تیر-۱۸ ۱۳۹۶

گزارشی از گردهمایی عظیم مقاومت ایران در پاریس

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

گزارشی از گردهمایی عظیم مقاومت ایران در پاریس

شرکت صدها سیاستمدار تراز اول بین‌المللی و هیأت‌های قانونگذار و شخصیت‌های برجسته از بیش از ۵۰کشور از ۵قاره جهان در گردهمایی ایران آزاد.

گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت ایران در روز شنبه ۱۰تیر (اول ژوییه) با شرکت صدها تن از سیاستمداران و دولتمردان تراز اول بین‌المللی و هیأت‌های قانونگذاران و شخصیت‌های برجسته از بیش از ۵۰کشور از ۵ قاره جهان در پاریس برگزار شد.
مریم رجوی، طی سخنانی در این جلسه تأکید کرد یگانه راه نجات مردم ایران از شر استبداد دینی و تنها راه استقرار صلح و آرامش در منطقه سرنگونی نظام ولایت فقیه است. وی خاطرنشان کرد: سرنگونی این رژیم ضروری و در عین حال شدنی و در دسترس است و یک آلترناتیو دموکراتیک و مقاومت سازمانیافته، برای به‌زیر کشیدن آن وجود دارد.
هزاران مجاهد مستقر در آلبانی از طریق ماهواره گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس را همراهی می‌کردند.
ده‌ها شخصیت سیاسی در این گردهمایی سخنرانی کردند:
از جمله:
سناتور آلن نری- رئیس کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک، سناتور میشل دو ووکولور- نماینده مجلس ملی فرانسه از جنبش جمهوری به‌پیش، مارتین والتون- شهردار ویلپنت، و دومینیک لوفور‌- رئیس مجتمع شهری سرژی پونتواز، از هیأت پارلمانترها و شهرداران فرانسه،
استراون استیونسون-رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق
رانجانا كماری‌- مبارز حقوق زنان از هند
ماریا النا الوردین‌– رئیس فدراسیون جهانی حقوقدانان زن
ماریا كاندیدا المیدا- معاون دادستان کل دادگاه عالی پرتغال
الس وان هوف- نائب رئیس كمیسون حقوق اجتماعی پارلمان بلژیک، به نمایندگی از طرف هیأت پارلمانی بلژیک
جان بولتون‌- سفیر پیشین آمریكا در سازمان ملل
نجات الاسطل- نماینده پارلمان فلسطین به نمایندگی از هیات پارلمانی فلسطین
نصر حریری‌- رئیس هیأت مذاكره اپوزیسیون سوریه به نمایندگی از طرف هیأت اپوزیسیون سوریه
مارچین شویه چیتیسكی‌- وزیر پیشین روابط اقتصادی بین‌المللی لهستان
دكتر آلخو ویدال كوادراس- رئیس كمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت
صالح القلاب- وزیر پیشین تبلیغات اردن
سناتور رابرت توریسلی
رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک
هیأت کنگره آمریکا شامل: قاضی تدپو- رئیس زیر كمیته تروریسم، منع تكثیر و تجارت در مجلس نمایندگان آمریكا
تام گرت- نماینده كنگره آمریكا و رابرت پتینجر– نماینده كنگره آمریكا
نیوت گینگریچ- رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریكا
امیر تركی فیصل از عربستان سعودی
جوزف لیبرمن- سناتور سابق آمریكا و كاندیدای معاون ریاست جمهوری
سر دیوید ایمس و ترزا ویلرز- اعضای مجلس عوام انگلستان، بارونس ورما عضو مجلس لردها از هیأت پارلمانی و حقوقی انگلستان
برنارد کوشنر- وزیر خارجه سابق فرانسه
ریتا زوسموت- رئیس سابق مجلس آلمان و زابینه لوت هازر اشنارن برگر- وزیر دادگستری سابق آلمان از هیأت نمایندگی آلمان
اد رندل- رئیس سابق حزب دموكرات آمریكا و فرماندار پنسیلوانیا
تام ریج- فرماندار سابق پنسیلوانیا
ژنرال جک کین- معاون سابق ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا
قاضی موکیزی- وزیر دادگستری پیشین آمریکا
لوئیس فری- مدیر اداره تحقیقات پیشین اداره فدرال آمریکا
ایلونا جبریا و پاندلی مایکو از هیأت نمایندگی آلبانی
جولیو ترتزی- وزیر خارجه پیشین ایتالیا
جان برد- نخست وزیر پیشین کانادا
اینگرید بتانکورت- کاندیدای ریاست جمهوری کلمبیا
رامایاد- وزیر پیشین حقوق بشر فرانسه
ژنرال جرج کیسی
ژنرال کانوی
سید احمد غزالی- نخست وزیر پیشین الجزایر

