• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان
مهر-۱۵ ۱۳۹۷

فراخوان مریم رجوی به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان  مریم رجوی به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

روز یکشنبه ۱۵مهر اعتصاب قدرتمند هزاران راننده زحمتکش خودروهای سنگین و کامیونداران به‌رغم تهدیدهای مستمر و وعده‌های فریبکارانه و اقدامات اعتصاب شکنانه رژیم و هم‌چنین دستگیری شمار زیادی از آنان وارد سومین هفته خود شد. 

استمرار این اعتصاب سراسری که تاكنون ۳۱۰شهر از ۳۱ استان کشور را در برگرفته در حالیست كه شمار زیادی از رانندگان به اتهام‌هایی چون «اخلال در روند حمل و نقل بار و تحریک رانندگان به اعتصاب» بازداشت شده‌اند. این بازداشت‌ها از جمله در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، كردستان، لرستان،‌ آذربایجان غربی، زنجان و قزوین، البرز، همدان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کرمان و بوشهر صورت گرفته است.
رئیس كل دادگستری فارس از دستگیری ۳۵ راننده و رئیس كل دادگستری اصفهان از دستگیری ۱۳ راننده، سرپرست فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری ۷۷نفر در جاده‌های خراسان رضوی، ایذه و همدان، فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری ۱۲ «اخلالگر»، رسانه‌های حکومتی از دستگیری ۲۰کامیوندار معترض در استان البرز، ۲۵ تن در استان قزوین، ۱۲ تن در كرمانشاه و ۶ تن در چهارمحال و بختیاری، ۵ تن در زنجان، دو تن در کنگان، سه کامیوندار در بوکان و سه تن دیگر در تهران، چهار کامیوندار در نهاوند و….خبر دادند.
آخوند منتظری دادستان جنایتکار رژیم در روز ۷مهر اعتصابگران را به «مجازات‌های شدید و اعدام» تهدید کرد و آخوند لاریجانی، سردژخیم قضاییه رژیم در روز ۹مهر گفت: افرادی که با سوء استفاده از مطالبات کامیونداران اقدام به برهم زدن امنیت جاده‌ها می‌کنند به اشد مجازات خواهند رسید.
قبل از آن خبرگزاری سپاه پاسداران با اشاره به اینکه «بیش از ۹۰درصد حمل و نقل کالای کشور از طریق حمل و نقل جاده‌‌یی جابه‌جا می‌شود» نوشت: «گروه‌های معاند از این ظرفیت سوءاستفاده کرده و در حال تلاش هستند مانع از ورود کامیون‌ها به جاده‌ها و بارگیری آن‌ها شوند تا بدین ترتیب کالاها در پایانه‌‌ها و بنادر بماند و به دست مردم نرسد و بدین ترتیب با ایجاد نارضایتی بین مردم، به اقتصاد کشور و امنیت روانی مردم ضربه بزنند» (خبرگزاری فارس-۵مهر).
کارگزاران رژیم در روز ۱۳مهر شماری از پاسداران و آدمکشان لباس شخصی را به پایانه بندرعباس که مهم‌ترین پایانه ترانزیتی کشور است، بردند تا با انتشار اخبار دروغ وانمود کنند اعتصاب پایان یافته است. اما اعتصابگران با انتشار فیلم از پایانه نشان دادند که اعتصاب ادامه دارد و بارگیری صورت نمی‌گیرد.
اعتصابگران به عملی نشدن وعده‌های رژیم و وضعیت وخامت‌بار معیشت خود از جمله به پایین بودن كرایه حمل بار، بالا بودن حق بیمه، سنگین بودن هزینه‌های لجستیکی و اخاذی‌های رژیم زیر عنوان عوارض و کمیسیون اعتراض دارند و خواستار افزایش کرایه بار و حق سختی کار و بازنشستگی با ۲۵سال سابقه کار، افزایش سهمیه سوخت؛ حذف دلالان؛ توقف برخوردهای سرکوبگرانه پلیس راه با رانندگان و انتخابات آزاد برای تعیین نمایندگان کامیونداران در تشکل‌های صنفی هستند. آن‌ها می‌گویند: یك قلم قیمت لوازم یدكی بیش از ۶۰۰درصد افزایش داشته است. توزیع لاستیک ناعادلانه است. برخی از کامیون داران به دلیل نبود لاستیک اکنون بیش از ۷۰روز است کار نکرده‌اند. درآمد کامیونداران براساس ریال است ولی قیمت اجناس و قطعات حتی ایرانی براساس دلار تعیین می‌شوند. با وجود عوارض سرسام آور، جاده ها ترمیم نمی‌شوند که این موضوع نیز خسارت كامیون‌ها را بیشتر می‌کند. نبود امنیت در جاده‌ها از اهم مشکلات کامیونداران است که هیچ اعتنایی به آن نمی‌شود.
مریم رجوی با درود به رانندگان شریف اعتصابی از عموم مردم به‌ویژه جوانان خواست به حمایت و همبستگی با آن‌ها بشتابند. وی دستگیری‌ها و اقدامات سركوبگرانه علیه رانندگان را نشان دهنده آسیب پذیری رژیم آخوندی در مقابل اعتصاب یكپارچه رانندگان و کامیونداران توصیف كرد و افزود: آخوندهای حاكم بزرگ‌ترین دزدان تاریخ ایران هستند كه نه می‌خواهند و نه می‌توانند به درخواست‌های برحق رانندگان اعتصابی پاسخ دهند. مریم رجوی تمامی مراجع مدافع حقوق بشر و حقوق كارگران و اتحادیه‌ها و سندیكاهای كارگری را به حمایت از اعتصابگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان فراخواند. وی گفت:‌ رژیمی كه زحمتكشان را به‌خاطر اعتصاب تهدید به اعدام می‌كند، باید از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵مهر ۱۳۹۷

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]