• صفحه اول / آخرین خبرها / خانم مریم رجوی: با استقبال از تشکیل هیات حقیقت یاب خواستار بازدید از زندان‌های علنی و مخفی رژیم شد
آذر-۰۳ ۱۴۰۱

خانم مریم رجوی: با استقبال از تشکیل هیات حقیقت یاب خواستار بازدید از زندان‌های علنی و مخفی رژیم شد

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خانم مریم رجوی: با استقبال از تشکیل هیات حقیقت یاب خواستار بازدید از زندان‌های علنی و مخفی رژیم شد

پرونده جنایت‌های رژیم باید به شورای امنیت احاله شود و سردمداران آن در برابر عدالت قرار گیرند

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران از تشکیل هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی برای تحقیق پیرامون جنایات رژیم آخوندها استقبال کرد و گفت بازدید از زندان‌های علنی و مخفی فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌ویژه زندان‌های وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بسیار ضروریست. مردم و مقاومت ایران ۴ دهه بر این ضرورت تأکید کرده‌اند اما سیاست مماشات به نفع رژیم ضدبشری تا کنون ممانعت کرده است. هیأت حقیقت‌یاب هم‌چنین باید به قتل‌عام زندانیان سیاسی اهتمام بورزد.
وی افزود تشکیل این هیأت با اکثریت مطلق آرای کشورهای عضو شورای حقوق بشر، بیانگر یک اجماع بین المللی علیه رژیم است. این یک گام ضروری در مقابله با جنایت علیه بشریت است که باید با قدم‌های بعدی به‌ویژه ارجاع پرونده به شورای امنیت ملل متحد تکمیل شود.
رژیم آخوندها در چهاردهه گذشته مستمرا درگیر جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و نسل کشی بوده است. کشتار مردم کردستان، اعدام‌های جمعی دهه ۶۰، قتل عام زندانیان سیاسی در ۱۳۶۷، قتل عام مجاهدین در کمپ‌های اشرف و لیبرتی در عراق، مداخلات خارجی و کشتار مردم عراق و سوریه و دیگر کشورها، کشتار ۱۵۰۰ تظاهر کننده بی‌سلاح در آبان ۹۸ از این شمار است. مسئولان این جنایت‌ها باید در برابر عدالت قرار گیرند.
سردمداران کنونی رژیم اعم از خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، اژه‌ای رئیس قضاییه و قالیباف رئیس مجلس آخوندها که در سرکوب قیام کنونی دست دارند، همه از دهه ۶۰ مستقیما در این جنایت‌ها دست داشته‌اند. شورای امنیت باید ترتیبات لازم برای محاکمه آن‌ها را فراهم کند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ آذر ۱۴۰۱ (۲۴ نوامبر۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]