دی-۲۰ ۱۳۸۹

سخنرانی در مراسم سال جدید میلادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در مراسم سال جدید میلادی

شهرداران و اعضای شورای شهر
وال‌دوآزی‌های عزیز
دوستان عزیز
خانم‌ها و آقایان
قبل از هر چیز اجازه بدهید که به‌خاطر فرارسیدن سال ۲۰۱۱از صمیم قلب به شما تبریک بگویم.
آرزو می‌کنم که سالی سرشار از خوشبختی و موفقیت داشته باشید.
و آرزو می‌کنم که امسال برای کشور شما، فرانسه، سال پیشرفت و شادکامی باشد.
این شادی بزرگی برای من است که در نخستین روزهای سال نو در جمع شما دوستان و همراهان خستگی‌ناپذیر مقاومت ایران هستم. من در تمام طول سال ۲۰۱۰شاهد کمک شما به مقاومت بودم.
زیرا در هر یک از شما و در تلاش‌هایتان برای یاری‌دادن به جنبش مقاومت ارزش‌های اصیل فرانسه را دیده‌ام. همان برادری و همبستگی انسانی که گوهر نو شدن‌ها و جشن و شادی است. در سال گذشته، مثل سال‌های گذشته، شما قدم به قدم مقاومت را یاری‌کردید. در سختی‌ها و پیشرفت‌ها همراه ما بودید. در شادی‌ها در تظاهرات یا در سوگ اعدام‌شدگان همه جا کنار ما بودید. شما و پنج‌هزار شهردار از سراسر فرانسه. شما و اکثریت منتخبانتان در مجلس ملی و سنای فرانسه که از مقاومت حمایت کردند.

این‌چنین بود که توانستیم صدای مردم ایران و صدای اشرفی‌ها را به همه‌جا برسانیم.
در فاصله کریسمس تا شروع سال نو، اشرف یک پیروزی چشم‌گیر کسب کرد. آن حکم دادگاه بین‌المللی اسپانیاست که با تأکید مکرر بر موقعیت ساکنان اشرف به‌عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهار ژنو، حمله به اشرف در ژوئیه ۲۰۰۹را جنایت جنگی و جنایت علیه جامعه بین‌المللی اعلام کرد. دادگاه اسپانیا بر این اساس، فرمانده نیروی مهاجم را برای محاکمه احضار کرد.
در مقابل این پیروزی بزرگ عدالت، ملاها واکنش نشان‌دادند. با عده‌یی اجیرشده به اشرف حمله کردند. حمله‌یی با سنگ‌باران و پرتاب کوکتل که ۱۷۶نفر از اشرفی‌ها از جمله ۹۱نفر از زنان اشرف را مجروح کردند. آن‌ها نشان دادند که از پیشروی مقاومت چقدر سرآسیمه‌اند.
من امروز شما را فرا می‌خوانم به یک کارزار بین‌المللی برای خاتمه دادن به شکنجه روانی ساکنان اشرف که به‌طور شبانه‌روز با ۱۸۰بلندگو و تهدید آن‌ها به کشتار جمعی صورت می‌گیرد و هم‌چنین منحل کردن کمیته سرکوب اشرف در دفتر نخست‌ وزیری عراق که مسئول این جنایات است,، و مأموریتی جز حمله و تهدید و کشتار ندارد.

شما را دعوت می‌کنم به یک کارزار بین المللی برای پایان دادن به نقض حقوق‌بشر در ایران و جلوگیری از اعدام‌ها چرا که دیکتاتوری آخوندی با اعمال شکنجه‌ها و تجاوز در زندان‌ها،, و احکام اعدام تصور می‌کردند که می‌توانند قیام را در نطفه خاموش کنند.
اما دانشجویان در ۱۶آذر و مردم در سراسر کشور در روز عاشورا نشان دادند که جامعه در مطالبات خود برای آزادی و سرنگونی ملاها به هیچ‌وجه کوتاه نخواهد آمد.

