• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به کنفرانس «نه به‌اعدام و تروریسم » در شهرداری ۵ پاریس
مهر-۱۸ ۱۳۹۷

پیام مریم رجوی به کنفرانس «نه به‌اعدام و تروریسم » در شهرداری ۵ پاریس

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به کنفرانس «نه به‌اعدام و تروریسم » در شهرداری ۵ پاریس

روز جهانی علیه اعدام، که برای رواج یک ارزش جهان شمول و دفاع از حرمت جان انسان پایه‌گذاری شده، در عین حال روزی است که رژیم رکورد‌دار اعدام و نظام قتل‌عام یعنی رژیم ضد انسانی ولایت فقیه را انگشت‌نما و رسوا می‌کند.
به ۱۲۰ هزار تن از فرزندان رشید ایران زمین که به‌خاطر مبارزه برای آزادی توسط این رژیم اعدام شدند، از جمله زندانیان قتل‌عام شده سال ۶۷ درود می‌فرستم.
اعدام آن‌ها داغ لعنت ابدی بر پیشانی آخوندهاست که پایه‌های حکومت خود را در خون بنا کرده‌اند. در عین حال ازهرگونه مشروعیت مردمی، انسانی و تاریخی تهی شده و سرنگونی رژیم‌شان یک هدف مبرم مبارزاتی و ملی است که مردم و مقاومت ایران به‌طور قطع و یقین به‌آن جامه عمل خواهند پوشاند.
در سال گذشته مطابق گزارش عفو بین‌الملل ۵۰۷ حکم اعدام توسط آخوندها اجرا شده است. البته شمار واقعی اعدام‌ها بسا بيشتر است. زیرا رژيم خونریز ولایت فقیه از انتشار خبر تعداد زیادی از اعدام‌ها جلوگیری می‌کند. همزمان مانند سال‌های گذشته هزاران نفر در زندان‌های خامنه‌ای در سراسر کشور در زیر حکم اعدام قرار دارند و از این راه زندگی بخشی از جامعه ایران به‌بند کشیده شده است.
به‌علاوه آخوندها با قساوت پایان‌ناپذیر خود اعدام زندانیانی را که در سنین نوجوانی و کودکی مرتکب جرم شده‌اند، ادامه می‌دهند و نخستین حکومت اعدام کننده نوجوانان درجهان برخلاف کنوانسیون‌ها و قانون بین المللی هستند.
رژیم ولایت فقیه هم‌چنین برای مقابله با قیام و جنبش اعتراضی به‌افزایش اعدام‌های سیاسی رو آورده است. تنها در شهریور ماه گذشته ۹ زندانی سیاسی اعدام شدند. پس از قیام دی‌ماه گذشته نیز آخوندها حداقل ۱۴ تن از دستگیرشدگان قیام را در داخل شکنجه‌گاه‌ها به‌شهادت رساندند و آن‌ها را به‌عنوان افراد خودکشی کرده معرفی کردند.
اعدام حربه‌ ارعاب جامعه و ابزار تعیین‌کننده حفظ رژیم است و هر دو جناح حاکم از این توحش بی‌وقفه برای ادامه حاکمیت سود می‌برند.
هر دو جناح رژیم بر سر سهم خود از قدرت و غارت در جدال‌اند؛ اما بر سر اعدام زندانیان و سرکوب جامعه و در مورد ارتکاب جنایت‌های تروریستی در خارج کشور هم‌‌فکر و همدست‌اند. قضاییه خامنه‌ای اعدام می‌کند، وزارت بدنام اطلاعات و نیروی تروریستی قدس به‌ترور و جنایت دست می‌زنند و دولت و وزارت‌ خارجه‌اش وظيفه توجیه یا انکار آن را برعهده دارند.
طرح تروریستی شکست خورده رژیم برای ضربه زدن به‌گردهم‌آیی سالانه مقاومت در پاریس یا سایر طرح‌های تروریستی این رژیم علیه مقاومت در آلبانی و آمریکا، در همدستی کامل دولت روحانی با سایر نهادهای جنایت‌پیشه رژیم انجام گرفته است.
تروریسم آخوندها در خارج کشور، امتداد سیاست اعدام و شکنجه در داخل ایران است. این دو سیاست لازمه هم‌اند و هیچ‌کدام به‌تنهایی قابل استمرار نیست.
دولت‌های جهان را فرا می‌خوانیم که روابط سیاسی و اقتصادی خود با رژیم ولایت فقیه را به‌توقف شکنجه و اعدام زندانیان و جمع كردن كامل بساط تروريسم مشروط سازند.
از هموطنان در سراسر کشور می‌خواهیم که در برابر اعدام‌ها و دستگیری‌ها فعالانه مقاومت کنند و از هر طریق که می‌توانند مانع استفاده آخوندهای حاکم از این حربه جنایتکارانه شوند.
در چهل سال گذشته، تحت حاکمیت آخوندها، هزاران هزار ایرانی هر کدام در سحرگاهی به‌جوخه‌های تیرباران یا حلقه‌‌های‌دار سپرده شده‌‌ و دیگر رنگ آفتاب و شور زندگی ندیده‌اند. اما سحرگاه ملت ایران هم که در آن تمامیت رژیم ولایت فقیه به‌دیار نیستی فرستاده شود، نشانه‌های خود را آشکار کرده است.
به‌یمن مقاومت و قیام ملت ایران آفتاب آزادی و حاکمیت مردم در حال دمیدن است. روزی فرا می‌رسد که در آن زندگی مردم ایران بدون اعدام و شکنجه طی شود و ایران گلستان آزادی و عدالت گردد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]