اسفند-۲۱ ۱۳۸۸

دیدار از فنلاند و گفتگو با رهبران سیاسی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار از فنلاند و گفتگو با رهبران سیاسی

مریم رجوی که برای دیدار و گفتگو با رهبران سیاسی و پارلمانی فنلاند وارد هلسینکی پایتخت این کشور شده بود، با وزیر دادگستری این کشور، رئیس کمیسیون خارجی، جانشین شهردار هلسینکی، رئیس هیأت فنلاند در مجمع پارلمانی شورای اروپا، رئیس کمیسیون قانون اساسی پارلمان، رئیس کمیسیون حقوق‌بشر، رئیس کمیته حقوقی، رئیس کمیته اشتغال و برابری، رهبر فراکسیون سبزها، رهبر گروه پارلمانی ائتلاف چپ و رهبران گروه سوسیالیست در پارلمان این کشور در باره اوضاع ایران و حفاظت و امنیت مجاهدان اشرف دیدار و گفتگو کرد.
مریم رجوی از موزه مارشال مانرهایم، قهرمان ملی فنلاند در هلسینکی بازدید به عمل آورد و یک جلد کتاب ارزشمند لیست شهیدان مقاومت ایران را به این موزه اهدا کرد.

درهنگام ورود به هلسینکی، یک هیات سیاسی وپارلمانی فنلاند همراه با ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت از مریم رجوی در فرودگاه استقبال کردند.

دیدار با وزیر دادگستری فنلاند

مریم رجوی با خانم توئیا براکس وزیر دادگستری فنلاند دیدار و گفتگو نمود.
این دیدار صبح روز پنجشنبه، ۲۰ اسفند در دفتر خانم توئیا براکس در وزارت دادگستری فنلاند انجام شد.
مریم رجوی تازه‌ترین تحولات ایران در ارتباط با قیام‌ سراسری برای آزادی و دمکراسی و سرکوبگری‌های قساوت بار رژیم علیه زنان و جوانان را تشریح نمود و بر ضرورت تغییر سیاست دولتهای اتحادیه اروپا در قبال ایران تأکید کرد.
وزیر دادگستری فنلاند، از نقض حقوق‌بشر در ایران به شدت اظهار نگرانی کرد و همبستگی و همدردی خود با مردم ایران را ابراز نمود.
خانم توئیا براکس هم‌چنین وضعیت ساکنان اشرف را مورد توجه قرار داد و تأسف عمیق خود را از حمله خونین به اشرف در شش و هفت مرداد ابراز کرد.
وزیر دادگستری فنلاند هم‌چنین با یادآوری سوابق آشنایی خود با لرد اسلین فقید از شخصیت و خدمات انسانی وی که خود را وقف اهداف اشرف و مقاومت ایران کرده بود، تجلیل کرد.
در این دیدار مریم رجوی یک جلد از کتاب لیست شهیدان شامل نام‌ها و مشخصات بیست‌هزار شهید مجاهد خلق را به وزیر دادگستری فنلاند اهداء نمود.

دیدار از فنلاند و گفتگو با رهبران سیاسی

کمیسیون خارجی پارلمان فنلاند

به‌ دعوت کمیسیون خارجی پارلمان فنلاند، صبح روز چهارشنبه نوزدهم ، مریم رجوی در جلسه استماع این کمیسیون شرکت و سخنرانی کرد.
در این اجلاس که به ریاست آقای پرتی سالولاینن، رئیس کمیسیون خارجی پارلمان فنلاند تشکیل شد، اعضای کمیسیون خارجی، از احزاب حاکم و اپوزیسیون، ضمن اظهار خوشوقتی از حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در پارلمان فنلاند، همبستگی خود را مقاومت مردم ایران برای دمکراسی و حقوق‌بشر ابرازداشتند.
مریم رجوی در جلسه کمیسیون خارجی پارلمان فنلاند، اوضاع ایران و موقعیت قیام ومقاومت مردم برای آزادی را توضیح داد و خاطرنشان کرد دیکتاتوری آخوندی حاکم‌برایران، که با قیام مردم به‌جان آمده ومعترض و با بحران‌های حاد درونی و بیرونی روبروست، حفظ تعادل خود را در فرار به جلو و ایجاد بحران‌های جدید جستجومی کند ودرهمین راستا ، برنامه دستیابی به سلاح اتمی را با نقض قطعنامه‌های ملل‌متحد تشدید کرده است.
مریم رجوی درسخنان خود دراجلاس کمیسیون خارجی پارلمان فنلاند، اعمال فشارها و توطئه‌های فاشیسم مذهی حاکم‌برایران برای نابودی اشرف را که دراستای مداخلات رژیم آخوندی در انتخابات عراق بالا گرفته است، یاد‌آورشد و تاکید کرد آخوندهای حاکم برایران به این نتیجه رسیده‌اند که لازمه مهار قیام مردم ایران، از بین بردن اشرف، به‌مثابه نقطه امید مردم ایران، است.
وی خطاب به اعضای کمیسیون خارجه پارلمان فنلاند، ضرورت برعهده گرفتن حفاظت اشرف توسط سازمان ملل‌متحد را خاطرنشان نمود و بر ضرورت تضمین حقوق مجاهدان اشرف به‌عنوان افراد حفاظت شده برطبق قطعنامه پارلمان اروپا در آوریل گذشته تاکید کرد.

