نظامی خمینی تا فروریختن آخرین آجر آن، کمر بسته‌اند.
و پیوسته، به اقرار خود خمینی، تهدید اصلی استبداد مذهبی‌ بوده‌اند. و می‌خواهند تا روزی که اثری از پلیدی این رژیم تبهکار باقی نماند، به این مسیر، به این افشاگری و این نبرد ادامه بدهند.

جدایی دین و دولت

اگر اجازه بدهید در همین‌جا به یکی از مهم‌ترین تضادهای تاریخی حل شده در دهه‌های اخیر بپردازم، یعنی برافراشتن پرچم جدایی دین و دولت، توسط یک جنبش معتقد به اسلام دموکراتیک. تأکید بر این اصل البته حرف امروز یا دیروز مقاومت ایران نیست. برنامه شورای ملی مقاومت که در آبان سال ۶۰ توسط مسعود منتشر شد، این اصل را تضمین می‌کند.
شورا در آبان سال ۶۴ با تصویب و انتشار طرحی در این باره پیشتازی و راهگشایی خود را در این زمینه نشان داد. این طرح در مقدمه خودش بر دو شالوده اساسی تأکید می‌کند:
یکی حق آزادی ادیان و مذاهب و دیگری رد هرگونه حق و امتیاز ویژه‌ برای هر دین و مذهبی.
سپس چارچوبی شامل چهار ماده ارائه می‌کند:
اول ممنوعیت هرگونه تبعیض در مورد پیروان ادیان و مذاهب مختلف؛
دوم، ممنوعیت هرگونه آموزش اجباری مذهبی و عقیدتی.
سوم، به‌رسمیت نشناختن قانونی که ناشی از مرجع قانون‌گذاری کشور نباشد، و تأکید بر این که صلاحیت مقام‌های قضایی ناشی از موقعیت مذهبی و عقیدتی آن‌ها نیست.
و چهارم، ممنوعیت تفتیش عقیده و دین و مذهب توسط مراجع دولتی.
مسعود در پیامی که همان موقع منتشر کرد، تصویب این طرح را «سرفرازی ویژه‌یی برای همه پیروان آئین راستین محمدی و علوی» توصیف کرد.
بله این است اسلام دموکراتیک؛ رو در روی اجبار دینی و دین اجباری آخوندهای حاکم.

اسلام، دین آزادی

از بارزترین ویژگی‌هایش اعتقاد عمیق به رهایی زنان و مدافع برابری کامل زن و مرد و هم‌چنین “دموکراتیک” بودن آن است. یعنی «مخالف مسلکيِ خودش را تحمل می‌کند و با او صادقانه برخورد می‌کند و نمی‌تواند.
ذره‌یی از حق مشروع دیگران را لگدمال کند. قدرت و حکومت برایش هدف نیست و به اصول اخلاقی ثابتی معتقد است، که نادیده گرفتن آن‌ها در هیچ شرایطی مباح و مجاز نیست».
بله، اسلام مورد اعتقاد مجاهدین اسلام آزادی است. اسلامی است که از آزادی و حقوق برابر زن ومرد دفاع می‌کند،
اسلام مدافع عدالت است و به قول علی(ع) در عدالت گشایش را می‌بیند و برای آبادانی کشور مسیری جز عدالت نمی‌شناسد. و اسلامی است که به نبرد برای برانداختن استبداد و ظلم و هرگونه اجبار فرا می‌خواند.
از این نظر مجاهدان، قیام‌آفرینان، زندانیان مقاوم و شورشگران برای آزادی، بن‌مایه رمضان و روزه‌داری را در مقاومت و قیام برای سرنگونی استبداد دینی یافته‌اند و رنج‌ها و فداکاری‌هایی که مشتاقانه به جان خریده و می‌خرند، فطر آزادی را نصیب مردم ایران خواهد کرد.
برای رسیدن به این مقصد پرشکوه به خدای بزرگ رو می‌آوریم:
بار خدایا مردم ایران را که بیش از یک قرن است از ستم شاه و شیخ در عذاب‌اند به‌رهایی برسان!
مجاهدین و کانون‌های شورشی را در سازمان دادن قیام‌ها و برپایی ارتش بزرگ آزادی مردم ایران یاری کن!
مجاهدین را درنبرد بی‌امان با ایدئولوژی‌های جنسیت و فردیت فروبرنده یعنی موانع راه کمال و تعالی انسان صدچندان قدرت ببخش و موفق نما.
مسعود را در کنف لطف و حمایت خودت بگیر و تلاش او را در سوق دادن قیام و نبرد مردم ایران به سرنگونی رژیم و برقراری آزادی و حاکمیت جمهور مردم قرین موفقیت کن!
ای خدای ستمدیدگان و رنجبران، مردم ایران را نصرت ببخش که زنجیرهای اختناق و فقر و محرومیت را درهم بشکنند.
زندانیان سیاسی و کانون‌های شورشی ‌دربند را در مقاومت روزافزون در برابر دژخیمان خامنه‌ای توانایی صد چندان عطا کن.
ای خدای بزرگ ما جز تو پناهی نداریم و جز خلق تو تکیه‌گاهی نداریم. ما و مردم‌مان را بر مرتجعان غدار و جرار پیروز نما.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]