مرداد-۰۲ ۱۳۸۷

حمایت از راه‌ حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

حمایت از راه‌ حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران

مریم رجوی در فرودگاه ایتالیا مورد استقبال شخصیت‌ها و اعضای پارلمان ایتالیا قرار می‌گیرد.

بعد‌ازظهر روز سه‌شنبه اول مرداد ماه رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به دعوت نمایندگان مجلس ایتالیا و برای شرکت در یک اجلاس پارلمانی به‌منظور اعلام بیانیه اکثریت پارلمان ایتالیا در حمایت از راه‌ حل سوم برای تغییر دموکراتیک وارد رم شد. در فرودگاه لئوناردو داوینچی رم، گروهی از شخصیت‌های ایتالیایی و هموطنان ایرانی از خانم رجوی استقبال کردند. نمایندگان انجمن متخصصین ایرانی در ایتالیا، جامعه پزشکان و دارو‌سازان ایرانی در ایتالیا، جامعه زنان دموکراتیک ایرانی، انجمن خانواده‌های مجاهدان شهر اشرف و اعضای دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در این‌ شمار بودند.

خانم مریم رجوی روز چهارشنبه دوم مرداد (۲۳‌ژوئیه۲۰۰۸) در کنفرانسی در مجلس ایتالیا که در سالن رسمی استامپا ـ محل اصلی برگزاری جلسات مطبوعاتی پارلمان و دولت‌ـ به‌ ریاست آقای کارلو چیچولی، نایب‌رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس تشکیل شده بود، شرکت کرد. در این کنفرانس شماری از نمایندگان مجلس از احزاب مختلف حضور داشته و طی آن بیانیه اکثریت نمایندگان در حمایت از مقاومت ایران اعلام شد.

هنگام ورود رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به پارلمان ایتالیا برای شرکت در جلسات یادشده نمایندگان پارلمان این کشور از تمامی احزاب که شماری از رؤسا و اعضای کمیسیون‌های مختلف در میان آن‌ها بودند، با استقبال از خانم رجوی به ایشان خیرمقدم گفتند.
با اهدای بیانیه اکثریت مجلس ایتالیا به رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، نمایندگان پارلمان، الیزابتا زامپاروتی از حزب رادیکال، آمیلیو اسکیرو از حزب دموکرات، سعاد اسبای نماینده مجلس ایتالیا، پائولا گوئیسیس از حزب لیگ شمال، یوله سانتلی از حزب زنده‌باد ایتالیا و نایب‌رئیس کمیسیون قانون اساسی، ضمن خیرمقدم به رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، بر حمایت احزاب مختلف ایتالیا و افکار عمومی این کشور از مقاومت ایران تأکید و سیاست مماشات را محکوم نمودند. آن‌ها ابراز امیدواری کردند که سفر خانم رجوی به ایتالیا، آغاز پایان سیاست مماشات در برابر استبداد مذهبی حاکم‌برایران و سرآغاز سیاستی جدید در حمایت از آرمان‌های آزادی‌خواهانه مردم ایران باشد.

تلویزیون سراسری ایتالیا کانال یک با اشاره به بیانیه حمایت اکثریت پارلمان ایتالیا گفت: نمایندگان پارلمان ایتالیا سندی را ارائه کردند که از اتحادیه اروپا خواستار حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست سازمان‌های تروریستی می‌شود. این سند به رئیس‌جمهور مقاومت ایران، مریم رجوی ارائه شد. خانم مریم رجوی در این جلسه پارلمانی سخنرانی کرد.

مریم رجوی ظهر روز شنبه ۵مرداد با شهردار رم، جانی آلمانو در کاخ شهرداری رم دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار کارلو چیچولی، نایب‌رئیس کمیسیون امور اجتماعی پارلمان ایتالیا و باربارا سالتا مارتینی، نماینده پارلمان ایتالیا شرکت داشتند. خانم مریم رجوی روز جمعه ۴مرداد از واتیکان دیدن کرد و مزار پطروس مقدس(سن‌پیترز) یار بزرگ عیسی مسیح را که مهم‌ترین زیارتگاه مسیحیان جهان است، زیارت نمود.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در سفرخود به ایتالیا بر سر مزار محمد‌حسین نقدی، نماینده شورای ملی مقاومت ایران در ایتالیا در گورستان معروف تستاچو در شهر رم حضور یافت و یاد این شهید سرفراز مقاومت را- که در اسفندماه سال ۱۳۷۱به‌دست تروریست‌های اعزامی رژیم آخوندی در رم به شهادت رسید- با نثار گل و قرائت فاتحه گرامی داشت.

خانم رجوی در میان جمعی از مسئولان کمیسیون‌ها و اعضای شورای ملی مقاومت که ایشان را همراهی می‌کردند، از تلاش‌های مبارزاتی محمدحسین نقدی و اخلاص و فداکاری او در مبارزه با دیکتاتوری مذهبی یاد کرد و گفت شهید سرفراز مقاومت محمد حسین نقدی نقشی تعیین‌کننده در شکل‌گیری فعالیت‌های شورای ملی مقاومت در ایتالیا داشت. وقتی در پارلمان ایتالیا بیانیه اکثریت در حمایت از اهداف مقاومت ایران اعلام شد، در ظاهر جای او خالی بود ولی همه‌چیز از تلاش‌های فداکارانه و پرشور نقدی برای معرفی شورای ملی مقاومت و رساندن صدای آزادی‌خواهی مردمش حکایت می‌کرد. رژیم آخوندی به دلیل همین تلاش‌های نقدی از او کینه داشت و سرانجام خون پاکش را در شهر رم بر زمین ریخت. ما یک‌بار دیگر با تجدید‌عهد بر سرمزار نقدی، خطاب به او می‌گوییم که تلاش‌هایش به ثمر می‌نشیند و راهش تا رسیدن به‌مقصد پیروزی و آزادی ایران ادامه خواهد یافت.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت درگورستان تستاچو رم برمزار زنده یاد پائولو اونگاری از چهره‌های فعال حقوق‌بشر ایتالیا و مسؤل سابق حقوق‌بشر در نخست‌وزیری این کشور و از حامیان مقاومت و مدافعان حقوق مردم ایران که درسال ۱۹۹۹‌میلادی درگذشت حاضرشد، و با نثار گل یاد او را گرامی‌داشت.

خانم رجوی هم‌چنین برمزار آنتونیو گرامشی از رهبران تاریخی حزب کمونیست ایتالیا و از چهره‌های نامدار مبارزات ضد‌فاشیستی این کشور حاضرشد و با نثار گل از او تجلیل کرد. آقای رضا اولیا ضمن توضیحات کوتاهی درمورد سابقه و جایگاه مبارزاتی گرامشی گفت، مقاومت ضدفاشیستی مردم ایران با مبارزات ضد‌فاشیستی آنتونیو گرامشی از بابت اهداف انسانی و آزادی‌خواهی هم‌سوست و در یک مسیرتاریخی به‌هم پیوند می‌خورند.

در این سفر مریم رجوی در جمع ایرانیان آزاده مقیم ایتالیا در دفتر شورای ملی مقاومت در ایتالیا حضور پیدا کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]