دی-۰۲ ۱۴۰۰

خیزش سراسری معلمان در بیش از ۱۰۰شهر (همه استان‌های) ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خیزش سراسری معلمان در بیش از ۱۰۰شهر (همه استان‌های) ایران

مریم رجوی: معلمان آزاده نشان دادند نه با طرح‌های فریبکارانه رژیم از صحنه خارج می‌شوند و نه با تهدیدها و اقدامات سرکوبگرانه و جنبش آن‌ها تا تحقق خواست‌هایشان ادامه دارد

صبح روز پنج‌شنبه ۲ دی‌ماه ۱۴۰۰، معلمان و فرهنگیان در سراسر ایران در اعتراض به سیاست‌های ظالمانه رژیم آخوندی و لایحه سرهم‌بندی شده «رتبه‌بندی» در مجلس ارتجاع، در بیش از ۱۰۰ شهر درتمامی استان‌های ایران دست به تجمع و تظاهرات زدند.
در پی اعتراضات و تظاهرات هفته‌های گذشته معلمان در بیش از ۲۰۰شهر، مجلس آخوندی روز ۲۴آذر ۱۴۰۰، لایحه‌ای تحت عنوان رتبه‌بندی معلمان سرهم‌بندی و تصویب کرد که حتی اگر اجرا شود، به حداقل خواست‌های معلمان نیز پاسخ نمی‌دهد. به‌نحوی که معلمان آن‌را تیر خلاص به لایحه رتبه‌بندی توصیف و تاکید کردند به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.
تجمع‌های امروز فرهنگیان به‌رغم تهدیدات و تدابیرسرکوبگرانه در تهران مقابل ساختمان برنامه و بودجه رژیم و در شهرستان‌ها در مقابل اداره کل آموزش و پرورش، برگزار گردید.
در این میان می توان به تظاهرات معلمان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، رامهرمز، مریوان، اردبیل، لاهیجان، یزد، قزوین، ایلام، کرج، همدان، اراک، مشهد، اهواز، رشت، بندرعباس، نیشابور، بوشهر، تبریز، قم، خرمشهر، کاشان، ساری، نجف آباد، نوشهر، جوانرود، سنندج، کازرون، فیروزآباد، گلپایگان، بروجرد، خرم آباد، زنجان، سمنان، نیریز، بهمئی، ممسنی، جهرم، شیروان، ایذه، ملایر، بابل، شوش، گرگان، آباده، برازجان، داراب، لردگان، ماهشهر، شهرضا، شهرکرد، سربندر، اندیمشک، بندرخمینی، پل‌دختر، لامرد، سبزوار، آمل، بوکان، بجنورد، فردوس، اشگنان، نورآباد، الیگودرز، گچساران، شاهین‌شهر، دشتستان، اسلام‌آباد غرب، ازنا، تربت حیدریه، گتوند، بهبهان، بندرگناوه، دلفان، سردشت، سمیرم، بیجار، بافق، قروه، دهگلان، دیواندره، شاهرود، تربت جام، چالوس، بانه، فراشبند، شهربابک و ابهر اشاره کرد.
تظاهرکنندگان از جمله فریاد می‌زدند: «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «وعده زیاد شنیدیم، عدالتی ندیدیم»، «معیشت منزلت حق مسلم ماست»، «فرهنگی بیدار است از تبعیض بیزار است»، «معلم داد بزن حقتو فریاد بزن».
نیروهای سرکوبگر در برخی از شهرها نظیر تهران، مشهد، و شیراز با یورش به معلمان تلاش کردند آن‌ها را متفرق کنند اما در مقابل مقاومت و فریاد ”بی‌شرف بی‌شرف“ معلمان وادار به عقب‌نشینی شدند.
در تهران، نیروی انتظامی با متفرق کردن مردم از خروجی مترو تلاش کرد مانع شکل‌گیری تجمع شود، اما معلمان در خارج مترو بهم پیوستند و تجمع شکل گرفت.
بسیاری از معلمان توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی احضار شده و به آن‌ها اخطار داده بودند که دست به تظاهرات نزنند.
در مشهد نیروی انتظامی اجازه ورود و خروج به محوطه را نمی‌دادند.
در شیراز دادستانی با ارسال پیامک به معلمان نسبت به شرکت در تجمع هشدار داده بود.
در قطعنامه پایانی معلمان تاکید شده است ما نسبت به این همه ستم به فرهنگیان سکوت نمی‌کنیم، آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان زندانی، توقف احضار و بازجویی و پرونده‌سازی و دادگاه‌های ظالمانه یک خواست جدی ماست و با تمام قدرت از معلمان زندانی حمایت می‌کنیم.
خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود بر معلمان آزاده که با تظاهرات و خیزش سراسری امروز نشان دادند نه با طرح‌های فریبکارانه رژیم آخوندی از صحنه خارج می‌شوند و نه با تهدیدها و اقدامات سرکوبگرانه.
جنبش آن‌ها تا تحقق خواست‌هایشان ادامه دارد. وی عموم جوانان به‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را به حمایت از جنبش اعتراضی معلمان فراخواند و گفت نخستین درس معلمان بپاخاسته درس آزادی و شجاعت در برابر ظلم و ستم آخوندهای غارتگری است که عامل اصلی ظلم، فساد، فقر، بیکاری و تورم هستند.
خیزش معلمان اراده عموم مردم علیه رژیم غاصب و تبهکار آخوندی را بازتاب می‌کند که خواستار سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران و استقرار دمکراسی، عدالت اجتماعی و حاکمیت مردمی هستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲ دی ۱۴۰۰ (۲۳ دسامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]