مهر-۰۹ ۱۳۹۱

آسوشیتدپرس: رهبر اپوزیسیون مریم رجوی؛ ایران در انتظار تولدی مجدد

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

آسوشیتدپرس: رهبر اپوزیسیون مریم رجوی؛ ایران در انتظار تولدی مجدد

آسوشیتدپرس ـ فرانسه-اورسوراواز: رهبر یک گروه مبارز ایرانی که روز جمعه از لیست ترور آمریکا حذف شد می‌گوید این حرکت ” تعادل قوای” مقاومت آن‌ها را با جهان تغییر خواهد داد.

او نقش برجسته‌تری را در سیاست، جمع‌آوری کمک‌های مالی و دیپلماسی و هم‌چنین افزایش فعالیت‌های ضد رژیم در داخل ایران، پیشبینی کرد.
وزارت خارجه‌ی آمریکا گفت سازمان مجاهدین خلق ایران بیش از یک دهه است که مرتکب ترور نشده است. این تصمیم بدان معناست که از همین الان سرمایه‌های این گروه در آمریکا از بلوکه خارج شده و آمریکائی‌ها مجاز به تبادل با این سازمان است.

مریم رجوی رهبر اپوزیسیون تبعیدی در پاریس در یک مصاحبه نادر با آسوشیتدپرس گفت: امیدوار است اینک جنبش او بتواند گوش شنوای دیپلمات‌ها در دنیا را داشته باشد تا تلاشش برای سرنگون کردن رژیم مذهبی ایران را قوت بخشد. وی تاکید کرد هدف آن‌ها جایگزین کردن جمهوری اسلامی با یک دولت دمکراتیک است. رجوی “شهامت” هیلاری رادام کلینتون وزیر خارجه ی آمریکا را برای آن‌چه مجاهدین خلق معتقدند تصمیمی است که مدتها پیش بایستی گرفته میشد، تقدیرکرد. یک حکم دادگاه به کلینتون تا اول اکتبر ضرب‌الاجل داده بود. این گروه در سال ۲۰۰۹ از لیست اتحادیه اروپا خارج شده بود.

او گفت: “اینک به همه ثابت شد که اتهامات و برچسب ها حقیقت نداشت. این جنبشی است برای آزادی و دمکراسی در ایران“.
آسوشیتدپرس می‌افزاید: احتمال می‌رود رژیم ایران از تصمیم آمریکا برای خارج کردن مجاهدین خلق از لیست تروریستی که سال‌هاست تنها گروه مسلح تبعیدی اپوزیسیون است، شدیدا خشمگین شود. این گروه به عنوان یک جنبش چریکی آغاز کرد که با محمد رضا شاه پهلوی می‌جنگید و کمک کرد آنرا در سال ۱۳۵۷سرنگون کند ولی سریعا با خمینی، اولین رهبر جمهوری اسلامی اختلاف پیدا کرد.
بعدا مجاهدین خلق در عراق در اثنا جنگ هشت ساله با رژیم ایران به‌ جنگ روی آورد، آنگاه از پایگاهش در عراق به عملیات نظامی علیه رژیم ایران مبادرت کرد.
خانم رجوی در این مصاحبه ادعاهای معاندان در مورد اینکه مجاهدین خلق ویژگی‌های یک سکت را دارد به سخره گرفت و رژیم ایران را پشت چنین اکاذیبی دانست.
رجوی که به فرانسوی و فارسی صحبت می‌کرد گفت؛ آمریکا با نامگذاری تروریستی ۱۵ سال «تمامی انرژی و پتانسیل جنبش ما را به سود رژیم ایران به بند کشید».

در مقر شورای ملی مقاومت، این گروه در حال آماده‌سازی برای یک جشن پیروزی در روز شنبه بود و دیوارهای خیابان را با پرده های قرمز و تصاویر «شهدا» پوشانده‌اند. آن‌ها اعضای کشته شده خود را شهید می‌خوانند.
خانم رجوی در حالی‌که موضع دیرین مجاهدین خلق در نفی تروریسم را تکرار میکرد گفت «صحنه دیپلماتیک کاملاً تغییر خواهد کرد» .
اما او گفت «مهم‌ترین تاثیر…. در داخل ایران مشاهده خواهد شد.»

او گفت «تعادل قوا تغییر خواهد کرد. به‌عنوان مثال اولین پیام برای مردم ایران این است که دیگر ترسی از افزایش فعالیت‌ها و تظاهرات خود نداشته باشند.» ترس باید محو شود و این به گسترش فعالیت ضد رژیم در داخل ایران را می برد.
با یک پرونده سفید اکنون رژیم ایران «دیگر این بهانه را نخواهد داشت» تا پشت نام‌گذاری تروریستی امریکا سنگر بگیرد.
مجاهدین که در عراق در زمان صدام حسین تحت حفاظت دولت او بودند بعد از اشغال عراق توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳خلع سلاح شدند و اکنون حکومت جدید عراق مشابه حکومت ایران از آن‌ها تبری می‌جوید.

آمریکا بود که اصرار کرد اعضای مجاهدین خلق اشرف را ترک کنند. همه آن‌ها جز چند صد نفر اکنون در کمپ لیبرتی، یک مقر سابق آمریکا در خارج بغداد مستقر هستند.دختر خانم رجوی و پسر او نیز اکنون همان‌جا هستند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]