تیر-۲۴ ۱۴۰۱

پیام به تظاهرات ایرانیان در بروکسل

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به تظاهرات ایرانیان در بروکسل

کارزار جهانی علیه معاهده مصونیت ‌تروریسم فاشیسم دینی

هموطنان،
یاران شورشگر،
درود می‌فرستم. به شما منادیان آزادی ایران و پرچمداران کارزار جهانی علیه معاهده شرم‌آور رژیم ولایت فقیه با دولت بلژیک.
معاهده‌یی که محتوا و نام واقعی آن، اعطای مصونیت به‌ تروریسم فاشیسم دینی و آخوندهایی است که در آستانه کشتار بزرگ در پاریس بودند و داشتند بزرگترین حادثه تروریستی در اروپا را رقم می‌زدند.
اما شما و دیگر وجدان‌های بیدار به‌ویژه در پارلمان بلژیک و سایر کشورها، دسیسه را با تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی، در فرصتی اندک، به‌طور بین‌المللی افشا و رسوا کردید.
شما تصمیمی را که بزرگترین مشوق تروریسم و جنایت در خاک اروپاست، به‌طور جهانی برملا کردید. برای من پرونده ۱۷ ژوئن تداعی شد. جبهه همبسته ایرانیان آزاده، یک بار دیگر به روشنی نشان داد که ایرانیان در همه جای جهان، همان ایرانیان ۲۰سال پیش و ۴۰سال پیش هستند و در برابر قربانی ‌کردن آزادی و دموکراسی و حقوق‌بشر، و پایمال کردن عدالت و حاکمیت قانون، از پا نمی‌نشینند.
مسعود رجوی از روز اول، در این مورد در ۱۰تیر گفت: «این اهانت به‌وجدان و شعور بشریت معاصر به‌ویژه مردم ایران است که دیپلومات تروریست وزارت اطلاعات فاشیسم دینی، محکومیت خود را نزد کسانی بگذراند که او را به‌همین ماموریت فرستاده‌اند! از بازی با دادگستری و عدالت در بلژیک باید ممانعت شود» و این که «رأی به ‌معامله شرم‌آور و لایحه مورد نظر رژیم ترور و قتل‌عام، کرنش به فاشیسم دینی و جلادان مردم ایران و خیانت به دموکراسی و حقوق‌بشر است».
به‌علاوه، کارزار علیه سازش و مماشات با تروریسم بی‌حد و مرز فاشیسم دینی حاکم بر ایران، عیناً مانند کارزار افشای تأسیسات و پروژه‌های مخفی اتمی آخوندها، نه فقط دفاع از عالی‌ترین مصالح مردم ایران، بلکه خدمت بزرگی به‌ صلح و امنیت جهان است. مشخصاً در رابطه با بمب‌گذاری در تجمع‌ها و گردهمایی مسالمت‌آمیز سلامت و حفظ جان‌های مردم اروپا را هم شامل می‌شود.

جبهه جهانی علیه مماشات

شما در واقع یک جبهه جهانی علیه این زد و بند برانگیختید:
– سناتور منندز رئیس کمیته خارجی سنای آمریکا اعلام کرد: «یک قرارداد بین بلژیک و (رژیم) ایران بایستی تعهدات بین‌المللی بلژیک را شامل بشود و نمی‌تواند به اسدالله اسدی یا هر بازیگر دیگری که مسئول نقض حقوق‌بشر و اعمال شنیع تروریسم هستند، مصونیت بدهد. (رژیم) ایران بایستی به‌خاطر حمایت از تروریسم و گروگانگیری به‌عنوان اهرم، مورد مواخذه قرار بگیرد.
– سناتور تدکروز عضو ارشد همین کمیته، این معامله را «بهت‌آور» خواند و گفت آمریکا در مورد توطئه بمب‌گذاری سال ۲۰۱۸ در گردهمایی سیاسی در فرانسه، همکاری کرد تا تروریست‌ها مجازات شوند نه این که آزاد شوند.
– حقوقدانان برجسته بین‌المللی از جمله پروفسور اریک داوید از بلژیک اعلام کردند: «اجازه‌دادن به این که اسدی (برخلاف قطعنامه ۱۳۷۳ شورای امنیت سازمان ملل) باقیمانده دوران محکومیت ۲۰ساله خود را در ایران، زیر چتر دولتی که مسئول بمب‌گذاری تروریستی بوده، سپری کند، به‌ سخره ‌گرفتن حاکمیت قانون است و موجب مصونیت بیشتر دولت ایران و مقامات درگیر در تروریسم و جنایات علیه بشریت می‌شود».
– همین مفهوم را دقیقاً پروفسور جان متر، مدیر تلسکوپ فضایی جیمز وب هم خاطر نشان کرد و گفت این «معاهده غیراخلاقی و رسوا» به‌سخره گرفتن حاکمیت قانون است وتلاش‌های جهان برای مبارزه با تروریسم را به‌شکست می‌کشاند.
– و پروفسور ریچارد رابرتس و شمار دیگری از نوبلیست‌ها اعلام کردند این معاهده، یک «سابقه خطرناک» ایجاد می‌کند.
نباید ناگفته گذاشت که دادگستری و ضابطین دادگستری بلژیک کار خود را به‌درستی و با دقت بسیار انجام دادند.
گروه‌های پارلمانی از کشورهای مختلف و شخصیت‌های برجسته اروپایی و آمریکایی مانند قاضی موکیزی وزیر دادگستری قبلی، ژنرال جیمز جونز مشاور پیشین امنیت ملی و لوئیس فری مدیر سابق اف.بی.آی در همین رابطه نوشتند «این معاهده، کاملاً بی‌احترامی به افسران مجری قانون است که جان خود را برای جلوگیری از حمله ۲۰۱۸ به‌خطر انداختند».

