تیر-۳۰ ۱۳۸۸

مصاحبه اختصاصی مجله اکتبر مصر

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه اختصاصی مجله اکتبر مصر

«مریم رجوی پرزیدنت اپوزیسیون ایران: قیام تا سرنگونی رژیم ملاها ادامه دارد»

هیچ‌کس به اندازه دولت تهران به آرمان فلسطین خیانت نکرده است. ما اقدام مصر را برای پایان دادن به دخالت رژیم ایران در فلسطین و برقراری صلح در منطقه مورد توجه قرار می‌دهیم. این چیزی است که مریم رجوی می‌گوید، مریم رجوی رزمنده‌‌یی بی‌نظیر است، مقاومت ایران در خارج او را رئیس‌جمهور برگزیده ایران به‌شمار می‌آورد. در پرتو فعالیت سیاسی‌اش در مخالفت با رژیم در اروپا ناظران او را برای به‌دست گرفتن حاکمیت در ایران در صورت از میان برداشتن رژیم ملاها و به‌طور خاص نظام ولایت‌فقیه کاندیدا می‌کنند.

مجله اکتبر مصر سپس سؤالات خود را از رئیس‌جمهور برگزیده مقامت با سؤالی درباره قیام سراسری مردم ایران آغاز می‌کند:
مریم رجوی می‌گوید: در حالی که حدود یک ماه و نیم از آغاز قیام‌ها گذشته، جامعه ایران توانایی خود را برای استمرار قیام‌ها نشان داده است. در این قیام چند حقیقت خود را نمایان کرد:
نخست این که رژیم با بسیج سرکوب‌گرانه بسیار شدید قادر به مهار قیام نشد و اراده عمومی برای ادامه قیام بر آن پیشی گرفت.
دوم این که شعار مرگ خامنه‌ای در قیام‌ها رواج یافت که بسیار مایه نگرانی رژیم شد.
عدم موفقیت خامنه‌ای در متوقف کردن قیام‌ها بحران درون رژیم را شدیدتر کرده است. بلافاصله بعد از قیام ۹ژوئیه، منتظری در یک فتوا بطور تلویحی، خامنه‌ای را جائر و حکومت او را جائرانه توصیف کرد . به‌علاوه سایر روحانیان نیز زبان به اعتراض گشودند.

 

مریم رجوی در پاسخ به سؤال دیگری گفت:
مقاومت ایران با یک رویکرد مسئولانه، در چارچوب اصول و پرنسیپ‌های سیاسی خود، به‌دور از هرگونه تعصب و گروه‌گرایی تلاش کرده و می‌کند همه تضادها را علیه خامنهذای و ولایت‌فقیه سمت دهد. این سیاست چند هدف را دنبال می‌کند:
متمرکز کردن تضادها روی خامنه ای و منزوی‌تر کردن او
تعمیق شکاف درونی رژیم
و بالمال جلوگیری از خونریزی بیشتر
مجله اکتبر در ادامه مصاحبه با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت درباره سیاست آخوندی در قبال مسئله فلسطین پرسید.
مریم رجوی پاسخ داد:
هیچ کس به اندازه ملایان حاکم بر ایران به آرمان مردم فلسطین خیانت نکرده است. این رژیم جنگ ضد میهنی را به مدت ۸ سال با شعار دجال‌گرانه فتح قدس از طریق کربلا ادامه دادکه تنها ۲ میلیون کشته و معلول و یک میلیارد خسارت در طرف ایران بجا گذاشت. شعار فلسطین یک دستاویز برای صدور تروریسم و بنیادگرایی است. به‌همین خاطر رژیم آخوندی با تمام قوا در صلح در خاورمیانه دشمنی و کارشکنی می‌کند. چون صلح در خاورمیانه مانند دمکراسی در عراق تماما طناب دار ملایان است.اجازه بدهید تصریح کنم، ما امیدواریم با استقرار دمکراسی در ایران همه منطقه و به‌ویژه فلسطین برادر از شر بنیادگرایی خلاصی پیدا کنند و راه صلح پایدار و عادلانه در منطقه و احقاق حقوق مردم فلسطین امکان پذیر شود.

مریم رجوی در پاسخ به سؤالی در مورد موقعیت مجاهدین در سطح بین‌المللی به‌ویژه در کشورهای عربی گفت: کشورهای غربی تا کنون اساسا در کنار رژیم قرار داشته‌اند ومجاهدین خلق را در لیست تروریستی گذاشته‌اند متاسفانه کشورهای عرب و مسلمان هم به‌خاطر ملاحظات سیاسی و به‌خاطر ارعاب و تهدید رژیم آخوندی، عملا جانب سکوت را گرفته‌اند. من فکر می‌کنم پایان رژیم آخوندی در ایران بشارت پایان دشمنی، خصومت، تروریسم و قشری‌گری در این منطقه خواهد بود، و این روزی مبارک برای مردم ایران و خلق‌های عرب و مسلمان است.

مریم رجوی در پایان این مصاحبه خطاب به کشورهای عربی گفت:
امروز مردم در سراسر ایران به‌پاخاسته‌اند و خواهران و برادران شما، اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف در مقابل این رژیم ضد‌اسلامی وضد انسانی وبنیادگرایی صادراتی‌شان به عراق ایستاده‌اند. ملاهای ایران تحت پرده دین می‌خواهند تروریسم وبنیادگرایی را به جهان عرب صادر کنند و با دست‌یابی به بمب اتمی هژمونی خود را بر منطقه تحمیل نمایند. مردم ایران خواهان تغییر هستند وقیمت آن را با خون خود می‌دهند، زمان همبستگی وحمایت از ملت ایران و فاصله گرفتن از رژیم ایران فرا رسیده است. با استقرار دمکراسی در ایران، بساط تروریسم وبنیادگرایی و افراطی‌گری از منطقه رخت برمی‌بندد و صلح و برادری جایگزین می‌شود، اسلام قدر واقعی و والای خود را باز می‌یابد و از اسارت دین فروشان رها می‌شود و زنان جایگاه واقعی و مشارکت خود را در رهبری جامعه باز می‌یابند و برادری واخوت بین شیعه وسنی و مسلمان وغیر مسلمان برقرار می‌شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]