دی-۰۶ ۱۳۸۸

سخنرانی در مراسم شام غریبان همزمان با قیام عاشورای ایران

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در مراسم شام غریبان همزمان با قیام عاشورای ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ یا اَبا عَبْدِاللهِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَا بْنَ رَسُولِ اللهِ…
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ یا ثارَ اللهِ وَابْنَ ثارِهِ وَالْوِتْرَ الْمَوْتُورَ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ وَعَلَی الاْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِنائِكَ عَلَيْكُمْ مِنّی جَمیعاً سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ،
در شام غریبان در لحظاتی که تاریخ به سنگینی تمام از ترسیم تابلوی سرخ فام عاشورای حسینی فارغ می‌شود، حماسه بزرگ دیگری که ادامه جنبش است این بار تحت رهبری زینب کبری آغاز می‌شود.
عاشورا و حماسه کربلا برای مقاومت ما از روز اول الگوی مقاومت به هر قیمت بوده است یعنی وقتی که چیزی جز بن‌بست و سیاهی دیده نمی‌شود می‌توان با فداکاری و از خودگذشتگی بن‌بست را در هم شکست و بر دیو سرنوشت غلبه کرد.
کما‌این که رهبری زینب کبری در سیاه‌ترین دوران‌ها، پیامش رد هرگونه عجز و تسلیم است و می‌توان و باید و البته به‌طور خاص درس رهایی است که نقش پر عظمت زینب کبری داشته و دارد.

خدا را شکر می‌کنیم که مردم و به‌خصوص زنان و جوانان دلیر در داخل ایران با پیروی از همین الگوها و پیام‌ها استبداد وحشی ولایت را در اوج قدرتش به زانو درآورده‌اند.
می‌دانید که امروز در سراسر ایران و مشخصاً در تهران مردم با شعار مرگ بر خامنه‌ای مراسم عزاداری حسینی را برگزار کردند. چه گرامی‌داشت و احترامی بالاتر از این نسبت به حماسه عاشورا که علیه یک فاشیسم مذهبی این طور شجاعانه ایستادگی کنند.
عده زیادی دستگیر شده‌اند، صدها نفر مجروح و مضروب شده‌اند و چندین نفر به شهادت رسیده‌اند.
سلام‌ها و درودهای بی‌پایان به همه آن‌ها که امروز یک بار دیگر جامعه و تاریخ ایران را سربلند کردند.
هم‌چنان که مسعود رجوی سه هفته پیش در پیامی مربوط به قیام شانزده آذر گفته بود این یک جهش و یک گام کیفی به جانب ارتش بزرگ مردم ایران است. مردم دلیر ما پس از سی سال مراسم و عزاداری را از اسارت این رژیم درآوردند. قبل از این هم دانشگاه‌ها را از چنگ ارتجاع آزاد کردند حالا نوبت آزادی حاکمیت غصب شده مردم ایران است.

قیام امروز چنان که جهان گواهی داد هم از بابت حضور سنگین نیروهای سرکوب و به‌خصوص سپاه پاسداران و هم از لحاظ شجاعت، جنگندگی و روحیه تهاجمی مردم نسبت به وقایع هفت ماه اخیر بی‌سابقه بود.
آن دسته از ناظران و رسانه‌های غربی که این اواخر نسبت به توانایی و تداوم قیام اظهار تردید می‌کردند، امروز شوکه شده‌اند و در همین سه چهار ساعت اخیر خیلی حقایق را به‌زبان آورده‌اند.
دیگر چه علامتی از این واضح تر که تحولات ایران به صورت غیرقابل بازگشتی به طرف سرنگونی رژیم پیش می‌رود.

