• صفحه اول / آخرین خبرها / ۷۱امین روز قیام، خروش مرگ بر خامنه‌ای در زاهدان، خاش، چابهار، سراوان، زهک، تفتان، ایرانشهر و پیشین
آذر-۰۴ ۱۴۰۱

۷۱امین روز قیام، خروش مرگ بر خامنه‌ای در زاهدان، خاش، چابهار، سراوان، زهک، تفتان، ایرانشهر و پیشین

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۷۱امین روز قیام، خروش مرگ بر خامنه‌ای در زاهدان، خاش، چابهار، سراوان، زهک، تفتان، ایرانشهر و پیشین

آتش گشودن پاسداران به روی مردم و شهید و مجروح شدن ده‌ها نمازگزار، حال برخی وخیم است

روز جمعه ۴ آذر در هفتاد و یکمین روز قیام، هموطنان بلوچ پس از نماز جمعه در زاهدان و دیگر شهرها از جمله خاش، چابهار، سراوان، زهک، تفتان، ایرانشهر و پیشین با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر سپاهی»، «کردستان کردستان حمایتت می‌کنیم»، «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» و «کرد و بلوچ برادرند تشنه خون رهبرند»، «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایید» به خیابان آمدند.
نیروهای سرکوبگر خامنه‌ای در زاهدان و خاش و برخی دیگر از شهرها به روی مردم آتش گشودند که به گفته منابع محلی ده‌ها شهید و مجروح به جا گذاشت. حال برخی از مجروحان وخیم است. تعدادی از مجروحان به درمانگاه مسجد مکی و بیمارستان امیرالمؤمنین زاهدان منتقل شدند.

نیروهای سرکوبگر در نقاط مختلف زاهدان از جمله بازار مشترک زاهدان مستقر شدند و هم‌چنان به سمت مردم تیراندازی می‌کنند. در خاش نیروهای سرکوبگر و مزدوران یگان ویژه که با تیربار در خیابان‌ها مستقر بودند مردم را به گلوله بستند و تعدادی را مجروح کردند. در زاهدان و خاش جوانان خشمگین بلوچ با روشن کردن آتش خیابان‌ها را بستند.
تظاهر کنندگان تفتان شعار می‌دادند «می‌کشم می‌کشم هر که برادرم کشت» و «می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت».

صبح جمعه مراسم خاکسپاری شهید «شمال خدیری پور» در مهاباد برگزار شد. شمال ۳۲ ساله اهل مهاباد روز پنجشنبه ۳ آذر بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر زخمی شد و در بیمارستان در ارومیه به شهادت رسید. پیکر او تحت کنترل نیروهای امنیتی به مهاباد منتقل شد و اجازه شرکت گسترده مردم در مراسم را ندادند، اما شرکت کنندگان علیه خامنه‌ای شعار داده و فریاد می‌زدند شهید نمی‌میرد.

خانم مریم رجوی به عزم هموطنان دلیر بلوچ که امروز بار دیگر به خیابان آمدند و در مقابل پاسداران وحشی سینه سپر کردند درود فرستاد و گفت آن‌ها نشان دادند که برای دست یابی به یک ایران آزاد و دموکراتیک از پرداخت هیچ قیمتی رویگردان نیستند. وی از عموم جوانان خواست به یاری جوانان شورشی و قیام آفرین بلوچ و به‌ویژه مجروحان بشتابند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ آذر ۱۴۰۱ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]