اردیبهشت-۰۷ ۱۳۸۷

جشن پیروزی به‌مناسبت حکم تاریخی دادگاه استیناف انگلستان

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

جشن پیروزی به‌مناسبت حکم تاریخی دادگاه استیناف انگلستان

جشن پیروزی به مناسبت حکم تاریخی دادگاه استیناف انگلستان درباره لغو نامگذاری تروریستی مجاهدین همزمان در اشرف، اور‌سوراواز و لندن

 

روز چهارشنبه ۱۸اردیبهشت‌ماه۸۷، به‌عنوان یک روز تاریخی در تاریخچه سازمان مجاهدین خلق ایران به‌ثبت رسید. در این روز دادگاه استیناف انگلستان به ریاست لرد فیلیپس، قاضی‌القضات این کشور، حکم تاریخی خود را درباره لغو نامگذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق ایران صادر نمود و حق فرجام‌خواهی را هم از دولت انگلیس سلب کرد.
لرد فیلیپس هم‌چنین در دادگاه تأکید کرد دولت انگلیس باید کلیه هزینه‌های روند استیناف و فرجام‌خواهی ازجمله هزینه‌های مجاهدین را بپردازد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی ضمن اعلام این خبر، نوشت: بدین‌ترتیب حکم پوئک مبنی بر حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریستی قطعیت می‌یابد. پوئک پس از رسیدگی طولانی به این پرونده اعلام کرده بود سازمان مجاهدین خلق ایران درگیر تروریسم نیست و بر‌همین اساس به وزیر کشور دستور داد که با ارائه لایحه‌یی به پارلمان، نام سازمان مجاهدین را از لیست سازمان‌های ممنوعه حذف کند. پوئک تصمیم وزیر مبنی بر حفظ سازمان مجاهدین خلق ایران در لیست را «غیرقانونی» و «غیرعقلانی» توصیف کرده بود.
و بدین‌ترتیب سرانجام عدالت پیروز شد و رزم و رنج هفت‌ساله مجاهدین و مقاومت ایران در صحنه کارزار با این برچسب ظالمانه که در استمالت از آخوندهای جنایتکار به سازمان مجاهدین خلق ایران نسبت داده شده بود، توسط عالی‌ترین مقام قضایی انگلستان محو و نابود شد و رسانه‌های خبری بین‌المللی، محلی و منطقه‌یی، شکست دولت انگلیس در مقابل سازمان مجاهدین خلق را به‌اطلاع جهانیان رساندند.

به‌دنبال اعلام این حکم، شور و شادی و سرور، مجاهدین؛ خانواده مقاومت و ایرانیان آزاده و حامیان خارجی مقاومت ایران در سراسر جهان را فرا گرفت.
در یک جشن بزرگ سه‌طرفه که به‌وسیله ماهواره به هم وصل بود، در اورسوراواز، مقر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، شهر اشرف و لندن، این پیروزی بزرگ گرامی داشته شد. این جشن عظیم به‌صورت زنده از ماهواره پخش شد و همزمان مردم در سراسر ایران و جهان از آن مطلع شدند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]