دی-۰۸ ۱۳۸۸

مصاحبه خبرگزاری فرانسه با مریم رجوی

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه خبرگزاری فرانسه با مریم رجوی

اپوزیسیون در تبعید به اتحاد میان تظاهرکنندگان در مقابل رژیم فراخوان میدهد

خبرگزاری فرانسه: مریم رجوی رهبر اصلی‌ترین جنبش اپوزیسیون ایران در تبعید سه شنبه به یک اتحاد میان تظاهرکنندگان در مقابل رژیم تهران فرای هر وابستگی و اعتقاد فراخوان داد.
مریم رجوی رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران اصلی‌ترین جنبش اپوزیسیون در خارج رژیم تهران است. …

مریم رجوی که در تبعید در نزدیکی پاریس است به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد «این یک فراخوان برای همبستگی همه کسانی است که رژیم ولایت‌فقیه را طرد میکنند (ولایت‌فقیه اصل برتری رهبر مذهبی بر قدرت سیاسی است) و خواستار برقراری آزادی در ایران هستند.

به گفته وی هوادارانش از هم‌اکنون با دیگر مخالفین در کوچه‌های تهران و سایر شهرهای ایران همکاری می‌کنند. وی گفت «در صحنه، در کوچه‌ها، همه کسانی که خواستار سرنگونی رژیم هستند با یک‌دیگر همکاری می‌کنند و این بسیار مهم است و این تنها ملاک است».
شورای ملی مقاومت که مدعی است ده‌ها هزار هوادار در داخل کشور دارد مدت‌ها به عنوان اصلی‌ترین جنبش اپوزیسیون ایران شناخته شده است.
اما اعتراضات به انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد در ۱۲ ژوئن گذشته یک اپوزیسیون داخل کشور و رژیم متولد ساخت که توسط دو رقیب شکست خورده پرزیدنت ایران میرحسین موسوی و مهدی کروبی نمایندگی می‌شود.

مریم رجوی گفت «جنبش سبز علیه تقلب انتخاباتی خیلی زود محو شد تا جای خود را به یک جنبش عمیق‌تر که هدفش سرنگونی رژیم در تمامیتش می‌باشد بدهد».
وی با اشاره به ولی‌فقیه علی خامنه‌ای گفت «و همان‌طور که شما یکشنبه دیدید شعارهای تظاهرکنندگان مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر اصل ولایت‌فقیه می‌باشد».
وی اضافه کرد قیام یکشنبه بار دیگر نشان داد که مردم ایران خواستار سرنگونی رژیم در تمامیتش هستند» و پیش‌بینی کرد که به شرط آن‌که قدرتهای خارجی «نوتر باقی بمانند، رژیم تا ۱۲ ماه دیگر سرنگون خواهد شد».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]