دوستان عزیز!
مسیری که از چند سال پیش از۱۷ژوئن ۲۰۰۳تاکنون طی شده است مسیری است بسیار صعب ولی پرشکوه. اگر روزی رژیم و هم‌دستانش تصور می‌کردند که شعله مقاومت را می‌توانند با توطئه و همدستانشان خاموش کنند. امروز با دیدن یک نهضت گسترده بین‌المللی در حمایت از حقانیت و مشروعیت جنبش مقاومت ایران که شما جلودار هستید, شکی وجود ندارد که دوران تغییر کرده است و زمان به ضد رژیم ملاها و به‌نفع مقاومت عمل می‌کنند.
امروز دیگر انبوه مارک‌های تروریسم و سکت و دروغ‌پردازی و تبلیغات شیطان‌سازی علیه مقاومت افشا و بر ملا شده است.
۸دادگاه در اروپا و آمریکا نشان داده‌اند که این اتهام‌ها باطل‌اند.
وانگهی مردم ایران با خروش خود نشان دادند که امیدی به سراب سربراوردن یک مدره از درون رژیم نیست بلکه تغییر از بنیاد باید محقق شود. سال‌های سال ما طینت ضدبشری این رژیم را افشا می‌کردیم. حالا همه به چشم آن را می‌بینند.
می‌بینند که این رژیمی است که به‌رغم فراخوان‌ها بازهم به جنایات خود در برابر چشم مردم جهان ادامه می‌دهد
با چنین رژیمی چرا هنوز مذاکره و مماشات می‌کنند؟
اگر با ملاها مماشات نمی‌شد، آیا آن‌ها جرأت می‌کردند این همه جنایت کنند؟ آیا جرات می‌کردند به برنامه اتمی خود ادامه بدهند؟
اگر دولت‌های غرب روابط سیاسی و اقتصادی خود را به توقف سرکوب‌ها منوط می‌کردند دست‌نشاندگان فاشیسم مذهبی می‌توانستند اشرف را در یک محاصره ضدانسانی تحت فشار بگذارند و رژیم وادار می‌شد که به اراده جامعه بین‌المللی گردن بگذارد.
خوشبختانه سرکوب در ایران نه فشارها به اشرف هیچ‌کدام خللی در اراده جوانان ایران و اشرفیان شجاع اشرف ایجاد نکرد. به‌عکس آن‌ها را در مقاومت خود مصمم‌تر ساخت.
در این ایام جشن‌های سال نو جهان شاهد تروریزم این رژیم بنیادگرا است که باعث کشته شدن ده‌ها مسیحی در خاورمیانه و به‌خصوص در مصر و عراق شده است.
در اینجا ما همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان ابراز می‌کنیم.

دوستان عزیز!
خوشبختانه بسیاری در جهان نظرگاه این مقاومت را تأیید می‌کنند که ضرورت تغییر رژیم را اجتناب‌ناپذیر کرده است.
مذاکرات اتمی دولت‌های غربی با رژیم ملاها شکست خورده ‌‌است. با این حال دولت‌های غرب می‌خواهند بار دیگر مذاکره کنند. اما نیاز به اثبات ندارد که این مذاکره باز هم شکست می‌خورد و باز هم برای ملاها وقت می‌خرد.
در برابر دیکتاتوری فاشیستی ملایان که می‌خواهد به بمب اتمی مسلح شود راه ‌حل وجود دارد. یک راه‌ حل بنیادین که تغییر دمکراتیک به دست مردم و مقاومت ایران است. بنابراین باید ساکنین اشرف را حفاظت کرد، چون قلب مقاومت علیه رژیم آخوندها هستند.
اکنون یک دادگاه بین‌المللی در اروپا ساکنان اشرف را قویاً مشمول کنوانسیون ۴ژنو دانسته است.
از این‌رو به‌عهده آمریکا و سازمان ملل متحد است که تیم نظارت دائمی خود را در اشرف مستقر سازد.
و دولت عراق وادار شود که به محاصره ضدانسانی اشرف خاتمه دهد و حقوق اشرفیان را به‌رسمیت بشناسد.

دوستان عزیز
سالی که گذشت ما را به تحقق سریع این همه امیدوار میسازد.
تحقق ایرانی دمکراتیک و لاییک که به حقوق همه مذاهب احترام می‌گذارد.
ایرانی غیر هسته‌یی، , صلح طلب بر پایه حقوق‌بشر، , برابری زن و مرد.
این امر و نهایتا رهایی ایران از چنگ ملایان با استقامت اشرفی‌ها و حمایت تک ‌تک مردم ایران و شما که با مردم ایران هم‌بسته هستید محقق خواهد شد رمز این همه استقامت و این همه پیروزی چیزی نیست جز این‌که تکیه‌گاه ما همواره ارزش‌های انسانی بوده که تک تک شما آن‌را نمایندگی می‌کنید. درخشش این گوهر و ارزش انسانی هر چه بیش‌تر در حال آشکارشدن است.
بار دیگر به همه شما به مناسبت سال نو تبریک می‌گویم و قدردانی خودم و اهالی اشرف و همه مردم ایران را تقدیم‌تان می‌کنم.
متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]