مهر-۰۳ ۱۳۸۸

پیام به مناسبت ارجاع پرونده رژیم آخوندی به شورای امنیت

Catégories // پیام‌ها // فعاليت‌ها

پیام به مناسبت ارجاع پرونده رژیم آخوندی به شورای امنیت

هموطنان عزیز
یاران و حامیان مقاومت در سراسر جهان

ارجاع پرونده رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد، که شکست سیاسی بزرگی برای رژیم به بن‌بست رسیده آخوندها و پیروزی مقاومت پررنج و شکنج مردم ایران است، بر همه شما مبارک!
این تحول، آغاز دوران جدیدی از انزوا و طردشدگی جهانی رژیم و تغییر تعادل قوای بین‌المللی علیه دشمن تمام مردم ایران است.
این پیروزی، نتیجه کوشش طاقت فرسای مقاومت ایران و حاصل خون‌جگر مردم ایران است که در ربع قرن گذشته، هزاران بار به مخالفت و اعتراض و قیام علیه ملایان جنایتکار برخاسته‌اند و هربار مانند آنچه در روزهای اخیر بر سر کارکنان ستم‌زده شرکت واحد تهران آمد، با دستگیری و شکنجه و شلاق ، صدای حق‌طلبانه آن‌ها را در گلویشان شکستند.

این پیروزی، از ثمرات فدای بزرگ مردم ایران است که یک‌صد و بیست هزار تن از پاک‌ترین فرزندانشان را در مبارزه علیه فاشیسم مذهبی تقدیم کرده‌اند.
از جانب مردم و مقاومت ایران، به زنان و مردان شجاعی که با جان‌فشانی و خلاقیت بی‌نظیر، سری‌ترین اطلاعات سایت‌های اتمی رژیم آخوندی را به آگاهی جهانیان رساندند و بحران عظیم کنونی را دامن‌گیر این رژیم کردند
و به همه قهرمانانی که در راه افشای اطلاعات طرح‌های توطئه‌گرانه دشمن مردم ایران به شهادت رسیدند یا دستگیر شدند یا خانه و زندگی خود را از دست داده و به‌ناگزیر جلای وطن کردند، از صمیم قلب درود میفرستم.
هم‌چنین گرم‌ترین درودها را نثار مجاهدان آزادی در شهر اشرف میکنیم که با پایداری دلیرانه در برابر دیکتاتوری آخوندی جهان را به ایستادگی در برابر هیولای بنیادگرایی برانگیختند.

و درود به هواداران مقاومت در سراسر جهان، که سالیان سال است در گرما و سرما و زیر سخت‌ترین فشارها برای افشا و طرد رژیم آخوندی مبارزه کردند و زمینه‌ساز پیروزی کنونی بودند.
هم‌چنین از حامیان مقاومت ایران،شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان پارلمان‌ها در کشورهای مختلف که در این سال‌ها از تلاش این مقاومت برای برانگیختن جامعه جهانی به اتخاذ سیاست قاطعانه در برابر رژیم آخوندی پشتیبانی کردند، عمیقاً تقدیر میکنم.
هم‌چنین از مردم شریف و نیروهای دمکراتیک عراق به‌خاطر حمایت بی‌دریغ از مقاومت ایران و راه حل این مقاومت در برابر بنیادگرایی تقدیر می‌کنم.

دو‌میلیون و هشتصد هزار تن از مردم عراق در بیانیه خود بر نقش این مقاومت به‌عنوان مؤثر‌ترین وزنه تعادل در برابر آرزوهای توسعه‌طلبانه رژیم ایران تأکید کرده‌اند.
هم‌چنان‌که در روزهای اخیر، بیش از ۱۲هزار حقوقدان و وکیل عراقی در بیانیه خود خواستار حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی اتحادیه اروپا و آمریکا شده و بر حمایت از این مقاومت تأکید کرده‌اند.
امروز همه مدافعان صلح و نیروهای دمکراتیک در سراسر جهان در این پیروزی با مردم ایران شریکند.
اعلام جنگ رژیم آخوندی علیه جامعه جهانی در ماه‌های اخیر، از سرگیری خودسرانه فعالیت تأسیسات اتمی و فریادهای پر از تهدید رئیس‌جمهور ملایان ، دیگر جایی برای انعطاف نسبت به این رژیم باقی نگذاشت و خوشبختانه سرانجام به واکنش قاطع جامعه بین‌المللی منجر شد. اما باید توجه داشت که همه این تهدیدها و جنگ‌طلبی‌ها تنها گوشه ناچیزی از مصیبت و درد و رنجی است که در ۲۵ سال گذشته مردم ایران تحت حاکمیت ملایان کشیده‌اند. و هنوز به راستی جهان خبردار نشده است که بر مردم ایران چه گذشته است.
باشد که ندای حق‌طلبانه مردم ایران که زیر فشار بی‌حد و حصر سرکوبگری‌های ملایان به ستوه آمده‌اند، از این پس مورد توجه همه جهان قرار گیرد.
چنان‌که مقاومت ایران از آغاز تأکید کرده است، در برابر این رژیم ، تنها یک پاسخ مؤثر وجود دارد و آن قاطعیت است. به‌همین دلیل از این پس نیز ضروری است که در مراحل بررسی پرونده رژیم در شورای امنیت، هیچ‌گونه تعلل و مسامحه‌یی راه پیدا نکند ، به شانتاژها و فشارهای این رژیم علیه جامعه جهانی و به مانورها و فریبکاری‌هایش برای به دست آوردن زمان بیشتر، کمترین امکانی داده نشود.

