شهریور-۱۴ ۱۳۸۸

کنفرانس عربی ـ اسلامی حمایت از اشرف

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس عربی ـ اسلامی حمایت از اشرف

غروب روز شنبه ۵سپتامبر، در اجلاسی با حضور هیات‌های عربی و اسلامی متشکل از قانونگذاران، شخصیت‌های حقوقی، سیاسی، اجتماعی و مدافعان حقوق‌بشر از کشورهای مختلف اسلامی از جمله الجزایر، اردن، فلسطین، مصر تشکیل کمیته عربی- اسلامی در دفاع از اشرف اعلام گردید.
چهره‌‌های نماینده اسلام در فرانسه نیز در این اجلاس شرکت داشتند.
سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر این اجلاس را، که در مقر شورای ملی مقاومت ایران در اورسورار برگزار گردید، در آستانه افظار پانزدهمین روز ماه رمضان افتتاح نمود.

« کمیته عربی – اسلامی در دفاع از شهر اشرف» طی بیانیه یی از شخصیت‌ها ، اندیشمندان، روحانیون و مدافعان حقوق‌بشر به‌ویژه در منطقه خاورمیانه خواست که حمله ۲۸ژوییه ۲۰۰۹ نیروهای دولتی عراق علیه قرارگاه اشرف را که منجر به کشته شدن ۱۱تن از ساکنان اشرف و مجروح شدن ۵۰۰تن از آن‌ها شد، به‌مثابه «جنایتی که خنجری بر وجدان جامعه عربی و میهمان نوازی آن و ارزش‌های اسلامی است» محکوم نمایند.

شرکت کنندگان از جمله شیخ تیسیر تمیمی، قاضی القضات فلسطین، شیخ حمدی الضعیر از قضات فلسطین، خانم نریمان الرؤسان، آقای محمد الحاج، دکتر علی الضلاعین نمایندگان مجلس اردن و دکتر صلاح عبدالله رهبر حزب پیشرو ناصری مصر، در سخنان خود حمله به اشرف را به عنوان تعرض علیه مسلمانان بی‌دفاع به طور قاطع محکوم کردند. آن‌ها حمایت قاطع خود و بخش اعظم مردم دنیای عرب از اهالی اشرف و پایداری آن‌ها را اعلام نموده و ضرورت وحدت عربی در مقابله با گسترش بنیادگرایی اسلامی از نوع آخوندی را مورد تأکید قرار دادند.
خانم انیسه بومدین نویسنده و اسلام شناس، شیخ داو مسکین از اقطاب مسلمان فرانسه، آقای غالب بن شیخ اسلام شناس و شیخ خلیل مرون و آقای توفیق سبتی اعضای دفتر اجرایی شورای مسلمانان فرانسه در عداد سخنرانان در این اجلاس بودند.

کمیته عربی اسلامی دفاع از شرف در بیانیه خود می‌گوید : «نابودی اشرف برای رژیم ایران که با قیام‌های سراسری مردم ایران مواجه است اهمیت مضاعفی دارد. این قیام‌ها باعث شده که بنیادهای رژیم ولایت‌فقیه متزلزل شود، رهبری آن شقه شود و اکثر روحانیون از آن روی برگردانند. جنایت علیه زندانیان از جمله تجاوز به دختران و پسران زندانی که به تازگی توسط مقام‌های خود رژیم افشا شده یک‌بار دیگر از ماهیت ضد‌انسانی و ضد‌اسلامی آن پرده برداشته است».

بیانیه اشاره می‌کند که «کشتار ساکنان اشرف، تلاش ملایان برای خروج از این بحران است و هیچ ربطی به ملت عراق ندارد. در ۲۳سال گذشته عراق میزبان هزاران تن از مجاهدین بوده» به شهادت میلیون‌ها عراقی و بسیاری از رهبران میهن پرست و دموکراتیک عراقی، «حضور سازمان مجاهدین خلق در عراق، بزرگترین سد و مانع سیاسی و تاریخی در مقابل استراتژی هژمونی ایران است».
کمیته از مردم عراق خواست « برای نجات عزت و شرافت عراق و عرب صدای خود را علیه این جنایت بلند کنند و به حمایت از میهمانان خود در شهر اشرف برخیزند».

مؤسسان کمیته خواهان « آزادی بلادرنگ ۳۶گروگان ساکنین اشرف، خروج نیروهای عراقی از اشرف و استقرار یک نیروی بین‌المللی در اشرف، و تضمین حفاظت آنان توسط نیروهای آمریکایی و عدم هرگونه جابجایی ساکنان اشرف در داخل یا خارج عراق» شدند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]