• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / شصت و پنجمین روز قیام، خاکسپاری شهیدان و خیزش مردم در شهرهای مختلف از مهاباد و دیواندره تا شیراز
آبان-۲۸ ۱۴۰۱

شصت و پنجمین روز قیام، خاکسپاری شهیدان و خیزش مردم در شهرهای مختلف از مهاباد و دیواندره تا شیراز

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شصت و پنجمین روز قیام، خاکسپاری شهیدان و خیزش مردم در شهرهای مختلف از مهاباد و دیواندره تا شیراز

شنبه ۲۸ آبان در شصت و پنجمین روز قیام در «شهر زیبا»ی تهران مردم با حضور گسترده پیکر شهید حمید رضا روحی را با شعار «این گل پرپر شده هدیه به میهن ماست» و «حمید، حدیث، سیاوش، آتش جواب آتش» و «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان» در بهشت زهرا به خاک سپردند.
همزمان مراسم خاکسپاری شهید کمال احمد پور با حضور گسترده مردم مهاباد با شعارهای «کرد بلوچ آذری آزادی و برابری» برگزار شد. کمال احمد پور پدر دو کودک خردسال بود که در تظاهرات روز گذشته مهاباد به ضرب ۳ گلوله پاسداران به شهادت رسید. مردم مهاباد پس از مراسم خاکسپاری در خیابان‌های شهر دست به تظاهرات زده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سر دادند. جوانان مهابادی اقدام به راه بندان و سنگر بندی خیابان‌ها و پخش سرودهای انقلابی کردند.
صبح امروز در دیواندره مردم تظاهرات کرده و با مأموران سرکوبگر رژیم به جنگ و گریز پرداختند. مأموران دشمن به سمت مردم تیراندازی کردند و شماری از جوانان شهید و مجروح شدند.

در «کشن» شیراز مراسم خاکسپاری شهید قیام سجاد قائمی با شرکت انبوه مردم و با شعار «قشقایی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» برگزار شد. مأموران جنایتکار خامنه‌‌ای وحشیانه به مردم حمله و به آن‌ها شلیک و تعدادی را شهید و مجروح کردند.
در تهران دانشجویان دانشگاه‌های شریف، علامه، تربیت مدرس، دانشگاه آزاد شهر قدس، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، دانشکده صنایع دانشگاه امیر کبیر، با شعارهای «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»،‌ «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» و دانشجویان علوم پزشکی، هنر و آزاد تبریز با شعار «ما همه آیلار هستیم بجنگ تا بجنگیم»، «می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» و «بسیجی سپاهی داعش ما شمایی» اعتصاب کردند. دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان آموزشکده فنی نجف آباد، پردیس مرکزی دانشگاه گیلان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی سنندج و … با شعار «قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان»، «مرگ بر حکومت بچه کش»، «کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستایش کنیم» دست به تحصن و اعتصاب زدند.

در زاهدان مردم با روشن کردن آتش در خیابان تظاهرات کردند. خانواده‌های دانشجوان دستگیر شده در مقابل حراست دانشگاه رازی کرمانشاه با شعار «بچه ما کو» تجمع کردند. جوانان شورشگر یک پایگاه بسیج ضد مردمی در هنگویه هرمزگان را به آتش کشیدند. دانش آموزان در بندرعباس با شعار ما همه آیلار هستیم بجنگ تا بجنگیم تظاهرات کردند.

خانم مریم رجوی در ارتباط با اظهارات امروز خامنه‌ای اظهار داشت ولی فقیه ارتجاع که تا اینجا از قیام و انقلاب دموکراتیک و با سراسری شدن شعار مرگ بر خامنه‌ای دردناک ترین شکست را خورده، امروز برای روحیه دادن به نیروهای وارفته اش می‌گوید ”تا این ساعت دشمن شکست خورده است اما هر روز کید و مکری دارد”. به او باید گفت در انتظار شکست‌های سخت‌تر از سوی قیام آفرینان و جوانان شورشگر باش. خامنه‌ای مدعی است ”اغتشاشات” و ”بساط شرارت” جمع خواهد شد. آری با پیروزی انقلاب دموکراتیک و جارو شدن بساط حاکمیت آخوندها و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم، بساط ۴ دهه شرارت و جنایت فاشیسم دینی برای همیشه جمع خواهد شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ آبان ۱۴۰۱ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]