آبان-۲۱ ۱۳۸۸

کنفرانس مطبوعاتی در مرکز بین‌المللی خبرنگاران در بروکسل

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس مطبوعاتی در مرکز بین‌المللی خبرنگاران در بروکسل

خانم مریم رجوی، در دومین روز سفر خود به بلژیک دریک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز بین‌المللی خبرنگاران در بروکسل، که باشر‌کت پرفسور اریک داوید حقوقدان برجسته اروپا و رئیس پیشین کالج حقوق بین‌الملل، آقای تونه کلام، نماینده پارلمان اروپا و سناتور پیرگالانت ازبلژیک، رئیس شاخه اروپایی سازمان جهانی ضد شکنجه، برگزارشد، تصمیم‌های پشت پرده رژیم آخوندی برای ایجاد یک سازمان متمرکز سرکوب و ترور و هم‌چنین برای شتاب بخشیدن به تولید بمب اتمی را افشا کرد.

مریم رجوی گفت : درحالی که قیام مردم ایران حاکمیت آخوندی را به لرزه درآورده است، خامنه‌ای با تشدید سرکوب داخلی، با اصرار بر پروژه اتمی و با توطئه برای نابودی اشرف، بیهوده می‌کوشد تا تعادل ازدست رفته رژیم را بازیابد. اما اعتلای قیام مردم ایران و پایداری قهرمانانه مجاهدان اشرف، نشان داد که این تمهیدات محکوم به شکست است.

متن سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی

خانم‌ها، آقایان
روز به خیر
قیام میلیونی هفته گذشته در ۴ نوامبر، هم‌زمان در تهران و ۲۰ شهر بزرگ ایران رخ داد، اعتلای مبارزه مردم ایران برای کنار زدن رژیم ولایت فقیه است.
اهمیت این واقعه را در چند نکته می‌توان دید؛
کثرت شرکت کنندگان نشان داد که با وجود سرکوب بی‌رحمانه، گروه‌های وسیعی از مردم از همه قشرها و سنین مختلف، به این مبارزه پیوسته‌اند.
از این مهم‌تر، تمرکز شعارها علیه شخص خامنه‌ای و لگد کوب کردن تصویرهای او در خیابان‌ها بود که خواست مبرم جامعه ایران برای سرنگونی تمامیت رژیم را تأیید کرد.
هم‌چنان‌که فیلم‌ها نشان می‌دهد جامعه ایران به شدت نرمش‌های آقای اوباما نسبت به دیکتاتوری ملایان را نیز سرزنش می‌کرد.

جنبه بسیار مهم دیگر حضور فعال زنان بود که بعضاً تظاهرات را رهبری می‌کردند.
خامنه‌ای برای غلبه بر این بحران، از یک طرف به تشدید سرکوب در داخل کشور و مقابله با اپوزیسیون سازمان‌یافته از طرف دیگر به تلاش برای کسب بمب اتمی و دخالت و تروریسم در منطقه رو آورده است.
من امروز می‌خواهم شما را از تصمیم‌های پشت پرده ملایان در دو زمینه اساسی مطلع سازم. یکی ایجاد یک سازمان متمرکز سرکوب و ترور و دیگری شتاب بخشیدن به تولید بمب اتمی.
ملایان اگر چه این سازمان جدید را اعلام کرده‌اند اما ابعاد و ماهیت واقعی آن را پنهان نگه‌داشته‌اند، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از این پس نیروی امنیتی اصلی رژیم خواهد بود، فرماندهی آن مستقیماً به شخص خامنه‌ای متصل است و تشکیل آن یک تحول بی‌سابقه در سیستم اطلاعاتی و سرکوب‌گر رژیم است.

