آبان-۲۵ ۱۳۹۸

گسترش قیام عمومی علیه افزایش قیمت بنزین به شهرهای مختلف کشور

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

گسترش قیام عمومی علیه افزایش قیمت بنزین به شهرهای مختلف کشور

تهران، کرج، شهریار، اصفهان، شیراز، تبریز، اردبیل، ارومیه، رشت، ساری، بابل، کرمانشاه، جوانرود، کامیاران، سنندج، نیشابور، ساوه، بیرجند، نورآباد ممسنی، مرودشت، بجنورد، اندیمشک، بهشهر، نور، بوشهر، ماهشهر، چابهار، گچساران، آبادان، بهبهان، بندر ریگ، کنگان و ایرانشهر صحنه اعتراضات و تظاهرات گسترده مردمی است.

در تهران، به‌رغم بارش برف، مردم خودروهای خود را در اتوبان حکیم خاموش کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» «ایرانی باغیرت، حمایت، حمایت» سر دادند. در تهران پارس، گروه کثیری از مردم به خیابان‌ها آمده و علیه سرمداران رژیم آخوندی شعار می‌دهند. رژیم آخوندی در وحشت از گسترش اعتراضات به سایر نقاط تهران، ده‌ها موتور سوار و گله‌های مزدوران انتظامی و اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها را در میدان انقلاب و دیگر نقاط حساس شهر مستقر کرده است.

اتوبان تهران – کرج توسط مردم از هر دو طرف بسته شده است. گروه کثیری از مردم در کرج خودروهای خود را خاموش کرده و خیابان منتهی به پاساژ ملاصدرا و خیابان موسوم به بهشتی را بسته‌اند.

در تبریز، جمعیت زیادی به وسط اتوبان آمده و با نیروی سرکوبگر انتظامی درگیر شده و فریادهای «بیشرف، بیشرف» سرداده‌اند. جمعیت در میدان فهمیده جمع شده و علیه رژیم شعار می‌دهند. در اردبیل، مردم با پارک کردن خودروهایشان در خیابان‌های اصلی، از جمله حد واسط چهار راه و میدان شریعتی، دست به اعتراض زده‌اند.

در سنندج، مردم خودروهای خود در خیابان‌ها را خاموش کرده و شعارهای ضد حکومتی می‌دهند. موتور سواران نیروهای سرکوبگر به تظاهرکنندگان حمله‌ور شده و شماری از آنان را مجروح کردند. در کرمانشاه، مردم در میدان آزادی این شهر تجمع کرده و علیه سردمداران رژیم شعار می‌دهند. در جوانرود، جوانان به‌طور دستجمعی در خیابان‌های روی زمین نشسته‌اند.

مردم شیراز در چهارراه زندان تجمع کرده و شعارهای ضد حکومتی می‌دادند. آن‌ها هم‌چنین کمربندی شهرک صنعتی شیراز را بستند. مردم در شهرک‌های صنعتی کشن، معالی آباد، عفیف آباد، ملاصدرا و زند تجمع کردند. در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، مردم ماشین‌ها را خاموش کرده و دو طرف خیابان‌ها را مسدود کردند. در نورآباد ممنسی نیز مردم به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم شعار می‌دهند. مردم شیراز شماری از مراکز سرکوب از جمله دو مرکز بسیج را به آتش کشیدند. در اصفهان، مردم خودروهای خود را در اتوبان آقابابایی خاموش کرده دست به اعتراض زدند.

در بوشهر، مردم خودروهای خود را در خیابان ها متوقف کرده و دست به اعتصاب زده‌اند. شماری از مردم در مقابل استانداری رژیم تجمع کرده‌اند. شماری از جوانان به مقابله با نیروی سرکوبگر انتظامی پرداخته و شعارهای «بیشرف، بیشرف» می‌دهند. رژیم آخوندی با استفاده از ماشین آب پاش تلاش می‌کند مردم را متفرق کند.

در بندر ریگ، در استان بوشهر، مردم سه راه بندر ریگ را بسته و مانع خارج کردن بار توسط خودروها شدند. در ماهشهر، جوانان جاده ماهشهر به خورموسی را با آتش زدن لاستیک‌ها مسدود کردند.

در چابهار، مردم با بستن خیابان‌ها و آتش زدن لاستیک علیه سران حکومتی شعار می‌دهند. بسته شدن خیابان‌ها ترافیک سنگینی را ایجاد کرده است. مزدوران سرکوبگر به مردم تهاجم کرده و تلفن‌های همراه آن‌ها را به‌منظور جلوگیری از فیلمبرداری و عکس گرفتن از صحنه‌ها ضبط می‌کنند.

در کنگان، در استان بوشهر، مردم علیه گرانی بنزین دست به تظاهرات زده و شعار می‌دهند: «روحانی حیا کن مملکتو رها کن».
در آبادان جوانان جاده شادگان به آبادان را با آتش زدن لاستیک‌ها مسدود کردند. در گچساران مردم با خاموش کردن ماشین‌هایشان در خیابان‌ها دست به اعتراض زده‌اند. در اندیمشک، جوانان شعار می‌دهند، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران». در ایرانشهر، جوانان با آتش زدن لاستیک، خیابان‌های شهر را مسدود کرده‌اند.

در بهبهان مردم خودروهای خود را در خیابان‌ها پارک کرده و اقدام به برگزاری تجمع کرده‌اند. نیروهای سرکوبگر برای متفرق کردن مردم شلیک هوایی می‌کنند. مردم در حالیکه شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر داده بودند، با آن‌ها به مقابله پرداختند و برخی از مراکز حکومتی از جمله بانک ملی به آتش کشیدنه شد. در بجنورد، مردم بلوار وکیل آباد را با خاموش کردن خودروهای خود مسدود کرده‌اند.

شب گذشته نیز مردم بیرجند و به‌ویژه جوانان این شهر دست به یک تظاهرات ضد حکومتی زده و شعار می‌دادند، «ایرانی بس دیگه، غیرتتو نشون بده»، «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم».
خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، به مردم بپاخاسته شهرهای مختلف کشور درود فرستاد و عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از قیام کنندگان فراخواند. وی گفت تا این آخوندها برسر کارند، دزدی، غارت و چپاول سرمایه‌های مردم ایران ادامه خواهد یافت و یا در جنگ طلبی، صدور تروریسم و برنامه‌های تسلیحات اتمی و موشکی رژیم به هدر خواهد رفت. خانم رجوی، از جامعه بین المللی خواهان محکومیت سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم آخوندی وحمایت از حق مردم ایران برای تغییر رژیم آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم در کشورشان شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ آبان ۱۳۹۸ (۱۶ نوامبر ۲۰۱۹)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]