مرداد-۱۶ ۱۳۹۰

سخنرانی در جمع هموطنان متحصن در ژنو در حمایت از اشرف

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در جمع هموطنان متحصن در ژنو در حمایت از اشرف

هموطنان! یاران مقاومت! اشرف نشانها!
سلام و درود به همه شما!
خوشا غیرت و حمیت شما! و خوشا پشتکار و طاقت و ایمان‌ شما!
درود بر شما با پایداری بی‌امانتان برای حقوق اشرف و برای آزادی مردم ایران.
شما بیش از صد روز است که پیام خونین شهیدان ۱۹فروردین یعنی حماسه فروغ اشرف را به پایتخت ملل متحد آورده‌اید و بگذارید از زبان‌ مسعود رجوی بگویم: «خوشا یاران و هم‌چنین پشتیبانان بدون‌ مرز عدالت و حریت بشری که در کارزاری شگفت و ستایش‌انگیز با فانوس رنج و خون مردم ایران و فرزندان‌ رشید آنان در چهارگوشه جهان بر سر میدان‌ها وخیابان‌ها «جارکشیدند» و غیرممکن را ممکن ساختند».

من به اینجا آمده‌ام فقط برای دیدار با شما و برای اینکه بگویم به مبارزه و پایداری خود بیفزایید. زیرا که شما پایداری را از اشرفی‌ها آموخته‌اید بنابراین من به پایداری شما و اشرفی‌ها افتخار می‌کنم و یقین دارم که این پایداری بطور قطع و یقین پیروز می‌شود. شما که بیش از صد روز است در اینجا استوار و مستحکم ایستاده‌اید شما که آبروی ایرانیان‌ دور از وطن هستید، شما صدای مردم‌ ایرانید که زیر آن اختناق وحشیانه نمی‌توانند فریاد بکشند و نمایندگان نسلی هستید که در تاریخ ایران به پایداری پرشکوه شناخته شده است.

دکترکاظم رجوی شهید بزرگ حقوق‌بشر ایران که ۲۲سال پیش در همین ژنو در مقر ملل متحد تروریست‌های اعزامی رژیم خونش را بر زمین ریختند گفته بود: ما تاریخ حقوق بشر ایران را با خون‌ خود می‌نویسیم. بله! حقوق بشر سنگسارشده ایران هم، این‌چنین احیا و زنده می‌شود:
با خون شهیدان فروغ اشرف و با استقامت و پایداری شما.

شما برای حفاظت اشرف اینجا ایستاده‌اید، اما در همین ایستادگی پرچم آزادی و حقوق‌بشر ایران را هم به اهتزاز درآورده‌اید. اشرفی‌ها برای من پیغامی فرستاده‌اند تا به شما برسانم. گفتند: به یارا‌ن ما، مادران، خواهران و برادران ما که در ژنو پرچم اشرف و پرچم پایداری را برافراشته‌اند؛ بگو؛
«به‌داشتن پیک‌ها و نمایندگانی مثل شما افتخار می‌کنیم. شما صدای ایستادگی ما و صدای مظلومیت ملت ایران هستید. و در حقیقت شما محاصره اشرف را در هم‌شکسته‌اید».
حال بگذارید بیچارگان حقیر با پیوستن به کارزار تهمت‌زنی رژیم آخوندی علیه مقاومت مردم ایران خود را آلوده و مفتضح کنند. اما نخواهند توانست ذره‌یی اعتبار و عظمت مقاومت شما را مخدوش کنند و سرانجام این پایداری اشرفی‌ها و اشرف‌نشان‌ها در داخل و خارج ایران است که تاریخ ایران را به سوی آزادی رهنمون می شود.

بیچاره آنها که می‌خواهند مهم‌ترین و بزرگترین سرمایه آزادی را نادیده بگیرند و به خیال خود منهدم کنند. به آنها می‌گوییم بخت خود را بیازمایید. قبلاً هم خمینی و بهشتی و لاجوردی و خامنه‌ای آزمایش کرده‌اند و جز لعنت تاریخ و نفرین مردم ایران به دست نیاورده‌اند.
ما سخنان‌ مسعود رجوی را به آنها یادآوری می‌کنیم که اوائل امسال گفت: «بیچارگان سی سال است خواب متلاشی‌کردن و انحلال و نابودی مجاهدین را می‌بینند. مجاهدین اما هر چه بیشتر، در طریق صدق و فدا گام برمی‌دارند. قیمت آزادی خلق‌مان را هرچه باشد، باید بدهیم، داده‌ایم و خواهیم داد». و حالا ببینید که چگونه هر روز برخلاف خواسته دشمنانتان شما زیاد و زیادتر می شوید.

یاران مقاومت!
به یمن رنج و رزم و فداکاری اشرفیها به یمن ایستادگی شما و خواهران و برادران‌تان در سراسر دنیا امروز مسأله اشرف یعنی مسأله کانونی مبارزه برای آزادی مردم ایران در سیاست و تصمیم‌گیری‌ها در بالاترین سطوح دولتی و نهادهای بین‌المللی در اروپا و آمریکا مورد توجه است.
پارلمان اروپا طرحی برای حل مساله اشرفی‌ها ارائه کرد، برخی مقام‌های وزارت خارجه آمریکا ایده جابجایی آن‌ها در داخل عراق را عنوان کردند که البته کمیته خارجی کنگره آمریکا با تصویب لایحه یی آن را قویاً مردود شمرد. اما باید تأکید کنیم که در هر حال و در هرگزینه‌یی ما از حفاظت ساکنان‌ اشرف دست برنمی‌داریم.

