شهریور-۱۴ ۱۳۸۸

سخنرانی در كنفرانس عربی ـ اسلامی حمایت از اشرف

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در كنفرانس عربی ـ اسلامی حمایت از اشرف

ماه شب‌ قدر و ساخته شدن سرنوشت انسان بدست خود انسان؛
و ماه تقوا و رهایی از آنچه انسان را اسیر و از خودبیگانه می‌كند.
برای ما، رمضان علاوه بر ماه عبادت و نیایش، ماه قیام به مسئولیت‌هاست.
رمضان برای تغییر انسان مقرر شده تا به خواست خود نیرومندتر شده و ایفای مسؤلیت‌ها برایش آسان‌تر شود.
“يُرِیدُ اللّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلاَ يُرِیدُ بِكُمُ الْعُسْرَ “
خدا برای شما آسانی اراده كرده است، نه دشواری و صعوبت.

در آستانه افطار، خالصانه‌ترین دعاها را نثار كسانی می‌كنیم كه گوهر رمضان را در جهاد برای آزادی یافته‌اند.
و همه مسلمانان را به حمایت از قیام كنندگان در ایران و دفاع از مجاهدان اشرف فرا می‌خوانیم.
فردا، آغاز چهل و پنجمین سال حیات سازمان مجاهدین خلق ایران است. به این مناسبت، به مردم ایران و اعضا و حامیان این جنبش تهنیت می‌گوییم، به كهكشان شهیدان آن درود می‌فرستیم و به‌خصوص به مسعود رجوی كه پرچم اسلام دمكراتیك را در برابر ارتجاع و دین فروشی بر افراشته است، تبریك می‌گوییم.

خواهران و برادران!
حضار محترم!
در آغاز، تشكیل كمیته عربی ـ اسلامی دفاع از اشرف را به مؤسسان و اعضای محترم آن تبریك می‌گویم.
دفاع از مجاهدانی كه مورد تعدی و ستم بدترین دشمنان اسلام و مسلمانان قرار گرفته‌اند، خود در ردیف عبادت‌های رمضان است.

رمضان امسال برای مردم ایران، رمضانی خونین است. رمضان آزادی، رمضان قیام و اشرف خون فشان.
رمضانی در خیابان‌های تهران و دیگر شهرها با فریاد مرگ بر دیكتاتور.
در روی پشت بام‌ها با فریاد الله اكبر.
در شهر اشرف با فرق‌های شكافته مجاهدین و با فریاد یا حسین یا مظلوم.
و در زندان‌ها با مقاومت در برابر موحش‌ترین شكنجه‌ها.

روز‌ها و هفته‌های پیش از رمضان برای مردم ما، ایام اشك و خون بود. به‌خاطر شهادت صدها تن از دختران و پسرانمان در قیام‌ها و در حماسه پایداری اشرف.
در عین حال، این ایام دوران پر از بركت برای مردم ما و عموم مسلمانان جهان بود.
آنچه رخ داد، فقط قیام و اعتراض گسترده مردم علیه استبداد حاكم نبود. بلكه زیر فشار آن، در رأس رژیم حاكم یك شكاف بزرگ پدید آمد. به علاوه، ماهیت ضداسلامی ملایان در منظر توده‌های میلیونی در ایران و كشورهای منطقه، آشكار شد.
همه دیدند كه آخوندها به جای انتخابات، به تقلب‌های میلیونی دست می‌زنند. دختران و پسران معترض را در خیابان‌ها به گلوله می‌بندند. در زندان‌ها، بنا به دستور سران رژیم، به زندانیان زن و مرد تجاوز می‌كنند و اساس حرف‌ها و مواضعشان دروغ است.
مراجعی كه در زمره بانیان همین رژیم بوده‌اند، اعلام كردند كه ولی فقیه حاكم از عدالت و امانتداری و رأی اكثریت مردم ساقط شده و حكومتش نامشروع و جائرانه است.
اكثریت روحانیان به این رژیم پشت كردند. آن‌ها نظریه خائنانه خمینی را كه حفظ نظام از خود اسلام مهم‌تر است و در نتیجه مبادرت به هر‌خونریزی و تجاوزی مجاز است، مردود شناختند.
از این رو، همه دیدند كه حكومتی كه نام جمهوری اسلامی بر خود گذاشته، حكومت دروغ و تجاوز و آدمكشی است. آن قدرت شیطانی كه به نام اسلام وحدت یك نظام ضد تاریخی را حفظ می‌كرد روح خود را از دست داد. و آن دجالیتی كه با ماسك اسلام حكومت می‌كرد، بی‌اثر شد.

