مرداد-۲۲ ۱۳۸۹

ضیافت افطار ماه مبارک رمضان دراورسوراواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

ضیافت افطار ماه مبارک رمضان دراورسوراواز

ضیافت افطاری در محل اقامت مریم‌رجوی در اورسوراواز با حضور شماری از شخصیت‌های مسلمان از فرانسه وکشورهای عربی و هم‌چنین اعضا وحامیان مقاومت ایران برگزارشد.
در میهمانی افطار مقاومت ایران، خانم انیسه بومدین بانوی اول الجزایر در دوران ریاست جمهوری هواری بومدین، سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر و رئیس‌کمیته عربی اسلامی دفاع از اشرف، شیخ خلیل مرون مدیر مسجد اوری بزرگترین مسجد فرانسه و آقای صادق عبروس نایب رئیس فدراسیون مسلمانان سرژی سخنانی ایراد کردند. مریم‌رجوی طی سخنانی گفت:

سخنرانی مریم‌رجوی در ضیافت افطار

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ
خواهران و برادران گرامی،
حضار محترم،
آغاز ماه مبارک رمضان را تبریک می‌گویم.
تبریک به هموطنانم در ایران،
به مردم کشورهای همسایه به‌ویژه مردم عراق و افغانستان و هم‌چنین به مسلمانان فرانسه و همه مسلمانان.

آرزو می‌‌کنم که نماز‌ها و روز‌ه‌ها و عبادت‌های این ماه مورد قبول خدای بزرگ قرار گیرد و جامعه و کشورمان هرچه زودتر به موهبت آزادی دست یابند.
رمضان را ماه میهمانی خدا نامیده‌اند. ماهی پر از فضیلت‌های انسانی که هدف آن یگانگی و آزادی معنوی انسان و رهایی فرد و اجتماع از زنجیر انواع جبرهاست.
قرآن‌کریم تصریح می‌کند که مقصود از روزه‌داری کسب تقواست. یعنی مهار آن تهدیدها و عواملی که موجب انحطاط یا پس‌رفت انسان می‌شود و قوای انسانی و دستاوردهای او را هدر می‌کند.
به این معنا، تقوا در ارتقای روابط میان انسان‌ها یعنی در انسانی‌کردن هر چه بیشتر آن، کارکرد تعیین‌کننده دارد.

برای مردم ایران که در یک سال اخیر بارها علیه رژیم ولایت‌فقیه و رهایی از این نظام ضدانسانی قیام‌ کرده‌‌اند، رمضان ماه برانگیختگی هرچه بیشتر علیه دین‌فروشان حاکم است که با مضمون روزه یعنی رهایی هماهنگ است.
به‌یاد داریم که در رمضان سال گذشته هموطنان دلیر چه قیام با شکوهی علیه آخوندهای حاکم به‌پا کردند.
و دیدیم که چگونه شعار الله‌اکبر را که در سه‌دهه گذشته وسیله سرکوب و فریب‌کاری رژیم بود از اسارت آخوندها آزاد کردند و حالا در هر فرصتی آن‌را علیه همین رژیم فریاد می‌کنند.

در رمضان امسال، آخوندهای دژخیم حاکم وضعیت در زندان‌ها را با تشدید شکنجه و آزار زندانیان را هرچه وخیم‌تر کرده‌اند. فشارهای ضدانسانی علیه زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان را بالا برده‌اند و پی‌درپی علیه آن‌ها احکام اعدام صادر می‌کنند.
در هفته‌های اخیر عده‌یی از زندانیان سیاسی در زندان اوین به نشانه اعتراض اعتصاب غذا کردند.
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی، وضعیت زندانیانی که زیر حکم اعدام‌اند، شکنجه‌ها و انواع رذالت‌ها به‌خصوص نسبت به زنان زندانی، و صدور احکام ضدبشری و ظالمانه‌ای چون سنگسار و گشتهای سرکوب رژیم برای وادار کردن مردم به روزه‌‌داری و هم‌چنین افزایش سرکوب جوانان و زنان در این ماه تحت‌عنوان بدحجابی و روزه‌خواری، هم‌چنین محاصره ظالمانه اشرف که هجده‌ماه است ادامه دارد، جلوگیری از ورود خانواده‌ها به اشرف و اعزام شکنجه‌گران وزارت اطلاعات آخوندها به در ورودی اشرف برای شکنجه روانی اشرفی‌ها و به‌خصوص بیماران آنها. بله، همه اینها چهره واقعی دین ناپاک خامنه‌ای و خمینی است و ربطی به اسلام حقیقی و پیام رهایی‌بخش آن ندارد.

در عین حال پایداری اشرفی‌ها، عزم و رزم قیام آفرینان و طاقت و استقامت زندانیان، گوهر حقیقی رمضان و روزه‌داری است.
به‌راستی تقوای سیاسی و اجتماعی امروز در مبارزه با تمامیت این رژیم برای سرنگونی آن است.
اینجاست که قدر اشرفی‌ها، قدر زندانیان مقاوم و قدر مردم شجاعی روشن می‌شود که در برابر این رژیم پایداری می‌کنند. مطمئناً دعا و نیایش هموطنان‌مان در هر سحر و افطار متوجه و حافظ آن‌هاست.

کسانی که این گونه با همه هستی خود در برابر پلیدترین دشمن مسلمانان و دشمن بشریت ایستاده‌اند، شایسته حمایت از جانب همه مسلمانان و همه انسان‌های آزاده‌‌اند.

ازهمگان می‌خواهم برای شکستن محاصره ضدانسانی و ظالمانه اشرف تلاش کنند.
محاصره اشرف تجسم پلیدترین توطئه‌های این رژیم علیه مردم ایران است.
بارخدایا، مردم کشورهای برادرمان عراق، افغانستان، فلسطین، لبنان را از شر جنگ، تروریسم و دخالت‌های همه‌جانبه آخوندها رهایی ببخش و آنها را در این ماه مبارک پایداری و استقامت در برابر این بلای دوران عطا فرما.
خدایا آزادی مردم ایران از شر دژخیمان حاکم را محقق کن.
خدایا روز نجات مردم ما از سیه‌روزی و فقر و اختناق حاکم را هرچه زودتر برسان.
خدایا به زندانیان سیاسی که در سیاه‌چال‌های خامنه‌ای در سراسر ایران مقاومت می‌کنند نصرت بخش و بر توان و طاقتشان بیفزا.
خدایا مسعود، رهبر مقاومت، را در پناه لطف خود حفظ کن
بار دیگر، از خدای بزرگ می‌خواهم نماز و روزه و عبادت‌های همه ما را قرین برکت کند.
إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]