• صفحه اول / رخدادها / پیام مریم رجوی به اجلاس «دولت جدید و گزینه های سیاست ایران» در سنای آمریکا
آذر-۲۱ ۱۳۹۵

پیام مریم رجوی به اجلاس «دولت جدید و گزینه های سیاست ایران» در سنای آمریکا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

پیام مریم رجوی به اجلاس «دولت جدید و گزینه های سیاست ایران» در سنای آمریکا

این بریفینگ با عنوان «دولت جدید آمریکا و گزینه‌های سیاست در قبال رژیم ایران» توسط جوامع ایرانی مقیم آمریکا برگزار گردید که در آن، سناتور جان مک کین، جمهوریخواه از آریزونا و رئیس کمیته قوای مسلح سنای آمریکا، سناتور رابرت منندز، دمکرات و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا، سناتور سابق جوزف لیبرمن، اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا و فرماندار پنسیلوانیا، تام ریج و سفیر میچل ریس، مدیر سابق سیاست‌گذاری در وزارتخارجه آمریکا سخنرانی کردند.
در این جلسه شماری از اعضای هیأت های دیپلماتیک مستقر در واشینگتن و رسانه‌های گروهی آمریکایی و بین‌المللی حضور داشتند.
مریم رجوی در پیامی به این جلسه که از طریق ویدئو پخش شد، گفت:

دوستان گرامی،
در آستانه فرارسیدن كریسمس، تولد مسیح، پیام‌آور صلح و دوستی، و سال نو میلادی، برای همه شما، که در جلسه امروز، گرد آمده‌اید، سلامتی و خوشبختی را آرزو می‌كنم.
مقدمتاَ مایلم تشكرات قلبی خودم را از اعضای سنا و کنگره ایالات متحده و شخصیت‌های عالیقدر حاضر به خاطر مواضعشان در حمایت از آرمان‌ها و مبارزه مردم ایران برای آزادی، دمکراسی و حکومت قانون ابراز دارم. همچنین از نمایندگان منتخب مردم آمریكا، به‌خاطر حمایت‌شان از مبارزان آزادی در اشرف و لیبرتی و تلاش برای دور کردن آن‌ها از خطر و انتقالشان به اروپا صمیمانه قدردانی می‌كنم.
تجربه ۳۷ سال حاكمیت ویرانگر و خونریز آخوندها در میهن من نشان داد كه هیچ میزان امتیازات سیاسی و اقتصادی، از جیب مردم ایران، تغییری در عملكردها و سیاست‌های این رژیم در داخل و خارج ایران، ایجاد نكرده است، به‌عکس، وضعیت در تمامی زمینه‌ها بشدت رو به وخامت گذاشته است.

در دوران ریاست جمهوری روحانی به‌اصطلاح میانه‌رو، بیش از ۲۶۰۰نفر اعدام شده‌اند كه به گفته ملل متحد، بالاترین رقم اعدام‌ها ظرف ۲۵ سال گذشته بوده است. برای ایجاد جو رعب و وحشت در جامعه، رژیم آخوندی شمار كثیری از قربانیان در ملاء عام به‌دار می‌آویزد. حداقل ۷۰ زن در دوران روحانی اعدام شده‌اند.
به‌رغم تخفیف تحریم‌ها، و انتقال مبالغ هنگفتی پول نقد به خزانه آخوندها اقتصاد ایران از ركود رنج می‌برد. فساد اداری و دولتی و دزدی‌های نجومی توسط مقامات دولتی انتهایی ندارد. اقتصاد ایران تحت سلطه خامنه‌ای، ولی فقیه رژیم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است . فقط آن‌ها هستند که از تجارت با ایران سود می‌برند و نه مردم ایران.
رژیم آخوندی با سرپیچی از قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت، به آزمایش‌های موشكی بالستیكی خود ادامه داده‌ است.
در سطح منطقه نیز، رژیم آخوندی با تمام قوا در صدد حفظ دیكتاتور جنایتکار سوریه است. در حال حاضر، بیش از ۷۰ هزار تن از پاسداران و مزدوران‌شان در كشتار مردم بی‌دفاع سوریه و به‌ویژه شهر حلب، شركت دارند. این روزها، رژیم صحبت از ایجاد پایگاه‌های دریایی در یمن می‌كند و به سیاست‌های تفرقه‌افكنانه خود در عراق ادامه می‌دهد.
در چنین شرایطی، مقابله با بنیادگرایی و افراطی‌گری تحت نام اسلام اعم از شیعه یا سنی از مقابله با رژیم ایران به عنوان پدرخوانده بنیادگرایی اسلامی و تروریسم می‌گذرد. به‌عبارت دیگر، مبارزه با داعش از مقابله با این رژیم، جدا نیست. به هر میزان كه رژیم آخوندی از منطقه عقب رانده‌شود، به مضمحل شدن داعش نزدیك‌تر می‌شویم.
تنها راه تغییر دمكراتیك، تكیه بر مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن‌هاست. مقاومت ایران سال‌هاست با تمام قوا برای تحقق این مهم می‌جنگد و ما امیدواریم كنگره آمریكا به حمایتش از مردم ایران در مبارزه‌شان برای یك ایران آزاد ادامه دهد.
پرونده نقض فاحش حقوق بشر در ایران، به‌ویژه قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ باید به شورای امنیت برای اتخاذ مجازاتٰ‌های لازم‌الاجرا ارجاع گردد. بساط اتمی و موشكی رژیم كه علیه منافع مردم ایران است و باید برچیده شود، آخوندها از سوریه، عراق، باید اخراج شوند و سپاه پاسداران باید در لیست سازمان‌های تروریستی قرار گیرد.
مردم ایران با بیش از یك قرن مبارزه برای دمكراسی و آزادی، شایسته حكومتی هستند كه حقوق بنیادین آن‌ها را مورد احترام قرار دهد. این حقوق شامل آزادی بیان، انتخابات آزاد، حقوق برابر زن و مرد و اقلیت‌های مذهبی و قومی می‌باشند. چنین ایرانی پیام‌آور صلح و آرامش در منطقه خاورمیانه است.
این چشم‌ انداز ما برای ایران فرداست.
متشكرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]