آذر-۰۴ ۱۳۸۷

دیدار از برلین

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار از برلین

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی ظهر روزیکشنبه سوم‌آذر برای شرکت در چند اجلاس پارلمانی وارد برلین پایتخت آلمان شد. سفر خانم رجوی به آلمان در پی دعوت نمایندگان مجلس فدرال آلمان، نمایندگان مجلس ایالتی برلین و شماری دیگراز شخصتی‌های برجسته سیاسی و حقوق بشری آلمان صورت گرفت. در هنگام ورود مریم رجوی به آلمان، شماری از پارلمانترها و شخصیت‌های سیاسی وحقوق بشری آلمان و اعضای کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و هم‌چنین هموطنان ایرانی که در فرودگاه برلین اجتماع کرده بودند، از وی استقبال کردند. دراستقبال از خانم رجوی نمایندگان جوامع ایرانی برلین و برخی دیگر از شهرهای آلمان، اعضای دفترنمایندگی شورای ملی مقاومت و نیز شماری از مسئولان کمسیون‌ها و اعضای شورا حضور داشتند.

خانم مریم رجوی بعد‌ازظهر دوشنبه دریک اجلاس پارلمانی که در محل کاخ ریاست مجلس آلمان برای اعلام بیانیه ۱۵۰‌نماینده مجلس فدرال درحمایت از راه حل سوم خانم رجوی برای تغییردموکراتیک درایران برگزارشد، شرکت و سخنرانی کرد.
در این اجلاس پارلمانی بیانیه ۱۵۰پارلمانتر آلمانی درحمایت از تغییردموکراتیک درایران اعلام شد.این بیانیه ازسوی۹‌تن از رؤسای کمسیون‌های مجلس فدرال امضا شده است.
۱۵۰نماینده مجلس آلمان دربیانیه خود اعلام کردند: درایران یک رژیم ظالم برسرکاراست که هم مردم خود را بی‌رحمانه سرکوب میکند و هم به‌طورفزاینده به‌عنوان یک تهدید جهانی بارزمی‌شود. تنها راه تغییر دمکراتیک به‌دست مردم و مقاومت ایران است. این پیشنهاد خانم مریم رجوی رهبر اپوزیسیون است که ۷۰‌هزار ایرانی در پاریس در ۲۸‌ژوئن ۲۰۰۸، از آن حمایت کردند.

در بیانیه نمایندگان مجلس آلمان آمده است: برچسب تروریسم علیه سازمان مجاهدین خلق ایران ستون فقرات اپوزیسیون مهم‌ترین راه‌بند تغییر است. حذف این برچسب گردن گذاشتن به حکومت قانون، احترام به رای منتخبان مردم و پاسخ به یک ضرورت برای صلح بین المللی است.
نمایندگان مجلس آلمان دربیانیه خود تأکید کرده اند: مجاهدان اشرف از سال‌۲۰۰۴ به‌عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو می‌باشند و توسط نیروهای چند ملیتی حفاظت می‌شوند. ما با تاکید بر غیر‌قابل انتقال بودن این مسئولیت، از نیروی چند ملیتی می‌خواهیم که به حفاظت از ساکنان اشرف ادامه دهد.

در آغاز اجلاس پارلمانی، اینگرید هولتس هوتر( Ingrid Holzhüter ) رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و نماینده سابق پارلمان فدرال از حزب سوسیال دموکرات طی سخنانی به خانم رجوی خیرمقدم گفت و هرمان یوزف شارف (Scharf “Hermann-Josef`) نماینده مجلس فدرال آلمان از فراکسیون دمکرات مسیحی که ریاست اجلاس پارلمانی را برعهده داشت متن بیانیه مشترک ۱۵۰‌تن از نمایندگان مجلس فدرال آلمان از کلیه فراکسیون‌ها را به خانم رجوی اهدا کرد.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی روز سه‌شنبه درحالی که رئیس کمیسیون قضایی مجلس آلمان و شماری دیگر از نمایندگان مجلس فدرال و شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و دانشگاهی آلمان ایشان را همراهی می‌کردند، از موزه و بنای یاد‌بود قربانیان هولوکاست- یهودیان کشتار شده درکوره‌های آدم‌سوزی هیتلر – در مرکز برلین دیدار نمود و رو در روی فاشیسم مذهبی و احمدی‌نژاد جنایت‌کار، این جنایت تاریخی را محکوم کرد.

دردیدار خانم رجوی از بنای یادبود و موزه قربانیان هولوکاست ، آندرئاس اشمیت Schmidt)-Andreas) رئیس کمیسیون قضایی در مجلس فدرال آلمان، هرمان یوزف شارف (Hemann Josef Scharf) و آنته هوبینگر (Hübinger – Anette) نمایندگان مجلس فدرال آلمان از فراکسیون دمکرات مسیحی ، هیله گوزه یاکوب رولف(Hill – Gosejacob-Rolf) رئیس سندیکای مددکاران اجتماعی آلمان دکترلورنس ویلکنز (Dr. Lorenz Wilkens) و پرفسور دانشگاه آزاد برلین و کشیش کلیسای پروتستان خانم رجوی را همراهی کردند.

