فروردین-۰۷ ۱۴۰۲

اسلام دین آزادی

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

اسلام دین آزادی

سخنرانی در کنفرانسی به‌مناسبت ماه مبارک رمضان

در چهارمین افطار ماه رمضان، روز یکشنبه، ۶فروردین کنفرانسی با نام ولایت فقیه بزرگ‌ترین دشمن اسلام صلح و برابری- متحد با قیام و مقاومت ایران برای جمهوری دموکراتیک، با شرکت و سخنرانی شماری از پارلمانترهای کشورهای عربی، وزرای سابق و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از فرانسه و جهان عرب در اور سور اواز برگزار شد.
در این کنفرانس، مریم رجوی به‌صورت آنلاین شرکت داشت و در شروع جلسه طی سخنانی خطاب به حاضران گفت:

ماه رمضان را به همه شما و به عموم مسلمانان به‌ویژه در فرانسه تبریک می‌گویم. در ایران، ماه رمضان در حالی آغاز شده که آزادی و عدالت پیام‌های اصلی اسلام رحمت و رهایی توسط دیکتاتوری مذهبی تحت نام اسلام لگد‌مال شده‌اند. بنا بر آمارهای حکومتی اکثر مردم ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند، بودجه سیستم نظامی و سرکوب افزایش و بودجه خدمات عمومی کاهش یافته است.
در چنین شرایطی قیام از ۶ ماه پیش جریان دارد. رژیم تلاش می‌کند با سرکوب وحشیانه از گسترش آن جلوگیری کند. در جریان این قیام بیش از ۷۵۰ تن از جمله کودکان خردسال به‌دست پاسداران کشته شدند. با این حال، جنبش هم‌چنان ادامه دارد.
روز جمعه در زاهدان هموطنان بلوچ ما بار دیگر به خیابان آمدند و با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»‌ خواستار سرنگونی رژیم شدند. روز ۲۳ اسفند مردم چهارشنبه سوری را به تظاهرات علیه رژیم تبدیل کردند و در ۲۵اسفند، در آخرین پنجشنبه سال، بر مزار شهیدان قیام گرد آمدند و شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای سر دادند.
مثل همه انقلاب‌ها ما با دو ترفند از سوی رژیم و متحدانش مواجه بودیم:
ترفند اول این که بگویند که راهی رو به آینده وجود ندارد و فقط دو انتخاب هست: پذیرش وضعیت کنونی یا بازگشت به دیکتاتوری پیشین. اما مردم در ایران و در خارج کشور با قاطعیت به این دجالیت، پاسخ دادند.

پارلمانترها در اروپا و آمریکا و انگلستان نشان دادند که از انقلاب مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک حمایت می‌کنند. می‌توان آن را در قطعنامه اکثریت کنگره آمریکا و بیانیه‌های امضاء شده از سوی تعداد زیادی از نمایندگان مردم در پارلمان‌های کشورهای اروپایی دید.
ترفند دیگر این است که آخوندها می‌خواهند وانمود کنند که هدف رژیم نیست بلکه اسلام است.
این یک دروغ بزرگ است. چرا که شعارهای قیام علیه دیکتاتوری است. مردم خواسته‌یی از رژیم ندارند آن‌ها خواهان سرنگونی رژیم هستند.
شعارهای مردم علیه خامنه‌ای، علیه سپاه پاسداران، علیه باندهای فاسد حکومتی است. یکی از شعارهای زنان این است که «چه با حجاب چه بی‌حجاب، پیش به‌سوی انقلاب». این قیام همه ایرانیان از همه اقوام و مذاهب است.

اسلام حقیقی ضد حاکمیت ولایت فقیه

خمینی و جانشینش خامنه‌ای می‌خواهند که خودشان را نماینده خدا و اسلام برروی زمین جا بزنند. و مخالفین خود را به‌عنوان دشمنان خدا و اسلام می‌بینند و محارب می‌خوانند.
از ابتدای انقلاب ۱۳۵۷ مجاهدین خلق ایران از اهداف انقلاب که آزادی بود، دفاع کردند و جرئت کردند به خمینی نه بگویند و قیمت گزاف آن را بدهند. مجاهدین خلق که از اسلام حقیقی دفاع می‌کردند اعلام کردند که:‌
اسلام آن چیزی نیست که حکام جدید ایران می‌گویند، اسلام دین رحمت و رهایی است. اسلام دین زن‌ستیزی نیست. اسلام بر آزادی و برابری و انتخاب آزادانه همه اعم از زن و مرد مسلمان و غیر مسلمان بناشده است و همان‌طور که قرآن می‌گوید: ان اکرمکم عندالله اتقیکم، گفته‌ایم که هم دین اجباری و هم اجبار دینی علیه تعالیم اسلام است و همواره به نقل از قرآن گفته‌ایم که انبیا آمده‌اند برای آزادی بشریت یضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالأَغْلاَلَ الَّتِی کانَتْ عَلَیهِمْ که غل و زنجیرها را از بنی نوع انسان باز کنند، چرا شما هنوز از راه نرسیده غل و زنجیرهای بیشتری بر مردم گذاشته‌اید؟
در همین چارچوب تاکید کردیم که از نظر اسلام حاکمیت حق مردم و به انتخاب مردم است. این حقوق همه در برنامه مسعود رجوی برای ریاست جمهوری در دی ماه ۱۳۵۸و در طرح شورای ملی مقاومت برای جدایی دین و دولت در سال ۱۳۶۴ منعکس است. هم‌چنین در طرح ۱۰ ماده‌یی برای ایران فردا که خواستار یک انتخابات آزاد،‌ جدایی دین از دولت،‌ برابری زنان با مردان و یک ایران غیر هسته‌یی است.

برای ما آزادی انتخاب یک موضوع آرمانی و سیاسی است. رژیم خیلی دوست داشت که نیروی اصلی مخالفش مسلمان نمی‌بود. پایداری مجاهدین خلق از تعهد آن‌ها به ارزش‌های اصيل انسانی در اسلام سرچشمه می‌گیرد.
از خود گذشتگی اعضای مجاهدین خلق در مقابل دیکتاتوری مذهبی نشان داد که خمینی و جانشینانش دجالانی هستند که از اسلام برای منافع خود سوء استفاده می‌کنند. جنایتکارانی هستند که مردم ما را به اسارت گرفته‌اند و در منطقه کشتار و تروریسم و بنیادگرایی را گسترش دادند.

دوستان عزیز،
خواهران و برادران!
آن‌چه که در ایران در شرف وقوع است، یک تحول تاریخی است. شما در این تحول بزرگ با حمایت خود از مردم و مقاومت ایران نقش دارید. مطمئنم که در این دوران حساس، شما می‌توانید پیام‌های این قیام و انقلاب دموکراتیک مردم ایران را به سراسر جهان ببرید.
برای شما رمضانی مبارک را آرزو می‌کنم. به دعاها و حمایت‌های شما در این ماه نیازمندیم. امیدوارم که این رمضان صلح و دوستی را به منطقه خاورمیانه به ارمغان بیاورد و امیدوارم که جهان اسلام از شر آخوندها رهایی یابد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]