بهمن-۰۱ ۱۳۹۶

برگزاری كنفرانس تغییر رژیم در ایران توسط مقاومت ایران

Catégories // در رسانه‌ها

برگزاری كنفرانس تغییر رژیم در ایران توسط مقاومت ایران

مریم رجوی قیام مبارك مردم ایران را كه با سرعتی چشمگیر به ۱۴۲ شهر گسترش یافت و شجاعت و فداكاری قیام آفرینان برای كسب آزادی و دمكراسی را ستود و ضمن درود به قربانیان و هزاران زندانی این قیام گفت: بی‌تردید همه با هم، تا سرنگونی این رژیم سراپا فساد و جنایت پیش می‌رویم و پیروزی از آن مردم ایران است.

وی همگان را به یاری رساندن به مردم ایران در قیامشان برای رهایی از شر این رژیم فاشیست و دستیابی به دمكراسی و حاكمیت مردم فراخواند و گفت: مردم ایران از ملل متحد و همه جهان می‌خواهند که مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به‌رسمیت بشناسند. این حق مردمی است که در خط مقدم نبرد با رژیمی ایستاده‌اند که تهدید صلح و امنیت جهان است. مردم ما از ملل متحد و همه دولت‌ها می‌خواهند که رژیم آخوندی را برای آزادی دستگیرشدگان قیام‌های اخیر و پاسخگویی در مورد ناپدید‌شدگان تحت فشار بگذارند. ملل متحد باید یک کمیسیون تحقیق درباره بازداشت خودسرانه هزاران نفر و کشتار زندانیان در زیر شکنجه تشکیل بدهد. مردم ما انتظار دارند که دولت‌های جهان روابطشان را با رژیم آخوندی به‌خصوص نیروهایی متوقف كنند كه در حال شكنجه و قتل قیام آفرینان هستند.

مریم رجوی خاطر نشان كرد كه این قیام، البته از خشم عمومی علیه غارت‌گری آخوندها متأثر می‌باشد؛ و از فقر و بیکاری و فاصله طبقاتی و كشتاری انگیزه گرفته كه ۳۸ سال است ادامه دارد. وی گفت: قیام كنونی خیزشی است برای آزادی و حاکمیت مردم تا رفاه و عدالت اجتماعی را برقرار کند. او تاكید كرد: این قیام برخاسته از جدال جناح‌های رقیب درون حکومت نیست؛‌ به‌عکس بر تابوت نمایش‌ اصلاح‌طلبی، میخ‌های محکم کوبیده است. مریم رجوی خاطرنشان كرد: انبوه پول‌هایی که پس از برجام به ‌جیب آخوندها سرازیر شد، نتوانست بی‌ثباتی رژیم را مهار کند. و نشان داد که مردم ایران از هر دو جناح رژیم بیزارند و سرنگونی تمامیت نظام را می‌خواهند.

به نوبه خود نیوت گنگریچ در سخنان خود گفت: حكومت‌های كشورهایی كه دارای احساس مسئولیت هستند بایستی سازش با این نوع رفتار رژیم ایران را كنار بگذارند. من برای اولین بار طی دو هفته گذشته دیدم، دولت‌های اروپایی بالاخره در احراج و اجبار قرار گرفته و چیزی گفتند.

رئیس سابق كنگره آمریكا گفت: انتظار من اینست كه تظاهرات‌های بیشتری دیده شود. گمان میكنم كه ممكن است این بهار و تابستان زمان بسیار مهمی باشد.

از سویی دیگر سناتور توریسلی گفت: من دولت خودم و دولت‌های اروپایی را مخاطب قرار می‌دهم و می‌گویم كه ۸ هزار نفر از تظاهركنندگان دستگیر شده و جسد یك جوان در جلوی در خانه پدرش انداخته می‌شود. شكنجه توصیف ناپذیرمی‌باشد. این میانه رویست، یا جهان با این سركوب و سلاح اتمی و جنگش و تروریسم و فقرش برای یك نسل دیگر سازش خواهد كرد. لذا این لحظه‌ای برای مای و ماكرون و مركل و ترامپ است. این لحظه‌ایست كه باید الان آنرا برای پایان دادن به این كابوس بربایند.

در این كنفرانس تعدادی از زندانیان سیاسی آزادشده و بستگان قربانیان جنایت در مورد جنایت‌های ضد بشری كه رژیم آخوندی در زندان‌ها مرتكب می‌شود و همچنین سركوب گسترده و وضعیت انفجاری جامعه و نارضایتی مردم ایران در سراسر كشور علیه این رژیم تروریست كه به‌نام دین حكومت می‌كند شهادت دادند.

http://www.alriyadh.com/1655732

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]