نظریه‌ها و ادعاهایی که این قیام را مخالفتی در چارچوب رژیم نشان می‌داد دیگر در بین نیست. تبلیغاتی که می‌خواست که این قیام را به جناح‌های درونی رژیم نسبت بدهد بی‌اعتبار شده وکسانی که می‌خواستند این جنبش بزرگ را در کادر قانون اساسی ولایت‌فقیه بگنجانند، به کناری رفته‌اند.
شعارها و خواست‌های قیام خودش همه حقیقت را بیان می‌کند.
این قیامی است برای سرنگونی تمامیت رژیم ولایت‌فقیه!
قیامی است با شعار مرگ بر اصل ولایت‌فقیه!
قیامی است که با هرگونه مماشات با این رژیم مخالفت می‌کند دیدید که خطاب به رئیس جمهور آمریکا چه شعاری می‌دادند.
و قیامی است که با سیاست تروریسم و جنگ‌افروزی این رژیم در منطقه از غزه و لبنان تا یمن مخالفت می‌کند.
به نیروی رزمنده این قیام کسانی که هسته‌های پیشتاز آن را شکل می‌دهند، نگاه کنید همه جوانان و زنان مجاهد و مبارز و اشرف نشانند.
آیا این قیام با این درجه از رادیکالیزم با این درجه از شتاب در پیشروی و با این کیفیت سیاسی یک شبه بوجود آمده است؟ آیا خلق الساعه است؟ آیا خودانگیخته است؟
خیر !
بذرهایی که مقاومت شما ، مقاومت آن یک‌صد و بیست هزار شهید و جاودانه فروغ و به خصوص پایداری هفت ساله اشرف در جامعه ایران کاشته‌اند حالا به این نهال برومند تبدیل شده.
این قیام همان مسیر سیاسی مقاومت و همان شعارهای اساسی مقاومت را در پیش گرفته. از لحاظ سازش ناپذیری و جنگندگی و تمرکز بر کنار زدن تمامیت رژیم و مخالفت با اصل ولایت‌فقیه ادامه اشرف است.

بله تداوم قیام و بارز شدن سرشت واقعی آن خیلی حقایق را نشان داده است. آن افق آزادی و پیروزی که قبلاً تنها و تنها همین مقاومت از آن صحبت می‌کرد، امروز در برابر چشم همگان است.

روشن است که در چنین شرایطی وظیفه هر یک از اعضای مقاومت هواداران مقاومت و هر کس که مشتاق آزادی است بیش از هر زمان دیگری است.مطمئنم که هموطنان‌مان از هر قشر و مذهب و گرایش سیاسی که هستند به مراتب بیش از گذشته همبستگی و همدلی خود را گسترش می‌دهند.
چنان‌که امروز در جاهای مختلف در تهران و نقاط دیگر دیده شد همبستگی و کمک مردم خانواده‌ها مادران پدران با جوانان قیام کننده حقیقتاً عالی بود. همبستگی سلاح بزرگ مردم ما در این قیام است.

من همین طور قویاً هشدار می‌دهم و فرا می‌خوانم که مأموران نیروی انتظامی از هرگونه تعرض و حمله و دستگیری و اهانت به مردمی که برای کسب آزادی به پا خاسته‌اند، خودداری کنند. همه کسانی که نمی‌خواهند شریک جنایت‌های باند خامنه‌ای شوند همه کسانی که نمی‌خواهند در سرنوشت سیاه این رژیم سهیم شوند، خودشان را از این رژیم و از سرکوب‌گری‌هایش باید کنار بکشند
هم‌چنین امیدوارم که صدای قیام پرقدرت امروز همه دولت‌ها را به‌ویژه در آمریکا و اروپا به‌هوش آورد تا بیش از این در سیاست شکست خورده تعامل با فاشیسم مذهبی درجا نزنند.

به همین مناسبت بار دیگر تاکید و تکرار می کنم که مسأله ایران، خطر عاجل دسترسی این دیکتاتوری تروریستی به بمب اتمی و جنگ افروزی و تروریسم آن در عراق و لبنان و فلسطین و افغانستان و یمن فقط یک راه دارد و آن تغییر رژیم ولایت‌فقیه به دست مردم و قیام و مقاومت آن‌هاست.
هرکس که حقیقتاً خواهان صلح و امنیت در منطقه و جهان است باید‌ در کنار مردم ایران قرار گیرد و امتیاز دادن‌های دنائت‌بار به فاشیسم مذهبی مانند پرونده سازی و بکارگیری برچسب تروریستی علیه مقاومت مردم ما را متوقف کند.
یک بار دیگر درود می‌فرستم به شهیدان قیام امروز و دعا می‌کنیم برای شفای مجروحان.

به‌خصوص در این شام غریبان از حسین ابن علی (ع) و از زینب کبری استعانت می‌کنیم برای پیروزی مردم به پا خاسته ایران بر رژیم یزیدی ولایت‌فقیه.
خدایا روز نجات مردم ایران از چنگال این دیو خونریز را نزدیک و نزدیک‌تر کن.
خدایا زنان دلیر ایران امروز با پیروی از زینب کبری و الهام از شام غریبان یاران حسین به مبارزه با دشمن تو و دشمن‌ترین دشمن مردم ایران برخاسته‌اند آن‌ها را در این مبارزه سخت و دشوار یاری کن.
و آزادی ایران و ایرانی و رهایی تمام منطقه را از شر عظیمی که سی سال است به نام اسلام خون می‌ریزد و تبهکاری می‌کند محقق ساز. الهی آمین

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]