در شروع این مراسم ژیلبر میتران، رئیس بنیاد فرانس لیبرته، ضمن خوش‌آمدگویی به شرکت‌کنندگان گفت: حضور گسترده شما در این‌جا همانند یک رفراندوم علیه رژیم آخوندی است و توانایی این مقاومت را برای یک تغییر دموکراتیک در ایران نشان می‌دهد. من هم‌چنین باید به برگزاركنندگان، پیام قدردانی فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه (۲۰۱۲-۲۰۱۷) را برسانم. ایشان به‌خاطر دعوتی كه از او برای شركت در این گردهمایی به‌عمل آوردید گفته‌اند كه توجهشان را به وضعیت حقوق بشر در ایران هم‌چنان ادامه خواهند داد.
پخش فیلم‌ها و تصاویر كارزار گسترده جوانان و هواداران مجاهدین و مقاومت ایران در مناطق مختلف تهران و دست کم ۵۰شهر در سراسر کشور در حمایت از گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس با شعارهای «آزادی، برابری با مریم رجوی»، «مرگ بر خامنه‌ای درود بر رجوی»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه زنده باد ارتش آزادیبخش»، «نه به اعدام»، «درود برسازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران»، «برابری همه ملیت‌ها و پیروان ادیان با مریم رجوی» با استقبال و تشویق پرشور جمعیت مواجه شد. دست کم ۵۰۰کلیپ و صدها عکس از این فعالیت‌ها از جمله عكس‌های مریم رجوی و طرح ۱۰ماده‌یی او برای ایران آینده به دست مقاومت ایران رسیده است.
زندانیان سیاسی از زندان‌های سراسر كشور با ریسک پذیری تحسین‌برانگیز در پیام‌های مختلفی، با ارسال پیام از قلب سیاه‌چال‌های رژیم آخوندی رودر روی نظام منفور و نامشروع ولایت فقیه، همبستگی خود با گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت سازمان‌یافته سراسری برای تغییر رژیم آخوندی و برقراری دموکراسی و آزادی در ایران را اعلام کردند.
مریم رجوی، با گل‌گذاری بر نماد یادبود ۱۲۰هزار جانباخته در راه آزادی مردم ایران که در حضور شماری از مادران شهیدان صورت گرفت خاطره جاودان این شهیدان را گرامی داشتند.
اجرای برنامه‌های هنری اعم از موسیقی و نمایشی از دیگر برنامه‌های جالب توجه گردهمایی بزرگ ایرانیان بود.
علاوه بر ده‌ها سخنران از بیش از ۵۰کشور جهان، شمار بالایی از سناتورها و نمایندگان کنگره آمریکا از جمله رابرت منندز، عضو ارشد كمیته خارجی سنا، اد رویس، رئیس كمیته امور خارجی كنگره، نانسی پلوسی رهبر دموکرات‌ها در کنگره آمریکا، لرد کارلایل و لرد کلارک از انگلستان و سناتور جانلوکا کاستالدی از ایتالیا، شمار بالایی از قانونگذاران پارلمان اروپا، از جمله ریچارد چارنسکی نایب رئیس پارلمان اروپا، هم‌چنین شخصیت‌هایی از دیگر کشورهای جهان با ارسال پیام، با گردهمایی سالانه مقاومت ایران اعلام همبستگی کردند.
در آستانه این گردهمایی ۲۹تن از شخصیت‌های برجسته آمریکایی، طی بیانیه‌یی ضمن اعلام همبستگی با اهداف گردهمایی اعلام کردند: «سازمانی که تحت رهبری مریم رجوی، یک زن مسلمان معتقد به برابری زن و مرد است، آنتی‌تز بنیادگرایی اسلامی و افراطی‌گری است و هر روز برای ایجاد یک جمهوری ایران بردبار و غیراتمی مبتنی بر جدایی دین و دولت که به حقوق مردم احترام می‌گذارد، تلاش می‌کند. شورای ملی مقاومت ایران، در امتداد سفر طولانی اعضای خود که بیش از نیم قرن قبل شروع شده است، دارای آینده‌نگری، رهبری و شهامت برای پیشتازی این راه، جهت ایجاد یک ایران جدید است. وظیفه ایستادن در مقابل این رژیم فاسد و نامشروع و اعلام این که: «بیشتر نه»! تنها به عهده مردم ایران است اما جامعه بین‌المللی باید با محکوم کردن استبداد آخوندها و حمایت از آمال مردم ایران برای یک ایران آزاد و سعادتمند که در اکناف جهان پذیرفته و مورد احترام باشد، مسئولیتش را ایفا کند. امروز ما به مردم ایران و همکارانمان از بسیاری کشورهای دیگر می‌پیوندیم تا تعهد خودمان به حمایت از این هدف عالی را اعلام کنیم.»
علاوه بر آن نمایندگان پارلمان‌های کشورهای مختلف و‌… بیانیه‌هایی در آستانه گردهمایی صادر کردند از جمله:
– بیانیه ۲۶۵نماینده پارلمان اروپا در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران و درخواست نام‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک نهاد تروریستی.
– بیانیه بیش از ۳۰۰تن از قانونگذاران مجلسین عوام و اعیان انگلستان و ۱۰۰تن از اسقف‌های انگلستان علیه قتل عام زندانیان سیاسی ۶۷ و برای اعمال تحریم‌های همه جانبه علیه سپاه پاسداران.
– بیانیه ۳۲۰ تن از نمایندگان پارلمان ایتالیا، در محكومیت، نقض حقوق بشر، قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ و ضرورت دادخواهی و در مقابل عدالت قرار گرفتن عاملان و آمران این جنایات.
– بیانیه بیش از ۱۰۰ نماینده پارلمان لهستان علیه نقض حقوق بشر و موج اعدام‌ها در ایران و ضرورت محاكمه آمران و عاملان آن.
– قطعنامه سنای ایرلند علیه قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷.
– بیانیه اکثریت پارلمان مالت و بیانیه شمار بالایی از پارلمانترهای رومانی.
– بیانیه شماری از برندگان جایزه نوبل در حمایت از اهداف گردهمایی ایران آزاد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]