دی-۲۰ ۱۴۰۰

۲۰۲۱ سال شکست‌های پیاپی رژیم حاکم بر ایران

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

۲۰۲۱ سال شکست‌های پیاپی رژیم حاکم بر ایران

سخنرانی مریم رجوی در گردهم‌آیی به مناسبت سال جدید میلادی – همبستگی با مقاومت ایران در اور سور اواز

روز یکشنبه ۱۹دی ۱۴۰۰، به مناسبت آغاز سال نو میلادی، جلسه همبستگی با مقاومت ایران در اور‌سور‌اواز در ارتباط آنلاین با منتخبان و شماری از حامیان فرانسوی مقاومت برگزار شد. در این گردهم‌آیی، شخصیت‌ها و شماری از شهرداران و اعضای شوراهای شهر در فرانسه سخنرانی کردند. در آغاز برنامه، مریم رجوی ضمن تبریک سال نو به شخصیت‌ها و حامیان مقاومت گفت:

خانم‌ها و آقایان،
دوستان عزیز!
خیلی خوشحالم که به مناسبت شروع سال ۲۰۲۲، با شما دیدار می‌کنم. اگرچه مایل بودم که تک تک شما را از نزدیک ببینم، اما متاسفانه به خاطر ویروس کرونا، امکان‌پذیر نشد.
بسیار دلتنگ شما بودم و خوشحالم که با وفادارترین یاران مقاومت ایران دیدار می‌کنم. برای شما سال بسیار خوبی آرزو می‌کنم. امیدوارم که زندگی شما و خانواده‌هایتان پر از روشنایی باشد و از آسیب‌های این دوران مصون باشید.
طی سالیان، شما مقاومین اشرف را مورد حمایت و حفاظت خود قرار دادید و همراه با آن‌ها در رنج‌ها و شادی‌هایشان و در امیدشان به یک ایران آزاد و دمکراتیک شریک بودید. در اور سور اواز با همسايگان فوق‌العاده‌مان، لحظات مختلفی داشتیم و در دوران وقايع ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ با هم شادی پیروزی عدالت را چشیدیم.
دوستان اشرفی شما به شما سلام می‌کنند و قدردان شما هستند.
مایلم گرامی بدارم خاطره دوستان فقیدمان به‌خصوص سناتور ژان پیر میشل را که در تمام دوران زندگی در کنار مقاومت ایران یک حامی خستگی‌ناپذیر بود. او (سال‌ها پیش) با مسعود رجوی دیدار کرده بود و تا به آخر بر اهداف برحق این مقاومت استوار ماند.
هم‌چنین بایستی یاد کنم از مانوئل ریسکز و ماری لورت گیو و آقای گلوتا و سایر دوستانی که دیگر در میان ما نیستند. آن‌ها انتخاب کرده بودند که از مقاومت ایران حمایت کنند. آن‌ها امشب این‌جا حی و حاضرند.
طی سالی که گذشت مردم ایران به حرکت خود به سوی آزادی ادامه دادند. تقریبا هر چهار ماه، یک جنبش بزرگ علیه رژیم آخوندی صورت گرفته است. در ماه‌های اخیر مردم خوزستان علیه کمبود آب قیام کردند. سپاه پاسداران منابع آب را برای تولیدات تسلیحاتی و صنعتی خود مورد سو استفاده قرار داده است. مردم استان‌های دیگر از این قیام حمایت کردند.
اخیرا کشاورزان اصفهان علیه منحرف كردن آب و خشک‌شدن رودخانه زاینده‌رود دست به تظاهرات زدند. مردم اصفهان به‌پا خاستند تا از آن‌ها حمایت کنند. پاسداران به سوی مردم شلیک کردند و چشمان بسیاری از تظاهرکنندگان مجروح شد.
از ماه پیش، معلمین در سراسر کشور دست به تظاهرات زدند. آن‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند. به این ترتیب آن‌ها مصمم هستند که درس مقاومت و آزادی بدهند. با وجود دستگیری‌ها، یک همبستگی بزرگ وجود دارد که قوی‌تر از سرکوب است.
رژیم بسیار وحشت‌زده است و هر بار به نفوذ کانون‌های شورشی در جنبش‌های اعتراضی اذعان می‌کند. کانون‌های شورشی به مردم ایران یادآوری می‌کنند که راه چاره همه مشکلات در سرنگونی دیکتاتوری مذهبی است. اخیرا، کانون‌های شورشی مجسمه قاسم سلیمانی تروریست را (در شهرکرد) به آتش کشیدند. این کانون‌ها از پایداری مقاومان اشرف الهام می‌گیرند. آن‌ها از یک منشا‌ء لایزال انسانیت جان می‌گیرند و شما بخشی از این سرچشمه هستید.
۲۰۲۱ هم‌چنین سال شکست‌های قضایی رژیم آخوندها بود. (از جمله):
در سوئیس لغو دستور بسته‌ شدن پرونده قتل دکتر کاظم رجوی، نماینده مقاومت در ژنو بود. قضاییه سوئیس دستور داد که به‌رغم گذشت سال‌ها تحقیقات در مورد قتل او بايد در کادر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی صورت گیرد كه شامل مرور زمان نمی‌شود.
در بلژیک، دیپلمات تروریست، اسدالله اسدی و سه تن از همدستانش که قصد بمب‌گذاری در گردهم‌آیی شورای ملی مقاومت ایران در ویلپنت در سال ۱۳۹۷ داشتند، محکوم شدند.
و در سوئد دادگاهی علیه یک دژخیم رژیم به‌خاطر شرکتش در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷، برگزار شده است. این دادگاه برای دو هفته به دورس آلبانی برای استماع مجاهدین خلق منتقل شد. این انتقال نشان داد که مجاهدین حریف اصلی آخوندهای حاكم هستند. در اشرف ۳ هزار زندانی سیاسی سابق وجود دارد.
رئیسی یکی از اصلی‌ترین مسولین قتل‌عام ۶۷ بود. او دستگیری‌ها و اعدام‌ها را افزایش داده است. جهان به این ترتیب در مقابل رژیمی قرار می‌گیرد که در مذاکراتی بیهوده برای بمب اتمی مشغول خریدن وقت است.
من فرانسه را فرا می‌خوانم که با قرار گرفتن در کنار مردم ایران و مقاومت‌شان، یک سیاست قاطع اتخاذ کند. این رژیم برای باقی‌ماندن در قدرت به‌ بمب نیاز دارد؛‌ زیرا در شرایط سرنگونی است.
راه توقف برنامه بمب‌سازی رژیم، سرنگونی آخوندهاست. بنابراین لازم است جهان در کنار مردم ایران قرار گيرد و از مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم حمایت كند.
شما همه می‌توانید در بیدار کردن وجدان‌های رهبران اروپا نقش داشته باشید. این یک کار مهم است. ما همه می‌توانیم به این ترتیب در برقراری یک ایران شایسته گذشته تاریخی‌اش، شرکت کنیم. ایرانی که به دمکراسی، برابری،‌ عدالت و حقوق بشر احترام می‌گذارد، ‌ایرانی که یک عامل صلح و دوستی بین خلق‌ها خواهد بود. یک ایران آزاد که به‌ جدایی دین و دولت احترام می‌گذارد. این ایرانی است که خواهیم ساخت.
بار دیگر از شما تشکر می‌کنم. شما دوستان ارزشمندی هستید که مردم ایران می‌توانند روی آن‌ها حساب کنند. با صمیمانه‌ترین آرزوها برای خوشبختی و سلامتی شما و خانواده‌هایتان.
سال ۲۰۲۲ مبارک.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]