خرداد-۲۸ ۱۳۸۸

مصاحبه تلویزیون ال ث ای فرانسه

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه تلویزیون ال ث ای فرانسه

مریم رجوی؛ یک امیدواری بزرگ، مقاومت در برابر دیکتاتوری زنده است

تلویزیون «ال ث ای» در فرانسه پنجشنبه شب۲۸خرداد، مصاحبه اختصاصی خود با مریم رجوی را پخش کرد.
خانم رجوی دراین مصاحبه به سؤالات تلویزیون «ال ث ای» پیرامون تحولات جاری درمیهن‌مان، قیام فراگیر مردم ایران برای آزادی و علیه استبداد رو به زوال آخوندها، پاسخ داد.

مجری:
صدها هزار تن از مخالفان ایرانی از آخر هفته گذشته در خیابان‌های تهران و شهرهای بزرگ کشور به تظاهرات پرداخته‌اند و ما هرروز آن‌ها را میبینیم. در میان اپوزیسیون ایران، متشکل‌ترین، سازمان‌یافته‌ترین و در عین حال رادیکال‌ترین آن‌ها، مجاهدین خلق هستند. ما در این‌جا در اورسوراواز در مقر آن‌ها هستیم.
خانم مریم رجوی، سلام برشما. از این‌که ما را می‌پذیرید سپاسگزاریم. شما رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران هستید. ما از وقایع سؤال خواهیم کرد و شما برداشت خود را برای ما توضیح خواهید داد.
اما پیش از آن، وقایع ساعت‌های گذشته در تهران را با هم مرور خواهیم کرد.

سوال: مریم رجوی، آیا شما نگران یک حمام خون نیستید و آیا آن را اجتناب ناپذیر می‌دانید؟
مریم رجوی: بله، من فکر میکنم که رژیم ملاها از همه قوای خود برای سرکوب این قیام استفاده خواهد کرد.
همان‌طور که دانشجویان را در سال ۱۳۹۹سرکوب کرد و در سال ۱۹۸۸سی هزار زندانی سیاسی را قتل‌عام کرد. زیرا رژیم آخوندها برای بقای خود به هر جنایتی دست می‌زند.

سوال: آیا شما بیلان هفت کشته را قبول دارید و یا فکر می‌کنید که قربانیان خیلی بیشتر هستند؟
مریم رجوی: بله، فکر می‌کنم هفت کشته حداقل است. این چیزی است که رژیم هم گزارش کرده است، اما گزارش‌های ما حاکی از بیست تا بیست‌و چهار کشته تا این لحظه است.

سوال: شما به تحریم انتخابات فراخوان دادید زیرا که قاطعانه در تعارض با رژیم هستید. اما ایرانی‌ها به پای صندوق‌های رای رفتند و امروز به این دلیل که نتیجه را قبول ندارند به تظاهرات می‌پردازند، اما آن‌ها علیه رژیم یا علیه ولی‌فقیه تظاهرات نمی‌کنند.
مریم رجوی: باید گفت که این تظاهرات علیه رژیم انجام می‌شود. آن‌ها شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر ولایت‌فقیه علی خامنه‌ای سر می‌دهند. این قیام علیه رژیم ملاها است و نه صرفا علیه انتخابات.

سوال: شما می‌گویید آن‌ها علیه حکومت مذهبی تظاهرات می‌کنند، اما آن‌ها شعار الله اکبر سر می‌دهند؟
جواب: بله زیرا آن‌ها مخالف یک دیکتاتوری مذهبی هستند، اما مسلمان هستند. واقعیت این است که رژیم ملاها می‌خواهد بگوید که کسانی که با رژیم آخوندها مخالفند مسلمان نیستند. این حقیقت ندارد. مردم ایران استبداد مذهبی را نمی‌خواهند.

سوال: موسوی، احمدین‌ژاد، خامنه‌ای، آیا این‌ها از نظر شما یکسان هستند؟
جواب: خیر، یکسان نیستند. کمی متفاوتند. اما برای مردم ایران و مقاومت ایران و هم‌چنین برای ولی فقیه، آن‌ها با هم زیاد فرق نمی‌کنند.
به‌طورمثال، همگی در پی دستیابی به بمب اتم هستند. مدره‌های رژیم آخوندها با بمب اتم و صدور تروریسم و بنیادگرایی در خاورمیانه و سرکوب داخلی موافق هستند.

