مهر-۰۵ ۱۳۸۸

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت خانم اینگرید هولتس هوتر

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت خانم اینگرید هولتس هوتر

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت خانم اینگرید هولتس هوتر«Ingrid Holzhüter»، رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و سیاستمدار انسان‌دوست و محبوب مردم برلین

بانهایت تأثر و تأسف مطلع شدیم که خانم اینگرید هولتس هوتر، رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و سیاست‌مدار انسان‌دوست و محبوب مردم برلین که او را برای سه دوره به عنوان نماینده خود در مجلس فدرال آلمان برگزیدند، روز جمعه سوم مهرماه (۲۵سپتامبر) در پی یک بیماری چند ماهه، درسن ۷۴سالگی در برلین درگذشت.
خانم هولتس هوتر که ۱۰سال نماینده پارلمان برلین و ۱۲ سال نماینده مجلس فدرال آلمان بود، از محبوب‌ترین سیاست‌مداران زن برلین به‌شمار می رفت و در طی سالیان از رهبران سازمان زنان سوسیال دمکرات آلمان بود.

اینگرید هولتس هوتر در سال ۲۰۰۵ کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد را بنیان گذاشت که اکنون ده‌ها تن از نمایندگان مجلس فدرال و مجالس ایالتی آلمان و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی وحقوق‌‌بشری آلمان درآن عضویت دارند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی طی پیامی درتسلیت به‌خاطر درگذشت این بانوی بزرگوار و آزاده آلمانی،گفت:
فقدان خواهرعزیزم اینگرید هولتس هوتر، دوست و حامی بزرگ مردم ومقاومت ایران را به خانواده اش به‌ویژه فرزندش دیرک هولتس هوتر، به نمایندگان مجلس فدرال آلمان و مجلس برلین، به تمامی اعضای کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و هم‌چنین به خانواده بزرگ مقاومت ایران به‌ویژه جوامع ایرانیان در آلمان و اعضای دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران دراین کشور تسلیت می‌گویم.

خانم رجوی افزود: خاطره این زن بزرگ و حمایت‌های سرشار از صفا و صمیمیت اینگرید هولتس هوتر و اوج احساس مسئولیت، صداقت و شرافت سیاسی و اخلاقی او در تاریخچه مقاومت مردم ایران برای آزادی، برای همیشه باقی خواهد ماند. این زن آزاده که به‌رغم تمامی مسئولیت‌ها وکارهای فشرده پارلمانی و سیاسی‌ش در طی ۱۵سال با تمام توان و با تمام وجود به حمایت از مردم و مقاومت ایران برخاسته بود، در برهه اخیر و از روزی که خبر حمله به اشرف و جنایت‌های ضدانسانی مهاجمان را شنید، به‌رغم بیماری، سر ازپا نمی شناخت و در دفاع از مجاهدان اشرف و از ارزش‌ها و اصول انسانی لگدمال شده آرام وقرارنداشت. هر روز بربالین اعتصاب غذا کنندگان و متحصنان در برلین حاضر بود و هرروز برای حمایت از مجاهدان اشرف عهدی دوباره می‌بست.

فقدان او برایم بسیار سخت و سنگین است ولی مطمئن هستم که ارزش‌های او و بلند‌نظری سیاسی و روح بزرگ انسانیش در تمامی همکارانش در کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و درتمامی دوستان و یارانش چه آلمانی و چه ایرانی جاریست وهم‌چنان در حمایت از مردم و مقاومت ایران می‌جوشد ومی‌خروشد.
برای او شادی روح و برای بازماندگان و دوست‌دارانش صبر وسلامتی آرزو می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]