آبان-۲۶ ۱۴۰۱

شصت و یکمین شب قیام و سومین سالگرد قیام آبان ۹۸

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شصت و یکمین شب قیام و سومین سالگرد قیام آبان ۹۸

مریم رجوی: جهان اراده قاطع مردم برای سرنگونی این رژیم و استقرار جمهوری دموکراتیک را به چشم دید

سه شنبه شب ۲۴ آبان، در آغاز سومین ماه قیام و در سالگرد قیام آبان ۹۸، اعتراضات و تظاهرات و درگیری به‌طور گسترده‌یی تا نیمه شب ادامه پیدا کرد. در بسیاری شهرها مردم با روشن کردن آتش خیابان‌ها را بستند و با نیروهای دشمن درگیر شدند.
مناطق مختلف تهران از جمله صادقیه، جنت آباد، پونک، آریاشهر، شهرک غرب، خیابان جمهوری، خیابان سعدی، ولیعصر، تهرانسر، خیابان اشرفی، نازی آباد، سعادت آباد، بلوار فردوس و …. شاهد تظاهرات شبانه انبوه مردم با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» بود.

مردم در شهرک غرب با سنگ های بزرگ خیابان را بسته و با مأموران دشمن در گیر شدند، در خیابان انقلاب شعار می‌دادند «مهسا حدیث سیاوش آتش جواب آتش» و «حسین حسین کجایی یزید شده سپاهی»، در میدان انقلاب، تهرانپارس و خیابان اردیبهشت موتور نیروهای سرکوبگر را آتش زدند، در بلوار مرز داران چهار راه آریافر دوربین‌های مراقبتی را منهدم کردند و در خیابان اندیشه شهریار و ایستگاه متروی دولت آباد نیروهای سرکوبگر به سمت مردم شلیک کردند.

سایر شهرهای کشور از جمله مشهد، اراک، دورود، گلشهر و فردیس کرج، کامیاران، سنندج، مهاباد، بندرعباس، هفشجان شهر کرد، اصفهان، مرودشت، قائمشهر، شیراز، کرمان، فولاد شهر، شاهین شهر، بهبهان، بوکان، کرمانشاه، ساری، بابل، تبریز، قروه، برازجان، اهواز، دزفول، زنجان، شاهرود، ابهر، اقلید، آبدانان، ارومیه، گرگان، ایذه، سمیرم، آباده، لاهیجان، ماهشهر، رویدر هرمزگان، کنارک بلوچستان، جزیره کیش، بلغان از توابع لارستان فارس و … شاهد تظاهرات شبانه، روشن کردن آتش و درگیری مردم با مأموران بود.

در ایذه بین مردم و مأموران سرکوبگر دشمن در پارک صخره‌یی درگیری روی داد و جوانان آرم سپاه در میدان شهر را به آتش کشیدند. جوانان شورشگر در اراک خودروی نیروی انتظامی را آتش زدند. در درود مأموران دشمن در وحشت به فرمانداری شهر فرار کردند. در گلشهر کرج جوانان با بمب‌های دستی آتش‌زا مأموران جنایتکار رژیم را فراری دادند. در کامیاران جوانان دلیر یک پایگاه بسیج سرکوبگر را تصرف کردند و با روشن کردن آتش جاده را بستند. در سنندج و سقز با روشن کردن آتش خیابان‌ها را به کنترل در آوردند. در بندر عباس مقابل بیمارستان کودکان بین تظاهرکنندگان و مأموران سرکوبگر درگیری شد. در مهاباد جوانان دلیر سه راهی مهم «ترشکان» را که جاده‌های ارومیه، مهاباد و میاندوآب را به هم وصل می کند تحت کنترل گرفتند. در هفشجان شهر کرد حوزه جهل و جنایت آخوندها را با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند.

در اصفهان تظاهرات شبانه در نقاط مختلف از جمله در چهارباغ پائین، چهارباغ عباسی، خیابان موسوم به مطهری، ملک شهر جریان داشت و مردم با نیروهای دشمن درگیر شدند. مردم رشت در خیابان معلم و میدان مادر با مأموران جنایتکار درگیر شدند و بلوار دیلمان را بستند، نیروهای سرکوبگر در خیابان بیستون به سمت مردم تیراندازی کردند. در قائمشهر مردم در خیابان سنگر بندی کرده و با مأموران سرکوبگر درگیر شدند.
در شیراز خیابان پارامونت تا معالی آباد، قصر الدشت و چهارراه ملا صدرا به صحنه تظاهرات و درگیری تبدیل شد، در فرهنگ شهر شیراز مردم با آتش زدن لاستیک جاده را بستند و در عفیف آباد مأموران سرکوبگر به سمت مردم تیراندازی کردند.

در کرمان تظاهرات در خیابان‌های شریعتی، آزادی، هزار و یک شب و چهارراه شمالی جنوبی جریان داشت و مأموران رژیم به جوانانی که قصد آتش زدن مجسمه دژخیم قاسم سلیمانی را داشتند شلیک کردند. مردم مشهد در احمدآباد و پیروزی تظاهرات گسترده‌یی براه انداختند. در شهرکرد مردم در خیابان کاشانی و چهار راه استانداری تظاهرات نموده و مأموران دشمن به سمت آن‌ها گاز اشک آور شلیک کردند. در فولاد شهر مزدوران مسلح در وحشت از مردم بی‌هدف به اطراف شلیک می‌کردند.

در بهبهان مأموران به سمت مردم تیراندازی کردند و جوانان بنر بزرگ دژخیم قاسم سلیمانی را به آتش کشیدند. در بوکان مردم به سمت فرمانداری تظاهرات کردند. در کرمانشاه مردم در خیابان نوبهار و فردوسی تظاهرات کردند و با مأموران دشمن درگیر شدند. در بابل مردم با نیروهای سرکوبگر که به سمت مردم شلیک می‌کردند درگیر شدند. در ساری مردم در مقابل ساختمان شهرداری تظاهرات کرده و تصویر منحوس خمینی را پائین کشیدند.
خبرگزاری حکومتی مهر سه شنبه ۲۴ آبان اعلام کرد یک سرهنگ پاسدار به‌نام رضا الماسی در بوکان در درگیری با مردم به هلاکت رسید.

خانم مریم رجوی گفت امروز ایران با بازاریان، کارگران، جوانان، زنان و دانشجویانش، به‌رغم آماده باش حداکثری دشمن در سومین سالروز قیام آبان بپاخاست! از صبح تا نیمه شب از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، فریاد زدند «می‌جنگیم، می‌میریم، ایران را پس می‌گیریم» و «مهسا، حدیث، سیاوش، آتش جواب آتش». جهان اراده قاطع مردم برای سرنگونی این رژیم و استقرار جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر آراء مردم و جدایی دین از دولت را به چشم دید. سرکوبگران یارای ایستادگی در برایر مردمی بپا خاسته را ندارند. جهان باید انقلاب دموکراتیک مردم ایران را به‌رسمیت بشناسد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ آبان ۱۴۰۱ (۱۶ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]