 

دیدار از کاخ شهرداری فنلاند

به‌دعوت شهرداری هلسینکی، مریم رجوی، روز چهارشنبه نوزده اسفند از کاخ شهرداری هلسینکی بازدید کرد.
به نمایندگی از جانب شهردار هلسینکی که در خارج فنلاند به سر می‌برد، ،خانم پائولا کوکونن معاون شهردار از خانم رجوی استقبال کرد و از جانب مردم هلسینکی به ایشان خوش‌آمد گفت.
خانم کوکونن، دردیدار باخانم رجوی نقض حقوق‌بشر در ایران توسط رژیم آخوندها را به شدت محکوم کرد و حمایت خود را از مردم ایران ابراز نمود.
معاون شهردار هلسینکی هم‌چنین از توطئه ها واعمال فشارهای دیکتاتوری آخوندی علیه اشرف ابراز نگرانی کرد و حمایت خود را از مجاهدان اشرف ابرازداشت.
خانم کوکونن در دیدار با مریم رجوی ضمن تاکید بر نقش زنان در پیشرفت جوامع امروز، موقعیت پیشتاز زنان در قیام و جنبش مقاومت مردم ایران را ستود.
در بازدید از شهرداری هلسینکی، خانم کوکونن هدایای سمبولیکی را از جانب شهرداری هلسینکی به خانم رجوی اهدا کرد و برای مردم و مقاومت ایران آرزوی پیروزی نمود
در این بازدید، مریم رجوی کتاب حاوی فهرست شهیدان مجاهد خلق و نماد دروازه شهر اشرف را به شهرداری هلسینکی اهدا کرد.

دیدار از کاخ شهرداری فنلاند

 

مریم رجوی در دومین روز سفر به فنلاند با شماری از رهبران سیاسی و پارلمانی این کشور دیدار و گفتگو نمود.
دیدارکنندگان از جمله عبارت بودند از:
کیمو ساسی رئیس کمیته قانون اساسی پارلمان فنلاند
ایلکا کانتولا رئیس گروه حقوق‌بشر پارلمان و معاون فراکسیون پارلمانی حزب سوسیال دموکرات
آرتو ساتونن، رئیس کمیته اشتغال و برابری
یانینا اندرسن رئیس کمیته حقوقی پارلمان
سینیکا هورس کای‌نن، رئیس هیأت فنلاند در مجمع پارلمانی شورای اروپا و از مقامات ارشد حزب سوسیال دمکرات فنلاند
اولا مای ویدروس رهبر فراکسیون حزب سوئدی‌ها در پارلمان
آنتی کای‌کونن معاون گراند کمیته پارلمان
ویله نینیستو رهبر فراکسیون حزب سبزها در پارلمان فنلاند
و آیلا پالونیمی معاون گروه حقوق‌بشر پارلمان

مریم رجوی در سفر خود به فنلاند، از موزه مارشال مانرهایم، قهرمان ملی مقاومت فنلاند در هلسینکی بازدید به‌عمل آورد.
دراین بازدید وی از مقاومت مردم فنلاند برای حفظ استقلال و آزادی خود تجلیل کرده و دفتر یادبود این موزه را با ادای احترام به مارشال مانرهایم امضا کرد
مریم رجوی هم‌چنین لیست ۲۰‌هزار تن از شهیدان مجاهد را به موزه مانرهایم تقدیم کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]