درمورد پروژه اتمی نیز، من نقشه مسیر پنهان ملایان برای تولید بمب را توضیح می‌دهم. سیاستی که سطح بیرونی آن استمرار مذاکره با ۵+۱ است. اما سطح درونی آن گام‌های بی‌وقفه برای رسیدن به غنی‌سازی بالای ۹۰ درصد، تولید کلاهک اتمی و موشک‌های بالستیک می‌باشد.
سیاست سرکوب داخلی ملایان و اصرار بر ادامه پروژه اتمی دو روی یک سکه هستند.
هدف تمرکز قوای سرکوب‌گر، مهار قیام های مردم می باشد و هدف دستیابی به بمب اتمی به هر شکل بازیابی تعادل از دست رفته رژیم می‌باشد.
گزارش‌های به‌دست‌آمده از درون رژیم نشان می‌دهد که نگرانی رژیم از این قیام به حدی بود که بالاترین سطح فرماندهی خود یعنی فرمانده کل سپاه پاسداران را در عملیات سرکوب به کار گرفت.
در روز سوم نوامبر سرلشگر محمد علی جعفری جلسه‌یی با کلیه فرماندهان سپاه در تهران تشکیل داد او اعلام کرد پاسداران در حمله به مردم هیچ محدودیتی ندارند. فرماندهان سپاه نگران سقوط مراکز اصلی حکومت بودند از این رو چند گردان به حفاظت از خانه خامنه‌ای اختصاص داده شد.
با این همه رژیم قادر به مهار قیام نشده است.
تغییرات بزرگی که خامنه‌ای در سپاه پاسداران و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی خود به‌وجود آورده یعنی تشکیل دستگاه اطلاعاتی سپاه در همین رابطه است.

در اکتبر گذشته، محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران اعلام کرد که معاونت اطلاعاتی سپاه به یک سازمان ارتقا یافته که ریاست آن با حسین طائب است. اما گزارش‌های به‌دست‌آمده از درون رژیم نشان می‌دهد که این، تغییر مهمی برای حفظ رژیم در مقابل قیام‌هاست.
بنا‌به‌این گزارش‌ها، تاکنون ۷ نیروی عمده در این سازمان ادغام شده است.
ـ نخست قرارگاه ثارالله مرکز فرماندهی اصلی سرکوب تهران که فرماندهی کلیه واحدهای پلیس، پاسداران و شبه‌نظامیان است.
ـ دیگری معاونت اطلاعات سپاه پاسداران شامل واحدهای تعقیب و مراقبت
ـ هم‌چنین بخش‌هایی از معاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات
ـ معاونت امنیتی بسیج، که از شبکه‌های جاسوسی در تمام بخش‌های جامعه تشکیل شده است.
ـ اداره اطلاعات ویژه خامنه‌ای به نام اداره ۱۰۱
ـ لباس شخصی‌ها، نیروی ویژه سرکوب‌های خیابانی
ـ و سرانجام مرکز کنترل فعالیت‌های اینترنتی

مقر این سازمان در داخل قصر فیروزه ، ستاد فرماندهی سپاه، در شهرکی به نام کمالی است که کمتر کسی از آن مطلع است.
اجازه بدهید به هدف و ماهیت سازمان جدید را اشاره کنم.
هدف ایجاد تمرکز در ارگان‌های اطلاعاتی و امنیتی است. به‌نحوی که سازمان جدید از نظر امنیتی بر وزارت اطلاعات هژمونی می‌یابد.
از نظر سطح فرماندهی، نیروی جدید مستقیماً تحت‌نظر خامنه‌ای و دفتر ویژه او آخوند حجازی قرار می‌گیرد. به‌طوری‌که حتی مشروط به رییس جمهور و مجلس رژیم دست‌آموز خامنه‌ای نباشند.
به این منظور خامنه‌ای فردی را به ریاست سازمان جدید منصوب کرده که دوست نزدیک پسر خودش مجتبی است.
از نظر ماهیت، نیروی جدید یعنی سازمان اطلاعات سپاه هم جنبه پلیسی ـ اطلاعاتی دارد و هم خصلت نظامی و عملیاتی که هم‌زمان دارای بخش‌های زیر زمینی و شبه‌نظامی هم هست.
این تحولات در فاز بحران‌زدگی و ضعف رژیم صورت می‌گیرد. به‌همین دلیل با تنش‌های شدیدی همره است. از جمله رژیم به یک تصفیه پنهانی در وزارت اطلاعات دست زده. شامل صدها تن از مدیران و کادرهای قدیمی.
به‌این ترتیب تغییرات ایجاد شده رژیم را تحت هژمونی خامنه‌ای هرچه بیشتر میلیتاریزه می‌کند.
موضوع بعدی نقشه مسیر رژیم برای دست‌یابی به بمب اتمی است. این سیاست در کنار ادغام نیروهای سرکوب‌گر هریک وجهی از تلاش‌های یک رژیم بحران‌زده برای فرار از سقوط است.

