اسفند-۰۳ ۱۳۹۹

تجمع و اعتراضات سراسری بازنشستگان در ۲۰ شهر

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تجمع و اعتراضات سراسری بازنشستگان در ۲۰ شهر

مریم رجوی: تا این رژیم دزد و فاسد بر سر كار است، فقر و تبعیض و تورم و گرانی و بیكاری ادامه می‌یابد و تشدید می‌شود.

”تا حق خود نگیریم، ازپا نمی نشینیم”، ”تنها ره رهایی اتحاد اتحاد”، ”این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی”

صبح یکشنبه سوم اسفند ۱۳۹۹ بازنشستگان تامین اجتماعی برای سومین هفته متوالی در تهران و ۱۹ شهر دیگر در اعتراض به حقوق ناچیز خود که با تورم وحشتناک و گرانی روزافزون زندگی را برای آن‌ها غیر قابل تحمل کرده است، دست به تجمع زدند. این تجمع‌ها علاوه بر تهران در شهرهای تبریز، اراک، اصفهان، رشت، مشهد، کرمانشاه، اهواز، یزد، خرم آباد، ایلام، قزوین، کرج، بجنورد، نیشابور، شوشتر، دزفول، شوش، ساری و اردبیل شکل گرفت.

تجمع کنندگان شعار می‌دادند: «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، « تنها ره رهایی اتحاد اتحاد»، «وعده وعید کافیه، ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه»، «صندوق بازنشسته، سرقت دزدان گشته»، «حقوق ما ریالیه هزینه‌ها دلاریه»، «این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی»، «فریاد فریاد از این همه بیداد»، «تامین اجتماعی خجالت خجالت»، «نه مجلس نه دولت نیستن بفکر ملت»، «بدست این قاضیا نابود شد این شستا»، «صندوق بازنشسته سرقت دزد گشته». بازنشستگان معترض هم‌چنین پلاکاردهایی حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها منجمله نوشته شده بود: «افزایش حقوق و مزایا بر اساس هزینه‌های واقعی زندگی، حق مسلم ما بازنشستگان می‌باشد»، «خط فقر ۱۲میلیون، حقوق ما ۲میلیون».

در تهران تجمع کنندگان بسمت سازمان برنامه و بودجه رژیم راهپیمایی کرده و با شعارهای اعتراضی خشم شان را از عدم رسیدگی به درخواست‌های برحق شان ابراز کردند. یکی از آن‌ها در سخنرانی خود گفت: «ما یک ضرب شست کوچک نشان دادیم که بدانید ما همیشه اینجا جمع نمی‌شویم و بایستیم و شعار بدهیم… دفعات بعدی اینطوری نخواهد بود! اینطوری نیستیم‌ها … ما کسانی هستیم که سی سال در کارخانه و شرکت‌ها کار کرده‌ایم. حاضر نیستم که اینجا بایستیم که ببنیم حقمان را می‌خورند. تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم.»

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به بازنشستگان محروم که برای احقاق حقوق خود به خیزش و اعتراض برخاسته‌اند گفت تا این رژیم دزد و فاسد بر سر کار است، فقر و تبعیض و تورم و گرانی و بیکاری ادامه می‌یابد و تشدید می‌شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ اسفند ۱۳۹۹ (۲۱ فوریه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]