حربه گروگانگیری آخوندها

در برابر همبستگی ایرانیان که از همین بلژیک شروع شد و در برابر کارزار شما و جبهه جهانی، حالا نگاه کنید که اهل معامله و مماشات به مظلوم‌نمایی رو آورده‌ و می‌خواهند گروگانگیری اتباع بلژیک در ایران را به حربه‌یی علیه قربانیان تروریسم تبدیل کنند.
در یک سفسطه آشکار، به جای ملامت گروگانگیر و سخت گرفتن هر چه بیشتر بر جلاد، می‌خواهند رضایت او را با خون قربانیان دیگر جلب کنند و می‌پرسند چه اشکالی دارد که دیپلمات تروریست را به ‌رژیمی که او را به مأموریت بمب‌گذاری فرستاده برگردانیم تا دژخیمان هم متقابلاً گروگان ما را آزاد کنند.
بدینوسیله عملاً آب به آسیاب تئوری «نوع جدید قدرت» ریخته می‌شود. بعد از صدور فتوای قتل سلمان رشدی، جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق‌بشر در قضاییه آخوندها تحت عنوان نوع جدیدی از قدرت نوشت:

«تاکنون چنین می‌پنداشتند که قدرت سیاسی بر اساس قدرت نظامی و اقتصادی باید تعریف شود …اما فتوای حضرت امام نشان داد سرچشمه قدرت سیاسی غیر از این دو منبع است، منبع اصلی قدرت، تأثیر بر اراده افراد است».
بله، برای فاشیسم دینی حاکم بر ایران اصل موضوع، در هم شکستن اراده ملی در برابر تروریسم در بلژیک و سراسر اروپاست.
دلخوش‌کردن به ‌آزادی گروگان بلژیکی در ایران، یک گام به جلو و ۱۰۰ گام به عقب است چون در آینده دیگر کسی امنیت نخواهد داشت. هر شهروند اروپایی و آمریکایی در ایران نیز، یک گروگان بالقوه است.

چه باید کرد؟

راستی چه باید کرد؟
جواب را مقاومت ما قبلاً داده است. مسعود رجوی ۷۰ روز پیش گفت: «دولت سوئد باید در مقابل گروکشی و شانتاژ (در موضوع احمدرضا جلالی) پیگرد قضایی و محاکمه بلادرنگ رئیسی، جلاد ۶۷ را به‌جرم جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و نسل‌کشی جلوی رژیم بگذارد».
بله، دولت بلژیک هم باید همین کار را می‌کرد و بکند.
راستی اگر فردا آخوندها با بمب اتمی همه مردم اروپا را در معرض شانتاژ قرار بدهند، چه خواهید کرد؟ آیا باید زانو زد و کرنش کرد؟ پس درس‌ها و تجارب مماشات و جنگ با فاشیسم هیتلری و هلوکاست و کوره‌های آدم‌سوزی به کجا رفته است؟
سرنگونی این رژیم و برقرار‌ کردن دمکراسی و حاکمیت جمهور مردم البته کار مقاومت و مردم ایران است. ما این را از کس دیگری نخواسته و نمی‌خواهیم. اما از نیم قرن پیش از زمان شاه، خواسته و می‌خواهیم که در طرف دیکتاتوری قرار نگیرید زیرا سرنگونی فاشیسم دینی اجتناب‌ناپذیر است.
از تمام هموطنان، به‌ویژه استادان، متخصصان، ورزشکاران، هنرمندان، گروه‌های سیاسی ایرانی و هم‌چنین پارلمانترها، حقوقدانان، شخصیت‌ها و احزاب سیاسی که به‌خصوص در بلژیک و پارلمان بلژیک به این کارزار پیوسته‌اند، قدردانی می‌کنم. ایستادگی آنان در برابر حراج ارزش‌ها و حکومت قانون، نشانه بیداری وجدان جامعه بشری است.
هم‌چنین از قضات بلژیک به‌خاطر کوشش‌های بسیار برای بررسی پرونده دیپلمات تروریست رژیم و صدور رأی محکومیت او و نیز از نمایندگان پارلمان بلژیک به‌خاطر مخالفت‌های شجاعانه با معاهده ننگین آخوندها صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.
کارزار شما اشرف‌نشان‌ها و یاران شورشگر تا همین امروز به اثبات رسانده که وقتی نیروی خلق و مقاومت، آماده و هوشیار است، وقتی‌که به‌سرعت برق و باد برای دفاع از مصالح مربوط به آزادی و رهایی مردم خود، در میدان نبرد حاضر می‌شود، اوضاع را به‌سود خود دگرگون می‌کند. راستی که شما امتداد قیام‌آفرینان و کانون‌های شورشی در صحنه جهانی هستید.
نبرد در همه پهنه‌های سیاسی و بین‌المللی و حقوقی ادامه خواهد یافت.
تمام هموطنان و ایستادگان را به یاری می‌خوانم. راهنمای عمل ما همان اصل اساسی اتکا به‌خود و «کس نخارد» است و با ایمان و اطمینان تمام، می‌گویم وقتی شما همه راه‌ها را تا به‌آخر می‌روید، وقتی خسته نمی‌شوید و دست برنمی‌دارید به‌طور قطع شما پیروز می‌شوید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]