دی-۲۳ ۱۳۸۹

سخنرانی در سنای فرانسه در کاخ لوکزامبورگ

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در سنای فرانسه در کاخ لوکزامبورگ

کنفرانس حمایت اکثریت سنای فرانسه از مقاومت ایران و شهر اشرف

آقای رئیس
خانم‌ها و آقایان سناتور،
دوستان عزیز
بسیار خوشحالم که در میان شما هستم. مایلم از همه شما به‌خاطر بیانیه اکثریت نمایندگان سنا نهایت تشکراتم را ابراز دارم.
شما در این بیانیه بر قلب مساله ایران انگشت گذاشته‌اید. وضعیت اشرف که محل استقرار ۳۴۰۰تن از مقاومین ایران است.
اشرف سمبل پایداری و مقاومت برای آزادی و الهام‌بخش مردم ایران است. آن‌ها همان نقشی را در ایران دارند که مقاومین برای فرانسه در دوران اشغال داشتند. رژیم ملاها بهتر از هرکس به نقش جهت‌دهنده اشرف واقف است. به‌همین دلیل برای نابودی جنبش مقاومت ایران تمرکز خودش را بر نابودی اشرف استوار کرده است.

دو هفته قبل علی صارمی ۶۲ساله، به‌خاطر دیدار با پسرش در اشرف و به اتهام محاربه و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران اعدام شد. شش زندانی، دیگر به همین به‌همین اتهام هم‌اکنون در صف اعدام قرار دارند. پنج روز قبل، به‌دنبال سفر وزیر خارجه رژیم به عراق و دیدار با نخست‌وزیر عراق، شماری از عوامل رژیم ایران در عراق با همکاری نیروهای نظامی با هدف حمله به اشرف در مقابل اشرف تجمع کردند. آن‌ها با پرتاب کوکتل‌ مولوتف و سنگ به‌میان ساکنان اشرف، ۱۷۶تن از جمله ۹۱تن از زنان اشرف را مجروح کردند. به‌شهادت فیلم‌ها، نیروهای عراقی خود در تعرض به اشرف شرکت داشتند.

ماه گذشته یکی از ساکنان اشرف که مبتلا به بیماری سرطان بود، به‌علت ممانعت کمیته سرکوب تحت امر دفتر نخست‌وزیری از مراجعه به دکتر متخصص در زمان مناسب، جان خود را از دست داد.
هم‌اکنون شماری دیگری از بیماران در شرایط وخیمی بسر می‌برند.
برای افزایش فشار بر مقاومین ایرانی، از نزدیک به یک‌سال قبل، رژیم ایران شماری از عواملش را به مقابل اشرف فرستاده و آن‌ها با به‌خدمت گرفتن ۱۸۰بلندگوی پرقدرت به‌طور شبانه‌روزی ساکنان را به کشتار و نابودی کمپ، تهدید می‌کنند.
این یک شکنجه روانی مستمر است که جامعه بین‌المللی نباید نسبت به آن سکوت کند.
هفته گذشته دادگاه ملی اسپانیا جنایات صورت‌گرفته علیه اشرف را نقض کنوانسیون‌های ژنو اعلام کرد و در کادر جنایت علیه جامعه بین‌المللی رسیدگی به آن‌ها را شروع کرد و به‌عنوان اولین قدم، فرمانده عملیات حمله به اشرف را که منجر به کشته شدن ۱۱تن و مجروح شدن صدها تن در ژوئیه شده بود به دادگاه احضار کرد.

توضیحات بیشتر را دکتر گارسه ارائه کردند که با وکالت ساکنان اشرف، خدمت مهمی به مردم ایران کرد. ولی به‌نظر من این وظیفه‌ای است نه فقط برای دادگاه اسپانیا، بلکه برای همه کشورهای دمکراتیک از جمله فرانسه که کنوانسیون‌های ژنو را امضا کرده‌اند.
فرانسه به‌عنوان کشور مهد حقوق بشر نمی‌تواند بر چنین جنایاتی چشم بپوشد. اشرف یکی از حساس‌ترین پرونده‌های حقوق بشری جهان امروز است و فرانسه به‌خاطر مسئولیت بین‌المللی خود باید در آن نقش جدی داشته باشد.