‌حضار محترم!
تحول مهم دیگر ماه‌های اخیر، درخشش ایمان و پایداری مجاهدین است كه سیمای آئین محمدی را عرضه كرده است.
آن‌ها در یك محاصره ضدانسانی كه تاكنون هفت‌سال است به درازا كشیده، پایداری كرده‌اند. و به ایمان و شكیبایي محمد (ص) و یارانش در شِعب ابی‌طالب اقتدا كرده‌اند.
در این هفت سال، رژیم آخوندی ساكنان اشرف را هدف سنگین‌ترین توطئه‌ها قرار داد.
اوج این فشارها، حمله نیروهای تحت امر مالكی به اشرف بود كه بر اساس دستور مستقیم خامنه‌ای صورت گرفت. یك حمله به شدت وحشیانه كه در آن، مهاجمان از زیرگرفتن ساكنان بی‌دفاع اشرف با خودروهای زرهی یا لودر هم اِبا نكردند.
در مقابل، مجاهدین بادست خالی، در برابر ضربات چماق و تبر و شلیك گلوله‌ها ایستادند.
چه صحنه‌یی شكوهمندتر از این ایستادگی كه در آن هر یك از زنان و مردان مجاهد در دفاع از یكدیگر از هم سبقت می‌گرفتند.
این ایستادگی فقط یك عمل قهرمانانه نبود. بلكه از ایمان عمیق به آرمانی می‌جوشد كه پیام اسلام حقیقی است.
آن‌ها اسلام را در صداقت و فدا، در تعهد به آزادی و اشاعه بردباری میان مردم و پیروان مذاهب مختلف یافته‌اند.
آن‌ها بر اساس آیه ” إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ” اسلام را در جهاد برای برابری زن و مرد یافته‌اند.
علت كینه‌توزی رژیم ولایت فقیه به ساكنان اشرف این است كه آن‌ها الهامبخش مبارزه زنان و جوانان و قیام كنندگان برای آزادی هستند.
از آغاز حكومت خمینی در سی سال پیش، سازمان مجاهدین تنها جریان اسلامی بود كه به مخالفت با استبداد، تحت نام اسلام برخاست. آن‌ها به قانون اساسی ولایت فقیه رأی ندادند.
آن‌ها در سه دهه گذشته، دیكتاتوری دینی را در عرصه فرهنگی با سلاح اسلام دمكراتیك و بردبار شكست دادند.
و با استناد به قرآن و تاریخ اسلام، ثابت كردند كه اسلام با دمكراسی و كثرت‌گرایی تعارضی ندارد. كما اینكه در برابر جنگ افروزی و صدور تروریسم توسط این رژیم كه تماماً زیر لوای اسلام صورت می‌گرفت، ایستادند.

از اینرو اشرف، با آنكه در هفتاد كیلومتری مرز ایران قرار دارد، در صدر نگرانی حاكمان ایران است. آن‌ها سركوب مجاهدین را مهم‌ترین اولویت خود در روابطشان با هر دولتی قرار داده‌اند و اشرف را بخشی از قیام‌های جاری در تهران می‌بینند.

