مهر-۰۸ ۱۴۰۱

سخنرانی مریم رجوی در مراسم بزرگداشت شهیدان قیام در اشرف۳

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در مراسم بزرگداشت شهیدان قیام در اشرف۳

حمایت از اعتصاب نفتگران، معلمان، دانشجویان و دانش آموزان شورشگر در سراسر کشور

مجاهدان رزم آور،
خواهران و برادران عزیزم،
تجمع امروز ما برای تجلیل از رزم جانانه قیا‌م‌آفرینان، زنان و جوانان شورشگر و بزرگداشت شهیدان سرفراز قیام سراسری مردم ایران است.
در آغاز گرامی می‌داریم یاد شهیدان قهرمان حماسه ۵مهر ۱۳۶۰ را که تا همیشه جاودان و ماندگار است.
و درود می‌فرستیم به شهرهای شورشی در قیام سراسری مردم ایران از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب. از آذربایجان و کردستان تا جزیره قشم، از بهبهان تا زاهدان و از مشهد و بجنورد تا اردبیل و تبریز و چابهار و تهران بزرگ.
و درود به آمل جنگاور و سرفراز که قوای سرکوب را در وحشت فرو برده است. ساختمان فرمانداری و کلانتری را طعمه آتش خشم خود کردند و بسا نیروها و خودروهای ضدشورش را به‌عقب‌نشینی وادار کردند. اگرچه که با نثار ۱۸شهید قیمت کلانی برای استمرار این قیام تا به‌حال پرداخته است.
قیام سراسری مردم ایران، تا همین امروز، با بیش از ۱۲۰۰۰دستگیری و خون صدها شهید به پیش رفته است.
شهیدانی که از خون‌هایشان در سراسر ایران لاله دمیده.
چون آتش و خون، سرخ بر آمد خورشید
شرمنده شد از خون جوانان رشید
چون لاله، فرو شکست و پژمرد، که دید
از هر قطره، هزار خورشید دمید.

نسل شورشگر، جنگ‌آور و مهاجم‌تر

اجازه بدهید که سخنی با شما نسل شورشگر، که برای برچیدن بساط ولایت فقیه به خیابان‌ها آمده‌اید داشته باشم؛ شما دختران قهرمانی که در میدان نبرد، قیام‌ها را فرماندهی می‌کنید و شما کانون‌های شورشی و رزم‌آوران انقلاب دمکراتیک مردم ایران.
شما که دشمن را در خط مقدم رویارویی با مردم ایران در تمام استان‌ها به لرزه انداخته‌اید، شما در قیام پرتوانتان گام بلند و پیروزمندی برای سرنگونی قطعی این رژیم برداشته‌اید و مردم ایران در این قیام همراه و همگام شما هستند.
شما جوانان شورشگر و رزمنده، که صحنه تدافع در مقابل نیروهای سرکوب را به‌ تهاجم و تعرض به این مزدوران وحشی تبدیل کردید. شما که روزهای متمادی است که نه خواب دارید و نه آسایش و نه حتی خوراک مکفی. اما خسته نشده‌اید بلکه جنگاورتر شده‌اید و دشمن را خسته کرده‌اید.
درود و هزاران تبریک به ‌شما جوانان شورشگر و کانون‌های شورشی که نوشتید و اعلام کردید که می‌خواهید با تمام توش و توان و نثار جان‌تان، قدم به‌ میدان بگذارید. به‌خاطر همین جسارت و فداکاری شماست که گله‌های وحوش پاسدار و انتظامی از دیدن شما وحشت می‌کنند و پا به ‌فرار می‌گذارند.
ولی‌فقیه ارتجاع، با روی‌کار ‌آوردن قاتل مجاهدین و شدت ‌دادن به اختناق حاکم، ‌می‌خواست که راه قیام‌ها را ببندد؛ اما شما با قیامی بزرگ‌تر از قیام‌های پیشین راه را بر او بسته‌اید. راستی که آخوندها در محاصره قیام‌ها، درمانده و بی‌راه‌حل شده‌اند. در حالی‌که شما بیش از همیشه، پرتوان‌تر و پرقدرت‌تر هستید، از همیشه مهاجم‌تر شده‌اید و از همیشه متحدتر.

زنان نیروی تغییر

امروز هم‌چنین روی صحبتم با شما زنان و دختران رزم‌آور عزیزم است، پیشاهنگان گردان‌های انقلاب و قیام؛ شما که در صفوف دلیران کانون شورشی با تحمل رنج‌های بسیار و فعالیت‌های فداکارانه آتش قیام را این‌چنین فروزان نگه داشته‌اید.
دلاوری‌های شما تحسین همه را در سراسر ایران و در سراسر جهان برانگیخته است. همه می‌بینند در بسیاری صحنه‌ها چهره خودتان را پوشانده‌اید، با چالاکی به هر طرف می‌دوید و نیروهای رزمنده را به ‌پیشروی و تهاجم ترغیب می‌کنید.
شما ترس را از میدان نبرد برچیده‌اید و با سلاح تهاجم به پیش می‌تازید. شما نشان داده‌اید که قدرت انتخاب و عزمتان برای آزادی، هزار بار از سرکوب و کشتار آخوندها قویتر است.
صدای شما فراخوان سرنگونی قطعی این رژیم در میدان‌های قیام است. جهان صدای شما را شنید و شما را دید که آغازگر و آتشزنه قیام و نبرد هستید.
شما دختران شورش و انقلاب که با جثه‌های کوچکتان با غول‌های بی‌شاخ و دم پاسداران و مزدوران سرکوب و کشتار و تک تیراندازهای آن‌ها چنگ در چنگ درافتاده‌اید و آن‌ها را به عقب می‌رانید.

