• صفحه اول / آخرین خبرها / شصت و ششمین روز قیام، حکومت نظامی و دستگیری‌های گسترده در مهاباد و مقاومت قهرمانانه مردم
آبان-۳۰ ۱۴۰۱

شصت و ششمین روز قیام، حکومت نظامی و دستگیری‌های گسترده در مهاباد و مقاومت قهرمانانه مردم

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شصت و ششمین روز قیام، حکومت نظامی و دستگیری‌های گسترده در مهاباد و مقاومت قهرمانانه مردم

یکشنبه ۲۹‌آبان در شصت و ششمین روز قیام، مردم قهرمان مهاباد همچنان با تهاجم وحشیانه نیروهای سرکوبگر مقابله می‌كنند. به‌دنبال گسیل نیروهای نظامی و پاسداران و مزدوران خامنه‌ای برای سرکوب مردم و جوانان دلیر شهر مهاباد در شب گذشته، و شلیک مستمر در خیابان‌ها و به سمت خانه های مردم، امروز نیز شهر شورشی مهاباد به تظاهرات و اعتصاب خود مانند روزهای قبل ادامه داد و هزاران نفر از مردم مهاباد دوباره به خیابان آمده‌اند. هلی‌كوپترهای رژیم بر فراز شهر در پرواز بودند. مأموران جنایتکار خامنه‌ای شب گذشته به‌صورت گسترده اقدام به آسیب زدن و ویران کردن مغازه‌ها و خانه‌های مردم کردند و خسارات زیادی به مردم وارد کردند.

رژیم که از خیزش مردم دلیر مهاباد وحشت کرده بود شب گذشته دست به دستگیری گسترده مردم و جوانان شهر زد. سایت حکومتی رجا نیوز ۲۹‌آبان نوشت: «نیروی حافظ امنیت شب گذشته با ورود به این منطقه، اقدام به رصد، شناسایی و دستگیری لیدرها و سر دسته‌های اصلی آشوب‌گران کردند. … اکثر عناصر و عواملی که طی روزهای گذشته در اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشته و صحنه گردانی می‌کردند دستگیر شده‌اند».

امروز همچنین دانشگاه‌های کشور شاهد ادامه اعتصاب دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف تهران و دانشگاه‌های کرمانشاه، سنندج، مرودشت، کرج، تبریز، ساری، نجف‌آباد و یزد بود.

بازاریان در کامیاران، بوکان، بانه، مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، مریوان، دیواندره، دهکلان، سقز، سنندج، قروه، بیجار، کرمانشاه، پاوه، جوانرود، ایلام و نیک‌شهر بلوچستان دست به اعتصاب زدند.

خانم مریم رجوی در ارتباط با تهاجم جنايتكارانه رژيم آخوندی به مهاباد از شورای امنيت ملل متحد و اتحاديه اروپا و كشورهای عضو خواست برای توقف كشتار مردم مهاباد دست به اقدام فوری و موثر بزنند. تحريم‌های همه جانبه سياسی و اقتصادی، ليست‌گذاری سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و اخراج ماموران و مزدوران آن‌ها از اين شمار است. وی افزود رژيم كه بعد از دو ماه سركوب قادر به خاتمه دادن قيام نبوده، به لشكر‌کشی با تيربار و زرهپوش و هلی‌كوپتر مبادرت كرده است. بی‌عملی در برابر جنايت عليه بشريت و جنايت جنگی توسط رژيم آخوندهای تروريست و جنگ افروز نه تنها ارزش‌های حقوق‌بشری را لگدمال كرده بلكه صلح و امنيت در منطقه و جهان را به‌خطر انداخته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ آبان ۱۴۰۱ (۲۰ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]