• صفحه اول / آخرین خبرها / مرگ مشكوک جواد روحی زندانی قیام در زندان نوشهر در شرايطی كه رژيم برای جلوگيری از قيام دست به هرجنايتی می‌زند
شهریور-۱۰ ۱۴۰۲

مرگ مشكوک جواد روحی زندانی قیام در زندان نوشهر در شرايطی كه رژيم برای جلوگيری از قيام دست به هرجنايتی می‌زند

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مرگ مشكوک جواد روحی زندانی قیام در زندان نوشهر در شرايطی كه رژيم برای جلوگيری از قيام دست به هرجنايتی می‌زند

درحالی‌‌که رژيم آخوندها برای ایجاد فضای رعب و وحشت و جلوگیری از بالا گرفتن قيام و سقوط محتوم، هر روز به جنایت جدیدی دست می‌زند، قضاييه جلادان از درگذشت زندانی قيام جواد روحی در زندان نوشهر خبر داد.
خبرگزاری قضائیه رژيم نوشت: «براساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، جواد روحی… ساعت ۳:۴۵ بامداد پنج‎شنبه، ۹شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان بهشتی نوشهر منتقل شد. با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند. … جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود.». (خبرگزاری میزان – ۹شهریور).
كشتن زندانيان قيام زير شكنجه، مسموم كردن و يا سر به نيست كردن آن‌ها توسط جلادان خامنه‌ای يک امر روتين است و تا کنون شمار قابل توجهی از زندانیان با همين شيوه‌ها در زندان و یا پس از آزادی، به قتل رسیده‌اند.

جواد روحی، ۳۵‌ساله اهل آمل در آذر ۱۴۰۱دستگیر و در زندان سپاه تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفت، به‌نحوی كه قدرت تکلم خود را از دست داده بود. او به اتهامات آخوند ساخته افساد فی الارض و محاربه به ۳‌بار اعدام محکوم شد ولی رژیم به‌دلیل اعتراضات داخلی و بين المللی نتوانست اين حكم را به اجرا در بياورد.
خبرگزاری قضائيه جلادان روز ۲۰‌دی ‌ماه ۱۴۰۱ اعلام کرد: «جواد روحی لیدری گروهی از اغتشاشاگران و افراد حاضر در تجمع را برعهده داشته و شهروندان را تحریک و تشویق به آشوب می‌کرده است.».

خانم مريم رجوی با تاكيد بر اين‌كه رژيم در وحشت از قيام و سرنگونی دامنه‌ سرکوب و اختناق را به همه زندان‌ها و دانشگاه‌ها و خانواده‌های زندانیان و شهدا گسترش داده است، از كميسرعالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و عموم مراجع بين‌المللی خواستار محكوميت جنايات رژيم عليه زندانيان و تحقيق پيرامون چگونگی مرگ جواد روحی شد.
خانم رجوی از عموم جوانان خواست در مقابل جنايات اين رژيم به‌ويژه عليه زندانيان قيام و زندانيان سياسی دست به اعتراض بزنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹‌شهریور ۱۴۰۲ (۳۱اوت ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]