سوال: شما سرانجام این بحران را چگونه می‌بینید؟
جواب: فکر می‌کنم که رژیم ملاها از تمام قدرت خود برای سرکوب این قیام استفاده خواهد کرد، اما این اعتراض‌ها به هر حال ادامه خواهد یافت. رژیم نمی‌تواند جلو آن را بگیرد. این قیام یک نقطه عطف در سرنوشت رژیم ملاها محسوب می‌شود.

سوال: آیا خامنه‌ای میتواند عقبنشینی کند؟
جواب: خیر او نمی‌تواند عقب‌نشینی کند زیرا باید لغو انتخابات را بپذیرد و خامنه‌ای نمی‌خواهد این‌را بپذیرد. او می‌خواهد احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور باشد. نمی‌خواهد عقب‌نشینی کند زیرا نمی‌تواند این‌کار را بکند.

سوال: آیا شما معتقدید که آن‌ها بمب را می‌خواهند یا این‌که میخواهند به مرحله توانایی هسته‌یی برسند؟
جواب: آن‌ها در پی دستیابی به بمب اتمی هستند زیرا می‌خواهند وسیله‌یی برای تهدید جهان و رسیدن به هدف‌شان که ایجاد یک امپراتوری اسلامی در خاورمیانه و جهان است، دست پیدا کنند.

سوال: شما سناریوی سیاه فرار به جلو را ترسیم می‌کنید. آیا فکر میکنید که آمریکای باراک اوباما و غرب که امروز سرکوب در تهران را سرزنش می‌کنند قادرند جلو این فرار به‌جلو را بگیرند؟
جواب: امیدوارم آقای باراک اوباما قادر به این کار باشد. اما سیاست استمالت یک سیاست اشتباه بوده است.
نمی‌دانم آقای اوباما تا کی بتواند این سیاست را ادامه دهد. اگر می‌خواهد جلو رژیم ملاها را بگیرد باید این‌کار همین الان با اتخاذ یک سیاست قاطع در مقابل رژیم ملاها انجام دهد. در غیراین‌صورت این رژیم ملاها خواهد بود که وقت خواهد خرید و آینده‌یی تیره‌تر پیش خواهد بود.

سوال: خانم رجوی شما لبخند بر چهره دارید آیا در واقع دنبال جنگ هستید؟
جواب: راه‌حل بحران ایران نه جنگ است و نه سیاست استمالت. یک راه‌حل سوم وجود دارد و آن هم تغییر دموکرات به دست مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها ست.

سوال: آیا شما امروز ناراحت هستید که در تبعید در فرانسه به‌سر میبرید و قادر به شرکت در جنبشی که در حال طلوع است و شاید رو به خاموشی برود، نیستید؟
جواب: من نگران سرکوب مردم ایران هستم، اما متاسفانه صدای آن‌ها آنطور که باید شنیده نمیشود. خوشحالم که غرب در حال بیدارشدن و باز کردن چشمان خود در برابر واقعیت این سرکوب است. قابل توجه است که چگونه کوچک‌ترین اعتراض مردم به شدت سرکوب می‌شود.

سوال: آیا این اضطراب است که غلبه‌دارد یا امیدواری؟
جواب: امیدواری، این امید است که کاملا غلبه‌دارد. مردم ایران نشان دادند که مقاومت آن‌ها در برابر دیکتاتوری مذهبی زنده است و از هر فرصتی برای ابراز مخالفت با دیکتاتوری مذهبی استفاده می‌کنند. فکر میکنم که این یک امیدواری بزرگ است.

سوال: مریم رجوی شما چه انتظاری از پایتخت‌های غربی و بقیه جهان دارید؟
جواب: من امیدوارم که بعد از این حوادث کشورهای غربی بفهمند که سیاست آنها کاملا اشتباه بوده و کاملا کج رفته‌اند.
متاسفانه آن‌ها تا به‌حال در کنار رژیم ملاها علیه مردم ایران و مقاومت ایران قرار داشتند. من امیدوارم که از این پس این سیاست تغییر کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]