• صفحه اول / فعاليت‌ها / دیدار نمایندگان هیات‌های عربی و استرالیا، آمریکای شمالی و شمال اروپا با مریم رجوی
تیر-۰۴ ۱۳۹۱

دیدار نمایندگان هیات‌های عربی و استرالیا، آمریکای شمالی و شمال اروپا با مریم رجوی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار نمایندگان هیات‌های عربی و استرالیا، آمریکای شمالی و شمال اروپا با مریم رجوی

روز یکشنبه ۴تیر۱۳۹۱، نمایندگان هیات‌های شرکت کننده درگردهمای بزرگ ۲۳ژوئن درپاریس، ازکشورهای، سوریه، اردن، فلسطین، بحرین، عراق، لبنان، افغانستان، آمریکا، کانادا، استونی، فنلاند و استرالیا، با مریم رجوی در اورسوراواز دیدار کردند.

مریم رجوی ضمن خیرمقدم به نمایندگان پارلمان‌ها، دولتمردان و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و مدافعان برجسته حقوق بشر از چهار قاره جهان که در این هیاتها حضور داشتند، از همبستگی آن‌ها با مقاومت ایران و حمایت‌هایشان از مجاهدان اشرف و لیبرتی قدردانی کرد.
در این دیدار طلال الترکاوی نایب رئیس شورای قبایل عربی از سوریه، طی سخنانی با ابراز خوشوقتی از شرکت در گردهمایی مقاومت ایران گفت: این تجمعی بسیار بزرگ از کسانی بود که زیر بار ظلم و سرکوب رژیم ملاها برای دهه‌های طولانی رنج کشیده‌اند و متأسفانه در‌ جهان امروز که بر پایه منافع و تبادل این منافع بنا شده، حساسیتی که لازم است در قبال این تعدی و ظلم وجود ندارد، حال آن‌که بسیارند مجاهدانی که به‌دست رژیم ملاها شکنجه شدند وکشته شده‌اند.

نایب رئیس شورای قبایل عرب از سوریه افزود: رژیم ولایت فقیه یک دورغ بزرگ و حکام ایران زیرپوشش دین و با فریبکاری آتش فتنه‌ها را شعله ور می‌کنند و زهرهای خود را در پیرامون‌شان و در منطقه و درکشورهای همسایه می‌پاشند و ازجمله در کشور ما سوریه به ظلم و ستم و به باند حاکم اسد که از ۴دهه پیش بر سوریه حکم می‌راند و فرزاندانش را می‌کشد ومورد تعدی وتجاوز قرارمی دهد، کمک می‌رسانند.
و البته ما بسیار خوشحال و مفتخریم که در ایران، با مجاهدین خلق و با خواهرمان، خانم مریم رجوی آشنا شده‌ایم.

در جریان دیدار هیاتهای عربی در اور سوراواز، هیات بحرین ضمن ابراز خوشوقتی درگردهمایی۲۳ژوئن، بیانیه اکثریت نمایندگان پارلمان بحرین درحمایت از حقوق مجاهدان اشرف لیبرتی را به رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت اهدا کردند
آقای عبدالحکیم الشمری نماینده پارلمان بحرین درسخنانش در این‌باره گفت: مجلس نمایندگان بحرین مفتخر است که بیانیه‌ای را در محکومیت شکنجه وتعدی مستمر علیه ساکنان اشرف صادر کرده و طی نامه‌یی از دبیرکل سازمان ملل خواسته است از حقوق آنها طبق قوانین بین‌المللی و آن‌چه که ملل متحد برای حمایت از پناهندگان به‌رسمیت شناخته، حمایت کند و تضمین کند که با آنها طبق توافقات بین‌المللی رفتار شود.
وی افزود: من واقعا خوشحالم که در گردهمایی مقاومت ایران شرکت کردم، خانم مریم رجوی به‌درستی درسخنان خود گفتند سیاست‌های رژیم ایران به همه کشورهای اسلامی ضربه می‌زند و ما در بحرین این ضربه ها و این ظلم حکام ایران را به‌خوبی احساس می‌کنیم چرا که با شما در این رنج‌ها شریک هستیم.

نماینده پارلمان بحرین ضمن آرزوی موفقیت برای مقاومت مردم ایران تاکید کرد: ما به شما اطمینان می‌دهیم که برای گسترش حمایت از حقوق ساکنان اشرف و لیبرتی، نه تنها در بحرین بلکه درسایر کشورهای عربی ، هرچه درتوان داشته باشیم انجام خواهیم داد.

آقای فیصل فولاذ رئیس انجمن حقوق‌بشر بحرین نیز درسخنان خود به مقاومت ایران و شهیدان مقاومت درود فرستاد و ضمن آروزی پیروزی برای مبارزات عادلانه مردم ایران، گفت: از سوی سازمان‌ها و موسسات جامعه مدنی بحرین بهترین تهنیت‌ها و تبریکات را به‌مناسبت موفقیت بزرگ گردهمایی ۲۳ژوئن به شورای ملی مقاومت و مردم قهرمان ایران تقدیم می‌کنم.

ما در مؤسسات جامعه مدنی نقض حقوق ساکنان اشرف و لیبرتی را محکوم می‌کنیم و سازمان ملل را به اقدام فوری و عاجل برای وادار کردن دولت نوری مالکی به متوقف ساختن تجاوزات و اعمال فشارهای غیرانسانی فرامی‌خوانیم و خواستار به‌رسمیت شناختن لیبرتی به‌عنوان کمپ پناهندگان تحت حفاظت بین‌المللی هستیم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]