آذر-۱۴ ۱۳۸۸

حضور در اجلاس پارلمانی در نروژ

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

حضور در اجلاس پارلمانی در نروژ

در یک اجلاس پارلمانی در مقر پارلمان نروژ در اسلو که با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی، نایب‌رئیس پارلمان نروژ خانم ماریت نیباک، و شماری از نمایندگان پارلمان از احزاب مختلف این کشور برگزارشد، بیانیه حمایت اکثریت این پارلمان از مجاهدان اشرف، اعلام شد و مورتون هوگلوند به نمایندگی ازسوی اکثریت مجلس، سند امضاشده ازسوی ۹۱ نماینده پارلمان را به خانم رجوی اهدا کرد.
در این اجلاس پارلمانی، علاوه‌بر نمایندگان پارلمان نروژ، لرد دالاکیا، عضو مجلس اعیان انگلستان و معاون رهبر حزب لیبرال این کشور، به‌نمایندگی از سوی کمیته ایران آزاد در مجلسین انگلستان، آقای یان کریستیان لوند، نماینده پارلمان دانمارک، دکترخوان گارسه، وکیل مجاهدان اشرف در دادگاه اسپانیا و شماری دیگر از شخصیت‌های سیاسی و حقوقی و مدافعان حقوق‌بشر درکشورهای اسکاندیناوی شرکت داشتند.

نایب رئیس پارلمان نروژ که اجلاس پارلمانی را افتتاح کرد، طی سخنانی ضمن خیرمقدم مجدد به خانم رجوی، حضور نمایندگان پارلمان نروژ از احزاب و گرایش‌های مختلف سیاسی در این اجلاس پارلمانی را خاطرنشان و تأکید کرد که ما در پارلمان نروژ به شدت در قبال نقض حقوق‌بشر در ایران، نقض حقوق اقلیت‌ها، سرکوب تظاهرات و به خصوص درمورد اعمال فشارهای ضدانسانی رژیم ایران علیه اعضای اپوزیسیون در شهر اشرف در عراق نگرانیم و امروز می‌خواهیم وضعیت را در سخنرانی خانم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران بشنویم.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در سخنرانی خود، ضمن سپاسگزاری و قدردانی از حمایت اکثریت نمایندگان مردم نروژ از مقاومت ایران و مجاهدان اشرف، تأکید کرد: بیانیه اکثریت نمایندگان نروژ که بر حفاظت و ممنوعیت جابجایی اجباری ساکنان اشرف تأکید می‌کند، بیانگر پایبندی شما به ارزش‌های انسانی است. این بیانیه‌یی است برای حقوق‌بشر، برای صلح و برای امنیت جهانی. شما دوستان روزهای سختی و مرارت مردم ایران هستید و هیچ‌گاه در خاطره مردم ایران فراموش نخواهید شد.
در خاتمه اجلاس پارلمانی، مریم رجوی با تشکر مجدد از نمایندگان مجلس نروژ، هدیه سمبلیک شهر اشرف به پارلمان نروژ را از سوی مجاهدان اشرف به آقای مورتن هوگلند اهدا کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]