شمایی که مغلوب سرکوب و ارعاب دشمن،‌ مرعوب نداشتن امکانات برای دفاع متقابل و مرعوب هجوم نیروهای وحشی رژیم نشده‌اید و با دست‌های خالی چنان بر دشمن تاختید که هنوز که هنوز است وحشت در دل‌های آن‌هاست. اما دست‌های شما خالی نیست. تجربه ۴دهه نبرد خونبار و شگفت مبارزان و مجاهدان این مرز و بوم با شماست.
پشتوانه رزم شما، اندیشه آزاد و قلب پرایمان دختران میلیشیا و زنان مجاهد و مبارزی است که بهای آزادی را با فدای تمام هستی خود پرداخته‌اند. شما شکوفه بیش از ۴ دهه مبارزه و شورش و عصیان زن ایرانی برای آزادی و برابری هستید.
نبردهای امروز شما امتداد فداکاری ده‌ها هزار زن مجاهد و مبارزی است که توسط همین رژیم شکنجه و یا اعدام شده‌اند. آن‌ها بذرافشان نسل شما بوده‌اند و هزار زن پیشتاز که امروز شورای مرکزی مجاهدین را تشکیل داده‌اند و در پیش بردن یک جنبش انقلابی مسئولیت تمام عیار پذیرفته‌اند، پشتوانه بسیار محکم شما در نبرد برای آزادی هستند.
سال‌ها پیش از این خطاب به رژیم ولایت فقیه گفتم: «شما آخوندها هر چه از تحقیر، ستم، سرکوب و شکنجه و کشتار در چنته داشتید، علیه زن ایرانی به‌کار گرفتید اما مطمئن باشید که ضربه مهلک را از همان جایی خواهید خورد که اصلاً به حسابش نمی‌آورید».
آری حرف ما همیشه این بوده و هست که زنان نیروی تغییرند و سرانجام این زن ایرانی است که ولایت فقیه را شکست می‌دهد. امروز شما زنان قیام‌آفرین با خون‌های پاکتان بر این حقیقت گواهی می‌دهید.
از مهسا امینی دختر مظلوم کرد، که او را به قتل رساندند، تا شهیدان قیام، مینو مجیدی، غزاله چلاوی و حنانه کیا که در همین روزها سر بر آستان آزادی گذاشتند، و بسیاری از آن‌ها که هنوز نام‌شان را در دست نداریم. بله همه این‌ها گواهان اراده شکست‌ناپذیر دختران و زنان ایران همراه با جوانان شورشگر برای به‌زیر کشیدن این استبداد زن‌ستیز هستند.
حالا چنان که مسعود رجوی گفته است ـ «به خامنه‌ای خلیفه پابه‌گور ارتجاع که دو سال نان قتل‌عام کرونا را خورد، باید گفت: خدا همان خدای ۵۷ و درهم کوبنده رژیم شاه است که اکنون دستش از آستین خلق قهرمان و جوانان شورشگر و آزادی‌ستان بیرون آمده تا کار شیخ و رژیم ولایت فقیه را یکسره کند. انقلاب دموکراتیک نوین در ایران پیروز می‌شود».

 

بیش از چهار دهه مقاومت

شما برای نبرد و پیروزی هیچ چیزی کم ندارید. شما تجربه و پشتوانه بیش از چهار دهه مقاومت و مبارزه پیشتازان نبرد در برابر دو دیکتاتوری را با خود دارید پشتوانه خون ۱۲۰هزارتن از بهترین فرزندان این میهن و سی هزار سربه‌دار قتل‌عام شده در سال ۶۷ را با خود دارید.
شما امید و ایمان مردان مجاهد شوریده بر دنیای جنسیت و فردیت فروبرنده و منافع فردی را با خود دارید که همه چیز خود را برای آزادی خلق‌شان فدا کردند.
از تمام اقشار و صنوف در سراسر ایران، معلمان، فرهنگیان، اساتید دانشگاه‌ها، کارگران، کشاورزان،‌ بازاریان، نفتگران، دانشجویان، دانش‌آموزان، پرستاران، پزشکان و همه مردم می‌خواهم که با اعتصاب‌های سراسری به استمرار قیام یاری برسانند.
قیامی که در صدها شهر ایران گسترش پیدا کرده، با سرکوب وحشیانه و با قطع اینترنت مهار کردنی نیست. شرایط هرگز به عقب بازنخواهد گشت. رژیم تا کنون، ضربات جدی دریافت کرده و مزدورانش خسته و فرسوده و بریده و لرزانند.

باور داشته باشید که از دست شما هزاران کار ساخته است. هر قدمی و هر کمکی از جانب شما حتی اگر کوچک باشد، نیروی بزرگی فراهم می‌کند که آخوندها در برابر آن دوام نمی‌آورند.
پس به استمرار قیام‌ها یاری برسانید. در خانه‌هایتان را به روی جوانان شورشی باز نگه‌دارید.
و برای آزادی جوانانی که در این قیام به اسارت رژیم درآمده‌‌اند، به‌ اعتراض و قیام برخیزید. امید و استمرار نبرد، رمز پیروزی است.
می‌توان و باید این رژیم را با تمام اهرم‌های سرکوب و با تمام باندها و دستجات آن سرنگون کرد و می‌توان و باید آزادی، دمکراسی و برابری را در ایران زمین شکوفا کرد.
سلام بر آزادی
سلام برشهیدان
زنده‌ باد انقلاب دمکراتیک مردم ایران

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]