اکثریت مجلس نمایندگان و سنا و بیش از ۵۰۰۰شهردار فرانسوی ضرورت حفاظت از ساکنان اشرف توسط جامعه بین‌المللی، به‌ویژه از طریق سازمان ملل را ابراز داشته‌اند. دولت فرانسه باید به نظرات منتخبین مردم گوش فرا دهد و اقدامات عملی دراین زمینه به‌عمل بیاورد. به‌خصوص لازم است که دولت عراق را به خاتمه دادن به محاصره اشرف فرا بخواند.
من امروز شما را فرا می‌خوانم به یک کارزار بین‌المللی برای خاتمه دادن به رنج‌ها و شکنجه‌های روانی توسط مزدوران رژیم ایران در عراق.
من شما را فرا می‌خوانم به تلاش برای منحل کردن کمیته سرکوب اشرف در دفتر نخست‌وزیری عراق که مسئول کلیه این جنایات است.

خانم‌ها و آقایان
ایران در آستانه تغییر و تحول عظیمی قرار دارد. مردم ایران با تظاهرات سال گذشته خود نشان داده‌اند که خواهان سرنگونی رژیم هستند. رژیم ملاها به‌لحاظ داخلی با مشکلات فزاینده‌ای مواجه است. به‌همین دلیل تلاش می کند با افزایش سرکوب در داخل ایران و تلاش برای نابودی قلب جنبش، مانع از محقق شدن تغییر گردد.
صدور تروریسم و بنیادگرایی و تلاش برای کسب سلاح اتمی نیز به‌مثابه اهرم‌هایی دیگر برای سرپوش گذاشتن بر بی‌ثباتی داخلی و بقای رژیم می‌باشد.

متاسفانه، سیاست مماشات کشورهای غربی که در کانون آن برچسب تروریسم علیه نیروی اصلی مقاومت قرار داشت، به ملاها اجازه پیشروی داده است.
چرا بنیادگرایی اسلامی گسترش می‌یابد ؟ چرا تروریسم آن به آفریقا رسیده است؟
این به‌خاطر بازگذاشتن راه رژیم ملاهاست که قلب تروریسم و بنیادگرایی است. این منطق بنیادگرایی است که هرچه امتیاز بگیرد، پیشروی می‌کند.
در این‌جا می‌خواهم تسلیت‌های خود و مقاومت ایران را به مردم فرانسه و به خانواده‌های دو جوان فرانسوی که قربانی تروریزم در افریقا آفریقا بودند ابراز نمایم.

دوستان عزیز,
انگلستان و اتحادیه اروپا به‌دنبال احکام مستدل و نفی برچسب تروریسم علیه مجاهدین به این نام‌گذاری خاتمه دادند. دولت آلمان به این اتهام‌زدن رسماً خاتمه داد. در آمریکا نیز دادگاه به‌نفع مجاهدین حکم کرد و کنگره این کشور به حذف این نام‌گذاری فراخوان داده‌اند.
بنابراین ضروریست که منتخبین فرانسه از ایالات متحده بخواهند که این برچسب را از روی مقاومت ایران بردارند.
اما هم‌چنین بگذارید بپرسیم که چرا در فرانسه هنوز یک پرونده خالی علیه مقاومت ادامه دارد؟ حالا زمان آن است که این پرونده که امتیازی به ملاهاست بسته شود.

سیاست غلط غرب باعث شده که دیکتاتوری مذهبی به تهدیدی برای صلح و امنیت‌ جهانی تبدیل شود. هفته آینده، مذاکرات با رژیم بر سر مساله هسته‌ای هسته‌یی از سرگرفته خواهدشد. تجربه نشان داده که مذاکره با این رژیم هیچ نتیجه‌ای نتیجه‌یی ندارد، جز آن‌که به ملاها فرصت دست‌یافتن به بمب اتم را خواهد داد. زمان اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال این رژیم فرارسیده‌است. این رژیم قابلیت رفرم ندارد. تنها راه‌حل، تغییر به‌دست مردم و مقاومت ایران است. به‌همین دلیل درکانون یک سیاست صحیح حمایت از خواسته مردم ایران برای تغییر و حمایت از مقاومت عادلانه برای آزادی است.

مقاومتی که خواهان یک ایران دمکراتیک است، با اعتقاد به جدایی دین و دولت، برابری کامل زن و مرد، رفع هر گونه تبعیض از اقلیت های اقلیت‌های مذهبی، احترام به کنوانسیون‌های بین‌المللی و ملغی‌کردن مجازات اعدام و قوانین ضد انسانی شریعه ملاها. ایرانی غیراتمی که خواهان رابطه دوستانه با همه کشورها ‌می‌باشد.
تغییر در ایران در راه است. تغییر در دسترس است. در این راستا من یک‌بار دیگر شما را فرا می‌خوانم به حمایت از کانون استراتژیک نبرد برای آزادی در ایران: اشرف.
متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]