این سیاست که توسط شورای عالی امنیت رژیم تهیه و توسط خامنه‌ای تصویب شده. حول چند محور زیر است:
۱ ـ ملایان مذاکره با کشورهای ۵+۱ را قطع نمی‌کنند. زیرا بر اساس دستورالعمل خامنه‌ای مذاکره پیشروی سنگر به سنگر در تولید بمب است.
۲ـ خامنه‌ای تصریح کرده است که به درازا کشاندن مذاکره این فایده را دارد که هم باعث عدم حمایت امریکا از قیام می‌شود، هم در امر تحریم‌ها هم در جامعه بین‌المللی شکاف ایجاد می‌کند.
۳ ـ ذخائر اروانیوم غنی شده نه تنها تحویل روسیه و یا کشور دیگری نمی‌شود بلکه بیشتر از گذشته انباشته می‌شود.
۴ ـ به‌عنوان یک هدف مرحله‌یی، ملایان در نظر دارند به غنی‌سازی اروانیوم با درجه ۲۰ درصد در داخل ایران دست بزنند. درخواست آن‌ها برای خرید اورانیوم ۲۰درصدی از کشورهای دیگر در واقع یک بهانه‌جویی برای ارتقا درجه غنی سازی در داخل ایران است. هدف ملایان این است که در قدم‌های بعد به غنی سازی بالای ۹۰ درصد برسند که برای ساختن بمب ضروری است.
۵ ـ رژیم با شتاب در حال ساخت کلاهک هسته‌یی است. ساخت کلاهک در پروژه‌یی به نام پروژه پی ۱۱۱ انجام شده است. در حال حاضر طرح‌های جدیدتر در سازمان هوا و فضا در منطقه خجیر اجرا می‌شود.

در اینجا لازم است به وجه دیگری از تلاش‌های رژیم برای مقابله با قیام و مقاومت مردم ایران اشاره کنم. که آن حمله و توطئه‌ بی‌وقفه ملایان علیه اشرف است. اشرف محل استقرار ۳۴۰۰ تن از اعضای مجاهدین ایران می‌باشد.
خامنه‌ای قویاً به این نتیجه رسیده است که لازمه خاتمه دادن به شقه درون رژیم و هم‌چنین لازمه مهار قیام سرکوب اشرف است. او هنگامی که در تدارک جراحی درون رژیم و روی کار آوردن احمدی‌نژاد بود، توافق دو جانبه میان رژیم و عراق برای اخراج مجاهدین را اعلام کرد. و در ۲۸ ژوئیه وقتی می‌خواست قیام را سرکوب کند حمله به اشرف را هماهنگی کرد. این حمله البته شکست خورد. با این‌حال توطئه علیه اشرف ادامه دارد و ملایان و عوامل‌شان در عراق در صدد جابه‌جایی اجباری ساکنان اشرف و کشتار و سرکوب گسترده‌تر آنان است.
بنابراین از آمریکا و اتحادیه اروپا و سازمان‌ملل می‌خواهم تضمین‌های مکفی برای حفاظت از ساکنان اشرف در برابر تکرار کشتار و خشونت و جابه‌جایی اجباری ایجاد کنند.

حضار محترم؛
شرائط بحرانی کنونی و تزلزل رژیم این سئوال را پیش می‌آورد که اوضاع به چه سمت می‌رود؟
واقعیت این است که چنان‌که خامنه‌ای اخیراً تأکید کرد هیچ‌گونه عقب‌نشینی و انعطافی بر سر برنامه اتمی نخواهد داشت.
از طرف دیگر مخاصمات ملایان با غرب شدت خواهد یافت، رژیم قاعده خود را باریک‌تر خواهد کرد و تروریسم و دخالت در کشورهای منطقه را شدت خواهد بخشید.
با این همه قیام مردم ایران برای کسب آزادی بازهم تداوم می‌یابد و روند تغییر رژیم در حال طی شدن است.
در چنین شرائطی اتحادیه اروپا نقش ویژه‌یی برعهده دارد. امروز این اتحادیه با برداشتن گام بلندی، در آستانه برگزیدن یک رئیس‌جمهور و یک وزیر خارجه است. تحولی که موقعیت سیاسی این اتحادیه را به جد ارتقا می‌دهد. درنتیجه در قبال مسائل مبرم جهان و در کانون آن تهدیدهای رژیم ایران و خطر اتمی آن برای تمام جهان مسئولیت‌های آن به مراتب افزایش می‌یابد.
به‌خصوص که کشورهای بزرگ این اتحادیه ماهیت نظامی فعالیت‌های هسته‌یی رژیم را تصدیق کرده‌اند. و اکنون ملایان برد موشک‌های خود را به اروپا رسانده‌اند.
امیدوارم این اتحادیه سیاست قاطعیت را در قبال رژیم در پیش بگیرد و از قیام و مقاومت ایران حمایت کند.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]