خانم رجوی گفت: حضور من دراین جا به این معنی است که مردم و مقاومت ایران برخلاف فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران و پاسدار احمدی‌نژاد، جنایت تاریخی فاشیسم هیتلری در قتل‌عام یهودیان را محکوم می‌کنند. احمدی‌نژاد و دیکتاتوری آخوندی به این خاطر این واقعه تاریخی را انکار می‌کنند که ماهیتی همسان با فاشیست‌های جنایتکار دارند و ما بارها تأکید کرده ایم که مماشات با این فاشیسم مذهبی هم چون مماشات با فاشیسم هیتلری خطر یک جنگ پر فاجعه جهانی را به‌دنبال دارد. ادامه حاکمیت رژیم ضد‌بشری آخوندی و دست‌یابی این دیکتاتوری مذهبی به بمب اتمی نه فقط علیه آزادی و حاکمیت مردم ایران، بلکه تهدیدی برای صلح منطقه وجهان است.

خانم رجوی سپس از محل یاد بود قربانیان کوره‌های آدم‌سوزی هیتلر که در مکان وسیعی در ‌قلب برلین و به‌صورت مزارهای سمبلیک ساخته شده دیدن کرد.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت هم‌چنین به بازدید ازموزه و نمایشگاه عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به این جنایت بزرگ و فراموش ناشدنی هیتلر پرداخت. تصویرها که در فضایی اثرگذار با معماری وطراحی ویژه نصب شده، کشتارهای وحشیانه فاشیسم هیتلری و سیر شکل‌گیری آن را درسال‌های به‌قدرت رسیدن هیتلر همراه با یادداشت‌ها وعکس‌های باقیمانده ازقربانیان هولوکاست به‌نمایش می‌گذارد.

خانم مریم رجوی ظهر چهارشنبه در محل مجلس برلین با رئیس این مجلس و نمایندگانی از فراکسیون‌های مختلف پارلمانی دیدار ودرباره اوضاع ایران و موقعیت مقاومت و شهراشرف گفتگو کرد.

خانم رجوی درهنگام ورود به محل مجلس برلین ازسوی والتر ممپر( Walter Momper) رئیس مجلس و شهردار پیشین برلین و شماری از نمایندگان مورد استقبال قرار گرفت. ایرانیان آزاده که درهنگام ورد خانم رجوی در مقابل مجلس برلین اجتماع کرده بودند، با ابراز احساسات میهنی، به رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خوش‌آمد گفتند.

مریم رجوی در سومین روز سفر خود به آلمان با دبیرکل و هیأتی از شورای زنان آلمان که میلیون‌ها زن آلمانی را درسراسر این کشور دربرمی‌گیرد، دیدار نمود و با آنان درباره اوضاع ایران، موقعیت مقاومت و شهر اشرف گفتگو کرد و نقش تعیین‌کننده زنان ایران را در مبارزه با دیکتاتوری زن‌ستیز مذهبی تشریح نمود.

خانم هنی انگلز دبیرکل شورای زنان آلمان در دیدار با خانم رجوی همبستگی زنان آلمانی را با مقاومت زنان ایران در برابر فاشیسم مذهبی و با هزار‌زن مقاوم شهراشرف اعلام کرد و گفت شورای زنان آلمان در کنار تمامی زنان و مردان آزادی‌خواه ایران است و از مقاومت مردم ایران برای نیل به دموکراسی و برابری حمایت می‌کند.

هیأت شورای زنان آلمان در دیدار با مریم رجوی تأکید کردند: ما خواستار حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی اتحادیه اروپا طبق احکام دادگاه‌ها وطبق خواست پارلمانترهای اروپایی هستیم و معتقدیم که برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی، حفاظت از مجاهدان اشرف توسط آمریکا و طبق کنوانسیون چهارم ژنو و دیگر قوانین بین‌المللی باید ادامه یابد.

مریم رجوی، در آخرین روز سفر خود به آلمان و قبل از ترک این کشور از دفترنمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان دیدن کرد. خانم رجوی یک نسخه از فهرست شهیدان و یک مدال از شهر اشرف را به نمایندگی شورا اهدا نمود. مریم رجوی خطاب به هموطنان و حامیان مقاومت که در محل نمایندگی اجتماع کرده بودند، گفت: پایداری و عزم جزم شما در مقاومت علیه فاشیسم مذهبی و حمایت‌های مستمر شما از مجاهدان قهرمان اشرف، به جهان نشان داد که ایران، نه با رژیم پلید آخوندی، بلکه با مقاومت و ملت آزاده‌یی شناخته می‌شود که به‌رغم همه دشواری‌ها و موانع، این چنین پایداری می‌کند.

مریم رجوی پس از دیدار با هموطنان ایرانی و اعضای دفتر نمایندگی شورا درآلمان، عصرپنجشنه هفتم‌آذر برلین را ترک کرد در فرودگاه برلین، ایرانیان آزاده که درمحل تجمع کرده بودند، با ابراز احساسات و شعارهای میهنی خود خانم رجوی را به‌گرمی بدرقه کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]