• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ۴۰ سال بعد از قیام علیه دیكتاتوری شاه، نوبت سقوط ملاها فرار رسیده است (مریم رجوی)
بهمن-۱۹ ۱۳۹۷

۴۰ سال بعد از قیام علیه دیكتاتوری شاه، نوبت سقوط ملاها فرار رسیده است (مریم رجوی)

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۴۰ سال بعد از قیام علیه دیكتاتوری شاه، نوبت سقوط ملاها فرار رسیده است (مریم رجوی)

در این راهپیمایی كه از میدان دانفر روشرو تا محوطه باز انولید پاریس صورت گرفت، تظاهركنندگان با شعارهایی استمرار نقض حقوق بشر در ایران، اوجگیری توطئه های تروریستی رژیم، ادامه برنامه موشكی و اتمی رژیم را محكوم و از حركت‌های اجتماعی و اعتراضی مردم ایران علیه دیكتاتوری مذهبی ملاها حمایت نمودند.
در ابتدا پیام مریم رجوی خطاب به تظاهرات پخش شد كه در آن آمده بود: با سرنگونی دیکتاتوری فاسد و شکنجه‌گر شاه، وارثان حقیقی او خمینی و خامنه‌ای سربر داشتند و حالا نوبت سرنگونی ملاهای حاكم است. وی افزود ملت ما دوران تازه‌‌یی را آغاز کرده است. دوران تازه‌یی از نبرد برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی. از این رو انتظار دارد که جامعه جهانی این مبارزه – كه برای رهایی ایران و جهان از شر فاشیسم دینی است – را به‌‌رسمیت بشناسند. در این خصوص دولت‌های غرب مسئولیت مضاعف برعهده دارند. زیرا به‌‌ویژه در دو دهه گذشته با سیاست مماشات در حفظ این رژیم نقش داشته‌اند.
این گردهمایی مورد حمایت تعداد زیادی از جوامع ایرانی در اروپا، سازمان‌های حقوق بشری و سندیكاها و كمیته‌های پارلمانی و شهردارانی از مناطق پاریس و شهرهای ایل دو فرانس بود. در میان شخصیت‌هایی كه در ابتدای برنامه سخنرانی كردند می‌توان از شخصیت‌های زیر نام برد: ژیلبر میتران رئیس بنیاد فرانس لیبرته-دانیل میتران، میشل دو ووكولور نماینده مجلس و رئیس كمیته پارلمانی برای ایران دمكراتیك، سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزائر، آلخو ویدال كوادراس معاون سابق پارلمان اروپا و رئیس درجستجوی عدالت، جورج صبرا از شخصیت‌های برجسته اپوزیسیون سوریه، ژان فرانسوا لوگاره شهردار منطقه یك پاریس، ژرار لوتون از سندیكای معلمین فرانسه، ژان پیر میشل پارلمانتر افتخاری و بنیانگذار كمیته فرانسوی برای ایران دمكراتیك، فرانسوا كلكومبه رئیس بنیاد مطالعات برای خاورمیانه و پیر برسی رئیس حقوق بشر نوین.
ژیلبر میتران از جمله در سخنرانی خود به گزارش عفو بین الملل كه سال ۲۰۱۸ را در ایران سال شرم آور خواند اشاره كرد كه طبق آن هفت هزار نفر به‌خاطر اعتراض علیه رژیم در یک سال گذشته، دستگیر شده‌اند. وی در ادامه سخنان خود نتیجه گرفت كه در مقابل ملاها یك آلترناتیو وجود دارد و آن مقاومت ایران است.
اقای آلخوویدال کوآدراس گفت من به اتحادیه اروپا فراخوان می‌دهم كه در مقابل این رژیم مذهبی تروریست و بی‌آینده قاطع باشد، اتحادیه اروپا باید بر‌سیاست های مماشات خود پایان بدهد و به جای حمایت از رژیم آخوندها از اپوزیسیون آن حمایت كند. مماشات فقط ملاهای ایران را تشویق به ادامه جنایت در ایران و تروریزم در دنیا می‌كند، اتحادیه اروپا باید تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را در لیست سیاه بگذارد.
خانم میشل دوووکولور گفت که امروز من با شما هستم تا شهادت بدهم كه به‌عنوان نماینده، برایم وضعیت حقوق بشری كه مردم ایران دارند بسیار تاسف بار است، و امیدوارم امسال سال آخری باشد كه شما این رنج ها را متحمل می‌شوید.
سناتور میشل در قسمتی از سخنان خود گفت من می‌خواهم به دولت خودمان، به دولت های اروپایی فراخوان بدهم، اقای لودریان و خانم موگرینی، از مقاومت ایران نهراسید، چشمان و گوش های خود را باز كنید، یا بهتر، شرافتی كه استاتوی اروپا به شما می‌دهد، شرافت اروپاییان را باز پس بگیرید، از مقاومت ایران حمایت كنید.
این تظاهرات پر شور كه با ریتم طبل‌ها و شعارهای پر شور حركت می‌كرد و ابهت بسیار زیادی داشت حاكی از سرزندگی روحیه مقاومت در میان ایرانیان و تظاهركنندگان شركت كننده بود. آن‌ها صدای مردم ایران را كه طی یك سال گذشته دمی از تظاهرات و اعتصاب نایستاده‌اند بازتاب می‌كردند.
در پایان راهپیمایی قطعنامه پایانی تظاهرات خوانده شد كه در آن ضمن محكوم كردن اقدامات تروریستی ملاها علیه مخالفین در اروپا، ادامه برنامه موشكی و هسته‌یی خطرناك رژیم، ادامه سركوب و كشتار در ایران و در جنگ‌های منطقه‌یی، از جامعه بین المللی خواستار قاطعیت در مقابل رژیم و به‌رسمیت شناختن حق مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی گردیدند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ بهمن ۱۳۹۷(۸ فوریه ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]