دی-۰۹ ۱۴۰۱

۱۰۶امین روز قیام، خيزش مردم زاهدان، خاش و راسک

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۱۰۶امین روز قیام، خيزش مردم زاهدان، خاش و راسک

مریم رجوی: هموطنان بلوچ اراده عموم مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و آزادی و حاکمیت مردم را نشان دادند

جمعه ۹ دی‌ماه در صد و ششمین روز قیام، هموطنان دلیر بلوچ در شهرهای مختلف از جمله زاهدان، راسک و خاش پس از نماز جمعه به خیابان آمده و با سر دادن شعارهایی علیه خامنه‌ای و سپاه و بسیج تظاهرات کردند. هزاران تن از مردم زاهدان با شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «سپاه جنایت می‌کند، خامنه‌ای حمایت می‌کند»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت»، «خامنه‌ای حیا کن مملکتو رها کن» سر دادند. تظاهرکنندگان عکس‌های خامنه‌ای را به آتش کشیده و لگدگوب کردند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بود «سرخم قدغن، دیگه غم قدغن، ماتم قدغن» و «قسم به خون کودکان، این آخرشه پایان». زنان دلاور زهدان در این تظاهرات با شعارهایی چون «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» شرکت کردند.

در شهر راسک و خاش نیز به‌رغم حضور گسترده نیروهای سرکوبگر، مردم پس از نماز جمعه به خیابان‌ها آمدند و علیه خامنه‌ای و سپاه پاسداران شعارهای مشابهی سردادند.

تظاهركنندگان در واکنش به تعیین پاسدار محمد کرمی به‌عنوان استاندار جدید سیستان و بلوچستان فریاد می زدند «استاندار داعشی نمی‌خوایم نمی‌‌خوایم». پاسدار كرمی پیش از این فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور و عضو شورای امنیت استان سیستان و بلوچستان بوده که در قتل و كشتار مردم این منطقه بیشترین نقش را داشته است.

ساعت ۱ بامداد جمعه نیروهای نظامی و لباس شخصی رژیم در گالیکش (استان گلستان) برای ایجاد رعب و وحشت، در مقابل مسجد جامع اهل سنت در این شهر و منزل امام جمعه اهل سنت اقدام به تیراندازی کردند اما پس از حضور و تجمع مردم مجبور به فرار شدند. روز جمعه مردم شهرستان گالیکش در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه اهل سنت تظاهرات بزرگی برپا کردند. سحرگاه جمعه جوانان دلیر در گرگان ساختمان سازمان تبلیغات آخوندها را به آتش کشیدند.

خانم مریم رجوی با درود به هموطنان بلوچ در زاهدان و خاش و راسك گفت آن‌ها با فریادهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر سپاهی و با آتش زدن عكس‌های ولی فقیه خونخوار و بچه كش نشان دادند كه اراده عموم مردم ایران از هر ملیت و مذهب سرنگونی رژیم آخوندی و آزادی و حاکمیت مردم است. این انقلابی است تا پیروزی.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ دی ۱۴۰۱ (۳۰ دسامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]