اکنون که تشبثات و زد و بندهای ملایان برای فرار از حسابرسی بین‌المللی به شکست انجامیده و دوره جدیدی در رویارویی جهانی با این رژیم آغاز شده است،و اکنون که با ارجاع پرونده این رژیم به شورای امنیت، نخستین گام ضروری در ممانعت از دستیابی آن به سلاح اتمی برداشته شده است، برداشتن گام‌های تعیین کننده دیگر کاملاً ضروری است. گام‌هایی که در راستای تغییر دمکراتیک به دست مردم و مقاومت ایران باشد.
هم‌چنان که تجربه سه سال مذاکره با رژیم آخوندها هم اثبات کرد، سازش و مماشات، جز آن‌که به جنگ‌طلبی رژیم آخوندی میدان بدهد حاصلی نداشته است. جنگ و مداخله نظامی خارجی نیز راه حل مسأله ایران نیست.راه حل صحیح، مؤثر و واقع‌گرایانه، همانا راه حل سوم، یعنی تغییر به دست مردم و مقاومت ایران است. این راه حلی است که مردم ایران در هفت ماه گذشته، با انجام بیش از ۲۷۰۰‌حرکت اعتراضی و اعتصاب و تظاهرات، آمادگی خود برای آن را نشان داده اند. هم‌چنان که مقاومت سازمان‌یافته ایران شایستگی و ظرفیت خود را برای تحقق آن اثبات کرده است.
تکرار می‌کنم که ما برای تغییر از غرب نه پول می‌خواهیم و نه سلاح. اگر امتیازهایی که غرب به ملایان داده متوقف شود، دلارهای نفتی بی‌دریغ به حساب آخوندها سرازیر نشود، به سکوت و بی‌عملی در مقابل نقض سیستماتیک حقوق‌بشر و جنایات تروریستی ملایان پایان داده شود و لیست تروریستی و سایر محدودیت‌های ناعادلانه علیه مقاومت برداشته شود، تغییر در دسترس است.
براین اساس از شورای امنیت ملل متحد انتظار داریم که به اعمال تحریم‌های نفتی، تسلیحاتی و تکنولوژیک و دیپلماتیک علیه رژیم آخوندی مبادرت کند.
جنایات رژیم آخوندی و سران آن علیه مردم ایران به خصوص قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و جنایات تروریستی این رژیم در خارج کشور در یک دادگاه بین‌المللی تحت رسیدگی قرار گیرد.
برچسب ناعادلانه تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق ایران حذف گردد.
و شورای ملی مقاومت به عنوان مقاومت مشروع مردم ایران مورد حمایت قرار گیرد.
بی‌تردید مبارزه مردم ایران در سراسر کشور، و کوشش یاران و حامیان مقاومت در سراسر جهان برای شناسایی حق مقاومت در برابر رژیم آخوندها، از این پس شتاب خواهد گرفت و آخوندها را در تنگنای فزاینده قرار خواهد داد.
باشد که با تحریم قاطعانه این رژیم و محاصره سیاسی آن در عرصه بین‌المللی، و با همت مردم و مقاومت ایران، بساط استبداد مذهبی برچیده شود و جهان از شر رژیمی که صلح و امنیت و آرامش را به‌خطر انداخته رهایی یابد.
سلام بر ملت بزرگ ایران
سلام بر آزادی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]