باید تأکید کنیم که حرمت حیات و شرف مجاهدان‌ آزادی اولویت ما و مهم‌ترین مسأله ماست و از آن به هیچ عنوان دست برنمی‌داریم. ما تأکید داریم که در هر حال نهادهای سازمان ملل یعنی کمیساریای عالی پناهندگی، کمیساریای عالی حقوق‌بشر و یونامی در قبال وضعیت ساکنان اشرف مسئولیت دارند. و هر اتفاقی که بیفتد، بخصوص پس از این‌همه هشدار و آگاهی و اخطار، آنها مسئول هستند.
کما این‌که تأکید د‌اریم که دولت و نیروهای آمریکایی نیز در قبال حفاظت ساکنان‌ اشرف مسئولیت کامل دارند و به قول نمایندگان کنگره آمریکا هرحادثه و فاجعه دیگری که در اشرف رخ دهد آنها مسئولند.

ما بر موقعیت ساکنان‌ اشرف به عنوان پناهندگان‌ سیاسی و افراد حفاظت‌شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو تأکید داریم و از حقوق قانونی ساکنان اشرف دست برنمی‌داریم.
ما دولت سوئیس را که مسئول حفاظت از کنوانسیون‌های ژنو است، به‌ایفای مسئولیت‌هایش در قبال ساکنان اشرف فرا می‌خوانیم و سرانجام تأکید داریم که آنچه در ۱۹فروردین اتفاق افتاد و آن‌چه در شش و هفت مرداد دو سال پیش در اشرف، رخ داد به توصیف دادگاه اسپانیا جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و جنایت علیه جامعه بین‌المللی است. ما از سپردن‌ عاملان و آمران‌ این جنایت به دادگاه‌های بین‌المللی دست برنمی‌داریم.

یاران مقاومت، دوستان عزیز!
اگرچه وقت کم است، اما لازم می‌بینم در همین فرصت، کمی با جوانان پرشوری که در این تحصن حضور دارند، صحبت کنم.
می‌خواهم به شما بگویم که شما رویش دوباره شهدای فروغ اشرف و فروغ ایران هستید. خون فائزه ۲۰ساله، نسترن، مهدیه، آسیه، صبا و حنیف و سیاوش در رگان شما جاری شده و شما نسلی از دختران و پسران دلیری را نمایندگی می‌کنید که نیروی شکافنده و تغییردهنده در برابر رژیم ولایت فقیه است.

مطمئن باشید که سرانجام آزادی مردمتان به دست شما و نسل شما در اشرف و در ایران محقق می‌شود.
آیا جنگ‌آوری و رشادت و پیشتازی خواهران شهید و ۱۰۰۰زن قهرمان در اشرف را دیدید؟! آن‌ها با یک دهه پایداری نمونه بی‌همتایی در تاریخ زن ایرانی آفریدند یادتان باشد که آنها یک پدیده محدود و استثنائی نیستند ما شاهد حضور نسلی از زنان و دختران رزمنده و شجاع در برابر پاسداران و عوامل اختناق در ایران هستیم. این نسل همه جا در برابر این دیکتاتوری زن‌ستیز، شکافنده و پیشتاز است و برای تغییر رژیم آخوندی به هر قیمت ایستاده است و شما در این تحصن و در سایر جاها متعلق به این نسل هستید و چنین مسئولیتی را بر دوش دارید. درود بر شما، بر پایداریتان و بر مسئولیت‌پذیریتان. مطمئنم که شما با پیشتازی اشرفیان سرانجام بساط این رژیم را از ایران جارو خواهید کرد.

هموطنان‌ عزیز!
تحصن‌کنندگان پایدار و دلیر!
حالا؛ میان شما و خواهران و برادرانتان در سراسر جهان و مردم‌تان در داخل ایران از یک طرف و رژیم آخوندی و ایادی و مزدبگیرانش از طرف دیگر یک کشاکش بزرگ بالا گرفته است. دعوا بر سر اشرف است. اما در اصل تمام دعوا بر سر آزادی مردم ایران است.
دعوا بر سر حق مردم ایران برای مقاومت و آزادی و به زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه است.
دژخیمان حاکم چنان که می‌گویند می‌خواهند اشرف را منهدم کنند و شما در منتهای افتخار می‌خواهید رژیم ولایت فقیه را منحل و متلاشی کنید و بی‌گمان این شمایید که فاتح و پیروز می‌شوید. زیرا برحق‌ هستید و برای آرمان مشروعی بپا خاسته‌اید. زیرا حاضر و آماده‌اید و قیمت مبارزه خود را پرداخته و می‌پردازید.

خواست شما حفاظت بین‌المللی برای ساکنان اشرف، بازتأیید پناهندگی گروهی آنها، استقرار هیأت ناظران ملل متحد در اشرف و تحقیق بی‌طرفانه درباره قتل‌عام ۱۹فروردین و حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا از راه‌حل پارلمان اروپا در مورد ساکنان اشرف است.
خواست‌های شما را ما با تمام قوا، با استفاده از تمام امکانات البته با تکیه بر حمایت جانانه و پرشور شما در تمام مجاری سیاسی و دیپلماتیک به پیش می‌بریم. این خواست‌ها بخشی از حداقل حقوق مردم ایران است و ما تا به کرسی نشاندن آنها از پا نخواهیم نشست.
رژیمی که فقط با شکنجه و اعدام حکومت خود را حفظ کرده نماینده مردم ایران نیست و باید از سازمان ملل اخراج شود.کرسی ایران در سازمان ملل، که متعلق به مقاومین مردم ایران است و باید به آنها بازگردانده شود.
خواست مردم ایران رهایی از چنگال دیکتاتوری فاشیستی حاکم است و چنین خواهد شد.
سلام بر اشرف
سلام بر آزادی ـ سلام بر مردم ایران
درود بر همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]