بر این اساس همه خواهران و برادران مسلمان، روشنفكران، روحانیان، دانشگاه‌ها و مراكز دینی، سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر، اتحادیه عرب، سازمان كنفرانس كشورهای اسلامی و دولت‌های منطقه را به حمایت از قیام مردم ایران و پایداری اشرف فرا می‌خوانم و توجه همگان را به این موارد جلب می‌كنم:
۱ ـ با قیام‌های آزادیخواهانه در ایران، دوران جدیدی شروع شده است. دورانی كه در آن فتنه‌یی كه به اسم اسلام، بالاترین دشمنی را با مسلمانان داشت، به پایان خود نزدیك شده است. همه مسلمانان جهان را فرا می‌خوانیم كه رژیم ملایان را به عنوان بدترین دشمن رسول خدا، محكوم كنند.
۲ ـ مقابله با تروریسم و دست‌اندازی تبهكارانه این رژیم به كشورهای منطقه به‌ویژه عراق، وظیفه مبرم همه مسلمانان است.
راه خلع ید از این رژیم در كشورهای مسلمان و عرب، سكوت در برابر آخوندهای حاكم یا امتیاز دادن به آن‌ها نیست. بلكه باید فعالانه به مبارزه علیه آن برخاست.
۳ ـ همگان را به دفاع از شهر اشرف فرا می‌خوانیم. دفاع از اشرف فقط یاری رساندن به مردم ایران نیست. بلكه هم‌چنین در خدمت مبارزه با موج مسموم بنیادگرایی است كه از تهران هدایت می‌شود، دفاع از اشرف، امروز مسأله مبرم جهان اسلام است. شكست و پیروزی آن، به پیروزی و شكست رژیم ولایت فقیه و مطامع آن علیه مسلمانان راه می‌برد.
۴ ـ امروز چهلمین روزی است كه از گروگان گرفته شدن ۳۶ تن از ساكنان اشرف می‌گذرد. آن‌ها و حامیانشان در نقاط مختلف جهان در تمام این مدت در اعتصاب غذا هستند.
ادامه اسارت آن‌ها به‌خصوص به‌رغم صدور حكم آزادی آن‌ها از جانب قاضی، برخلاف همه موازین انسانی، اسلامی و قانونی است. از همگان می‌خواهم برای آزادی آن‌ها تلاش كنند.
۵ ـ هزار زن پیشتاز مجاهد در شهر اشرف مستقرند. سنن اسلامی بر حفظ حرمت آن‌ها تأكید می‌كند. حضور نیروهای مهاجم در اشرف كه بارها زنان را به هتك حرمت تهدید كرده‌اند، آنان را در موقعیت خطرناكی قرار داده است. همه مسلمانان، به‌ویژه خواهران گرامی را به دفاع از آنان فرا‌می‌خوانم.

خواهران و برادران!
در آستانه افطار رمضان، خدا را شكر می‌كنیم به‌خاطر آغاز پایان رژیم ضداسلامی حاكم.
و به‌خاطر شكوفایی و استمرار قیام‌های مردم ایران!
خدا را شكر می‌كنیم به‌خاطر روحیه‌های شكست ناپذیر ودل‌های قوی قیامكنندگان و اشرفی‌های قهرمان.
خدا را شكر می‌كنیم به‌خاطر حمایت و محبت بی‌شائبه شهروندان شریف و نمایندگان و متفكران همه جهان از فلسطین و عراق و اردن و مصر و مغرب و لبنان تا اروپا و سایر كشورها
و خدا را شكر می‌كنیم كه ملت ایران را از ابتلاء و مشقت سی‌ساله، روسفید بیرون آورده و اكنون افق درخشان پیروزی را نمایان كرده است.
خدایا ماه رمضان را برای مردم ایران و همه مسلمانان، سرشار از خیر و فزایندگی كن.

ـ ربَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَإِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ {آل عمران/147}
ـ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِیرٌ {التحریم/8}

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]